Küçük işletme: her şey ilişkilerle ilgilidir

Küçük işletme: her şey ilişkilerle ilgilidir

İş dünyası daha karmaşık hale geldikçe, küçük bir işletme sahibi artık küçük bir işletmenin ihtiyaç duyduğu tüm uzmanlık alanlarında uzman olamaz. Küçük işletme sahiplerinin nakit akışı üretmeye ve yönetmeye ve müşterileri kapıya götürmeye odaklanmaları gerekmesine rağmen, destek ekibi ile ilişkiler geliştirmek ve geliştirmek onlar için de kritik öneme sahiptir. Bu grup şunları içerir:

personel
bankacı
Muhasebeci / Vergi Uzmanı
avukat
Sigorta komisyoncusu
Satış ve pazarlama uzmanı

personel

Çalışanlar ile “ilişkiler” üzerine düşünmek işletme sahibi için biraz garip görünse de, bu ilişki sahibinin geliştirdiği ilişkilerden en önemlisi olabilir. İyi çalışanlar küçük işletmelerde büyük bir kaynak olduğundan, işletme sahibi bu ilişkiyi büyük bir yatırım getirisi ile desteklemek için zaman ve çaba harcar. Görülen, saygı gören ve değer verilen çalışanlar neredeyse her zaman beklenenden daha fazlasını üretir.

Çalışanlar müşterileri temsil eder – gerçekte şirkettir. Müşteriler ile iş ilişkileri büyük ölçüde deneyimlerine ve çalışanlarla iletişimine bağlıdır. Mutlu çalışanlar çoğunlukla müşterileri memnun etmek, iyi bir iş yapmak ve o işte kalmak istemektedir. Bu, kaliteli müşteri hizmetlerinin sürekliliği için gereklidir ve yeni, deneyimsiz çalışanlar için çalışan devir hızını, önemli çalışan yeniden eğitim maliyetlerini ve maliyetli ama kaçınılmaz “çaylak hatalarını” önler. Ek olarak, güvenilir güveni olan uzun vadeli çalışanlar, sahibini yerinde görevleri yerine getirmekten kurtarabilir. Bir emeklilik planı oluşturmak size ve çalışanlarınıza fayda sağlayabilir.

bankacı

Bankacılık ilişkisi sadece rutin ticari bankacılık için değil, özellikle sermayenin artması, stokların artırılması, bir bina satın alınması, borçlar ve borçlar arasındaki kısa vadeli boşluğun ödenmesi veya iş hayatındaki nakit akışının mevsimselliğinin azaltılması gerektiğinde bariz bir ihtiyaçtır. Sahibinin ödünç aldığı bankacı işletmenin sahibini bilmeli, işletmenin tarihini ve sahibinin kredinin kullanımındaki muhakemesini ve güvenilirliğini ve karlılık beklentilerini anlamalıdır. Uzun vadeli bir ilişki varsa veya en azından onaylanıyorsa, kredi başvurusu çok daha iyi onaylanır. Bir şirket geçmişte borç almış ve ödünç vermişse, yerleşik deneyim ve ilişkiler teyit beklentilerini önemli ölçüde artırır. (Kredi koruma sigortası, mali zorluklar durumunda yardımcı olabilir.

Muhasebeci veya vergi uzmanı

Muhasebeci ile ilişki, işletme sahibinin sunulan finansal tabloların kalitesine, netliğine, zamanında ve anlayışına güvenmesi gerektiğinde eşit derecede önemlidir. Bir muhasebeciyle ilişki, şirketin ek sermaye araması durumunda bir şirketin bankacı ile olan güvenilirliğini de artırabilir.

Birçok küçük işletme, muhasebeci ve vergi uzmanının işlevlerini kolaylık, zaman ve masraf için tek bir dış kuruluşta birleştirir. Muhasebecinin sahada gerekli vergi deneyimine ve hizmet verdiği şirketin vergi bilgisine sahip olması iyidir.

avukat

Her işletme sahibinin bir işletme avukatı, sorumluluk avukatı veya hukuk bürosu ile ilişkisi olmalıdır. Mal sahibi bir iş inşa etmek için para ve çaba harcıyorsa, davanın yol açtığı zarardan korunmalıdır.

Sigorta komisyoncusu

Şirket, işletme riski yönetiminin bir parçası olarak, işletme bütçesindeki ilgili alanlarda optimum kapsama alanı sağlayan bir güven sigortası aracısının sağlıklı tavsiyesiyle de bir ilişkiye sahip olmalıdır.

Pazarlama Uzmanı

Sahibinin satış ve pazarlama bilgisine bağlı olarak, bir pazarlama uzmanı ile ilişki önemle tavsiye edilir. Artık küçük işletmeler, belirli bir teknik beceriye, ticaret sertifikasına sahip olan veya aşağıdaki müşterileri iyi bir iş için inşa eden bir girişimci ile başlar.

15 Nisan 2020 - 14:46

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli