Yaşayan ilişkiler

Yaşayan ilişkiler

[ad_1]

Anında tatmin ve gergin ilişkiler çağında evlilik gibi zamanla bilinen kurumlara yönelik tutumlar kökten değişti. Son birkaç on yılda, birlikte yaşama oranı arttıkça evlilik sorunları azalmıştır. Çiftlerin yalnızca% 10’unun yaşadığı bir nesle kıyasla, bugün yaklaşık% 50’si evlilikten önce birlikte yaşıyor. Batı’da bu sayı daha yüksek olmasına rağmen, Hindistan ve diğer Asya ülkeleri hızla artıyor.

Yaşamak, evlilik için çok daha cazip bir öneri gibi görünüyor. Bu “eğlenceli bir şey” ve iş ortakları gerektiğinde her gün aldığınıza inanıyor. Bir ilişkiyi resmileştirme gereğini görmezler. Her zamanki cevap şudur: “ikimiz de dindar değiliz ve kağıt bağı ilişkimizi değiştirmez.”

Modern Aileler Konseyi eş başkanı Stephanie Coontz, “Kültürel kabul ve bilim evlilik ve ebeveynlik arasındaki yaş eşitsizliğini kırdı. Her türlü aile meşruiyet ister ve alır.”

Birçoğu evliliğin devalüasyonu için feminist hareketi suçlama eğilimindedir. Germaine Greer, “orta sınıf sevgi ve evlilik hakkında satıldı.” Eğer böyle bir tuzağa düşerse, özgür olamamaları gerekir.

Hintli feminist Radha Thomas, “Evlilik sizi toplumdan başkasının kurallarına dayatan başka bir şey değildir. Yaşayan ilişkiler sıra dışı bir şey değildir.”

George ve Nina O’Neil “Açık Evlilik – Yeni Bir Yaşam Tarzı” adlı kitabında evliliği arkaik, katı, modası geçmiş, baskıcı, statik ve çürüme olarak adlandırıyor ve tekeşliliğin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyorlar. cinsel kısıtlama tüm insanların duygusal sıkıntıları için her derde devadır.

Bertrand Russell aynı zamanda büyük liberalin ustasıydı. “Yetişkinlerin, çocukları olmadığı sürece birlikte yaşama hakları vardır.” Dedi.

Bugünün genç kuşağı, kariyer fırsatlarının zirvesine ulaşmanın cehennem olduğu iddialı, iş odaklı bir sınıftır. İktidara ve servete sahip olmak, ahlaki yükümlülükler veya ömür boyu tekeşlilik için zamanları yoktur. Yasal bir belge uğruna umutlarını ve hayallerini unutamazlar. Sevgi dolu eşleriyle oynamak ya da babalarının sütyenine dalmak için zamanları yok. Finansal açıdan istikrarlı olmaları, onların “kendi kaderlerinin efendileri ve ruhun ağlayıcıları” olduklarını hissetmelerini sağlar.

Birçok eğitimli kadın “sadece kariyer” rolünü seçti ve bundan memnun. Bir kariyer oynak kalmak için bir fırsat sağlar. Bekar artık bir engel değil. Evlilik kariyer hedefleri için bir tehdit olarak algılanmaktadır. Ekonomik bağımsızlıkları, kişisel özgürlükleri ve göz alıcı bir sosyal yaşamları var. Adam ve çocuklar sadece alışkın oldukları alışkanlığı rahatsız ederlerdi. Cinsel özgürlük, herhangi bir zorunluluk olmaksızın sevinç sunar. Ve herkes bunu yaptığı için neden olmasın? Ancak, değer sistemlerini bozabilecek gerçekçi olmayan beklentiler ve sapkın aşk kavramlarının feminist kafesine düşmeleri muhtemeldir.

Laik hümanizm, cinsellik alanında çok fazla karışıklığa neden olan başka bir ideolojidir, çünkü tamamen insan bilgeliğine ve yeteneklerine bağlıdır. Bireyin hakları, geride bıraktığı yıkıma bakılmaksızın diğer her şeyden önce gelmelidir.

Canlı ilişkiler farklı isimler altındadır. İlişki birlikte yaşamanın (LTR) duygusal veya yasal güvenliği yoktur. Gestalt’ın duası ideolojilerini özetler.

“Ben kendi işimi yaparım ve siz kendi işinizi yaparsınız,

Beklentilerinizi karşılamak için bu dünyada değilim,

Ve benimle yaşamak için bu dünyada yaşamıyorsun.

Sen sensin ben ben

Ve birbirimizi bulduğumuzda, güzel,

Değilse, yardım edemezsiniz. ”

Ortak bir hukuk evliliğinde, bu ilişkilere girmek için yasal izin olmamasına rağmen, bir erkek ve bir kadın kendilerini eş olarak adlandırır. Yaşamın birçok kesiminde böyle çiftler vardır ve halk onları böyle tanır.

Bununla birlikte, sözleşmeli birlikte yaşama, usta-hizmetçi ilişkisinde iki kişiyi içerir. Ev sahibi erkek veya kadın olabilir. Yazılı sözleşme, sözleşmenin görev, maaş, yardım, izin, tıbbi yardım ve süresini belirtir. Sözleşmenin erken feshedilmesine ilişkin hükümler olması muhtemeldir.

Canlı bir ilişkinin avantajı baskıcı olmamasıdır. Aslında, özgürleştirici bir deneyim olarak kabul edilir. Bireylere büyüme ve çok fazla yaratıcılık için yer açar. Ortaklar genellikle aynı zeka seviyesine sahiptir ve kendilerini eşit görürler. Bunlar, sürekli dikkat ve onay gerektiren “yapışmış üzüm” türleri değildir. Ayrıca, bir kadın annesine bir erkek vermemeli, erotik rolünü tehlikeye atabileceğini iyi bilmelidir. Her iki ortak da bağımsızlıklarına değer veriyor ve hala iyi arkadaş ve arkadaşlar. Herkes yerine getirmeye bakar ve karakterlerinin bencilliğine kördür. Çocuklar denklemlerini dikkate almazlar, çünkü sorumluluk düşüncelerinden en uzaktır.

Yaşanan bazı ilişkiler evlilikte sona erer, özellikle kadın hamile kalırsa veya çift bir aile kurmaya karar verirse. Bu, istikrar ve birbirlerine derin bir bağlılık olduğunda olur.

Ancak çoğu sadece kısa vadeli bir yüksek arıyor. Kutsal geleneği yaptıktan sonra yeni ortaklara geçerler. Seks, herhangi bir yerde olabilen bir deniz biyolojik fonksiyonuna indirgenir. Bağlanacak hiçbir bağ yoktur ve can sıkıntısı çok az kişisel yatırımla başlar.

Bazıları evliliğin cinsiyeti yok ettiğine inanıyor. Esther Peret’in “Çiftleşme Çiftleşmesi” kitabında, evsizliğin bir kişinin cinsel ilgisini engellediğini söylüyor. Buna karşılık, yaşam geçici bir his verir ve bu nedenle daha heyecan vericidir.

Bazı parçalar fonlama ve maliyet paylaşımı konularında tartışıyor. Flemenkçe öğrenmek, diğerinden daha düşük maaş alan ve gereksinimleri daha düşük olabilecek bir ortak tarafından kabul edilemez. Ev işlerinin bölünmesi de tartışmalı bir konu haline gelebilir.

Biri diğerinin üstesinden gelmeye çalıştığında mizaçlı bir uyumsuzluk olabilir. Kavgalar sıklaşabilir veya uzun bir sessizlik ve hatta şiddet olabilir. Daha önce ilişkilerinde sevilen karakterler rahatsız edici olabilir. Onlara göre, şöhret aşağılama geliştirebilir.

Bazı psikologlar, fiziksel yakınlığın yanı sıra zihinsel uyumluluk varsa, ilişkinin devam ettiğini savunurlar. Ve tüm bilgeliğin bilgeliği olan Mahesh Bhatt’ın, cinsiyete inanmanın fiziksel bir eylemden ziyade bir “manevi çiftleşme” olduğuna inanıyor.

Birlikte yaşamak evlilik demek değildir. İki rıza gösteren yetişkin arasında, istedikleri zaman ilişkiden çıkabileceklerine inanan bir anlaşmadır. Birçoğu, evlilik öncesi cinsel deneyimlerin, sonunda bir anlaşmaya varıldığında doğru partneri seçmelerine yardımcı olacağına inanıyor. Ancak doğru seçim yapılmadan önce bu kadar yakın ilişkinin olması gerekir?

İzin verilen mevzuat asimile olmayı kolaylaştırdı. Yargı liberalizmi yeşil zina sinyalini gönderdi. Temel öldürme, bir kişinin seçme hakkıdır. Kanun çiğnenmemiştir ve tamamen yasaldır, ancak seçim sorumlu bir şekilde yapılmalıdır. Bir yasal ışık kaynağına göre, “birlikte yaşamak iyidir çünkü daha az kırılgan evliliklere yol açar. Tam bir yeniden yönlendirmeye ihtiyaç duyan eski nesildir.”

Kadın çalışmaları profesörü Dr. Rakesh Chandra’ya göre bu mantıklı bir ifade çünkü “neler olup bittiğinin farkında oluyor. Bir kadının haklarını koruyor ve ona tatmin edici olmayan bir ilişkiden çıkma özgürlüğü veriyor.”

Danışman Amrita Das “yaşayan bir çiftin sorumluluk ve bağlılık ile motive edilmesi ve ilişkiyi ikame olarak değil, evlilik için bir başlangıç ​​olarak görmesi” gerektiğini düşünmektedir. “Lisans olarak yaşamak ile ahlaki niyetle yaşamak arasında ayrım yapmalıyız.”

Teknoloji bu tür ilişkilere kesinlikle yardımcı oldu. İstenmeyen gebelikler sorunu çeşitli doğum kontrol yöntemleri ile ele alınmaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve HIV gibi enfeksiyonlar, gerekirse korunmuş cinsel ilişki ve antibiyotiklerle korunabilir.

Ahlakı savunan sesler Libertine toplumunun savaş benzeri çığlıklarından kayboldu. Bir zamanlar kemer sıkmayı destekleyen dini kurumlar bile yabancılaşma korkusu yüzünden sessiz kalıyor. Medya bu tür yaşam tarzlarını özetliyor.

Yutma beraberinde kötü yararlar ve hayal kırıklığı, güvensizlik, suçluluk, depresyon, benlik saygısı kaybı ve kendine güven gibi bir dizi psikolojik sorun getirir. Sonunda, kadın hem fizyolojik hem de psikolojik olarak acı çekiyor. Mola sonunda gerçekleştiğinde, başka birinin ortak bulması uzun zaman alabilir. Birlikte yaşamak da kararsız hale geldi. Eşleşmelerin sıklığı, bu ilişkinin kırılganlığını gösterir. Birçoğu kendilerini orta yaşlı evsiz buluyor ve kadınlar çocuk sahibi olma fırsatını bile kaybedebilir.

Bazı araştırmalar, bir ilişkiden sonra evlenen çiftlerin artık boşanmalarını, çünkü evlilik yükümlülüklerini stresli bulduklarını göstermektedir. Bazı ülkelerde, elbette, evli çiftler evli çiftlerle benzer haklara sahiptir. İskandinavya’da, bu tür bağların çocuklarına nafaka ve miras hakları verilir.

Canlı ilişkiler yasal olarak yanlış olmasa da, etik tartışmalıdır. Eski bir peygamber şöyle dedi: “Vay canına, kötülük iyi, iyi kötülük derler; karanlığa ışık, karanlık için ışık; tatlı için acı, acı için tatlı.”

Yasal olan her zaman ahlaki değildir; mümkün olan her zaman mantıklı değildir. “Ben – ben – benim” sendromu günümüz toplumunda bulaşıcı hale gelmiştir. Eğer yaşam haysiyetimizi ve benlik değerimizi artıracak şekilde yaşasaydı dünya daha iyi bir yer olurdu.

[ad_2]

09 Nisan 2020 - 04:34

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli