Sosyal medya gerçek ilişkileri aşındırabilir mi?

Sosyal medya gerçek ilişkileri aşındırabilir mi?

[ad_1]

Sosyal medya bugünlerde çok faydalı, ancak bir ilişkide büyük bir delik de açabiliyor. Ama gerçek ilişki nasıl tanımlanır? Birçoğu için gerçek bir ilişki saygı, sevgi, iletişim, tutku ve bağlılığı içerir.

Ne yazık ki, evet, sosyal medya en zor ilişkileri bile kırabilir. Sosyal medyada, parçalanmanıza neden olacak bazı hatalar şunlardır:

  • Sosyal medyada ilişki kurmak gerçek hayattan daha fazlasıdır – Zaman çizelgesine sevimli şeyler gönderiyorsunuz, üzerlerine yazılmış derin düşüncelerle resimler paylaşıyorsunuz, ancak gerçek hayatta zar zor konuşuyorsunuz. Çok fazla kavga olduğunu ve tartıştığınız zaman ona kesinlikle saygı duymadığınızı söylememek gerekir. Ya da belki odak noktanız sadece sosyal medyadadır. Bu, ilişkinizi mahvedebilecek bir hatadır.
  • Çapraz – Partnerinizin her dışarı çıktığınızda size nasıl davranacağını bilmiyorsanız veya etkinliklerinizin resimlerini birlikte yayınlamıyorsanız, yapmadığınızı söyleyebilirim. İlişkinizle ilgili kişisel bilgileri paylaşmak, özellikle partneriniz daha çok özel bir kişiyse ilişkinizi daha da kötüleştirebilir.
  • Kaba olma – Partnerinizin tüm şifrelerinizin şifresini bilmesini önermiyorum. Ancak, kız arkadaşınız iğnelemeye çalışırken bilgisayar ekranınızı veya telefon ekranınızı çevirmeye alışkınsanız, çeşitli şeylerden suçlu olacaksınız. Ve evet, masum olabilirsiniz, ama masum insanlar sosyal medya hesaplarını gizleme gereğini hissetmezler.
  • Diğer insanlarla konuşmak – Dostluk kavramını anlıyorum, ama aynı zamanda dost olmak bir şey ve flört etmek başka bir şey. İkisi arasında bir çizgi var ve onu geçmemek için çok dikkatli olmalısınız. İlişkinize zarar vermez.
  • Eski sevgilinizle iletişim halinde olun – Profiline rastladın, fotoğraflarını ve sohbet etmeye başladığını bildiğini gördün. Bunun yanlış olduğunu biliyorsunuz, ancak tüm insanların bunu hayatlarının bir noktasında yaptığını söyleyerek kafanızda inkar ediyorsunuz. Eşiniz bu konuşmayı bitirmenizi önerirse, kırgın olacaksınız. Bu senaryo size tanıdık geliyorsa, bu işlemin ilişkinize zarar verebileceğini bildirin.

Gerçek ilişkiler güven ve iletişime dayanır. Telefonlarını gizleyen veya masaüstünü sizden uzaklaştıran birine güvenemezsiniz ve kesinlikle eski çalışanınızla iletişim halinde olan birine kesinlikle güvenemezsiniz. Aynı zamanda, iletişim açık ve samimidir ve bir şeyleri gizlerseniz sevdiklerinizle dürüst olamazsınız. Tüm ilişkiler aynı değildir, ancak bir ortak yukarıdaki hatalardan herhangi birini yaparsa sosyal medya tarafından artık yok edilebilir.

[ad_2]

14 Nisan 2020 - 14:40

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli