Thunder İlişkileri Nasıl Yok Eder?

Thunder İlişkileri Nasıl Yok Eder?

[ad_1]

Rummy, gittiği kadar kötü görünmüyor, belki de zararsız olduğu ortaya çıkıyor ya da sadece birinin davranışını eleştiriyor, bu kişi çok mizahi gelmediğini söyleyebilir, iyi düşündüm, doğruyu söyledim, dedikoducu diyor . Ama bu gerçek mi?

Ancak Gosssip’in sonuçları nelerdir?

Atasözleri 18: 8

Dedikodunun sözleri gelin gibidir;

en uzak yerlere giderler.

Ve bu gelinler insanları incitiyor.

Dedikoduların bazıları sadece bir başkasına saygı duymamalarına değil, aynı zamanda kendilerine karşı güvensizliklerine de zarar verebilir.

Her şeyden önce, dedikoducunun tüm hikayeyi bilmediğini gösteriyor, bu kişinin neden olduğu gibi davrandığını biliyor musunuz?

Bir insanın o kişiye sevgisi olmadığını gösterir. İsa’nın yansıtmamızı istediği şey bu mu?

Gurur gösteriyor, dedikodu haklı, yanlış.

Bir kişinin tökezlemesine neden olur.

Yanlış anlama harika bir dedikodu aracıdır ve kötü niyetli dil gerçeği dolaştığı için bir kişinin başkalarıyla ilişkilerini kaybetmesine neden olabilir. Birisinin bir şey söylediğini veya yaptığını duyduğunuzu düşündüğünüz için bölünüyorsunuz. Hakkında konuşulan yanlış anlama nedeniyle hendek kazılmalıdır.

Atasözleri 20:19

Söylentiler güvene ihanet ediyor;

bu yüzden çok fazla konuşan herkesten kaçının.

O zaman güvendiğiniz biri, iç düşüncelerinizi bırakıp başka birinden duymaktan daha kötü bir şey değildir. Birçok kişiyi paylaşır ve artık o kişiyi güvenle bırakmaz ve o kişinin başka birine açılmadan önce birçok ilişkiyi üstlenebilir.

Atasözleri 11:13

Dedikodu güvene ihanet eder,

ancak güvenilir bir kişi bir sır saklar.

Gerçek şu ki, Dedikodu ilişkileri yok eder ve insanlar Dedikodudan kaçınır. Aslında, insanlar müjde aracılığıyla birçok kez arkadaş edinir, böylece kişinin tahmin edilmediklerinden emin olmak için şu anda konuştuklarını ayarlayabilirler.

Acılık, bu ağzın enfekte olmuş kötülüğünün köküdür.

Ne kadar sonsuz bir daire.

Atasözleri 16:28

Sapık bir kişi çatışmayı ayırır,

ve söylenti yakın arkadaşları ayırıyor.

Dürüst olalım; Söylentiler sadece insanları birbirinden değil, aynı zamanda müjdenin Tanrısından da ayırır. İsa birbirimizi sevmemizi, kendimizi geliştirmek veya gözlerimizi uzak tutmak için başkalarıyla kötü konuşmamamızı söyledi. İsa’ya yönelik eylemlerimiz söylenti sözlerinden bile daha yüksek sesle konuşur. Bunun bir parçası olmayın, birinin kötü şekilde öpüştüğünü duyuyorsanız konuyu değiştirin! Katılmayın.

Atasözleri 26:20

Odun olmadan ateş söner;

Dedikodu olmadan, kavga ölür.

Birinin Dedikoduya gideceğini ve onun etrafında olduğunuzu biliyorsanız dua edin. Tanrı’dan bu durumda yardım isteyin. Tanrı herkesin yüreklerini ve zihinlerini bilir ve her zaman stres ve ihtiyaç için kullanılabilir. O zaman ona güvenin ve kim olduğunuza, sizi kime çağırdığınıza odaklanın.

# gossip #badbehavior #hurtpeople #Christ #hurtful #relationship

[ad_2]

13 Nisan 2020 - 18:15

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli