Kendini aldatma ilişkileri nasıl yok edebilir?

Kendini aldatma ilişkileri nasıl yok edebilir?

Hepimiz bunu bir ölçüde yapıyoruz ve daha az bir ölçüde oldukça zararsız, ama eğer kendini aldatma daha aşırı ise, özellikle ilişkilerde felaket olabilir.

Hemen hemen her kadın, kendimizi aldatmanın en yaygın yollarından biriyle bağlantı kurabilir. Hepimiz birkaç kilo kilo almaya maruz kaldık ve genellikle böyle bir şey oynuyor:

Kotlarımız biraz sıkı oturuyor ve kendimize su ağırlığı olduğunu söylüyoruz (bir ay olmasa bile). Günler geçtikçe ve ağırlık hala orada olduğu için, kendimize kot pantolonumuzun küçüldüğünü veya üreticilerin eski günlerden farklı boyutlarda değiştiğini kendimize söylüyoruz. Tanıdık geliyor mu? Birçok bahane bulabiliriz ve hepsi kendimizi kandırır, bu yüzden davranışlarımızı değiştirmek zorunda değiliz ve sıska olduğumuza ve istediğimizi yediğimize inanmaya devam edebiliriz.

Gerçekte, birkaç kilo kazandık ve eğer bu hakikatle yüzleşmezsek, hızla daha da kazanacaklar. Ne yaptığımızı kontrol edelim mi? Ölçeğe ulaşıyoruz çünkü ölçek yalan söylemiyor; bize geçen iki hafta içinde nelerden kaçındığımızı anlatıyor. Tüm bu ölçeğin var olduğunu biliyorduk, ama yetişmedik çünkü gerçeği korkuyorduk!

Bu zararsız bir kendini aldatmanın bir örneğidir, çünkü sonunda sorumluluk aldık ve gerçekle yüzleştik. Ölçeğin inkar etmemize izin vermeyeceğini biliyorduk ve yapmadık. Şimdi gerçeğe sahibiz ve bunu düzeltmek için, bununla ilgili bir şeyler yapmamız gerektiğini ve bunun bizim için bir miktar çalışma gerektireceğini biliyorduk.

Çalışmazsa ne olur? Bir kişi ya bu skaladan kaçınır ya da skalanın kırıldığına inanarak kendini daha da kandırır ve her iki durumda da kilo almaya devam eder. Bir şeyin bir ölçekte yanlış olduğunu düşünmek, bir şeyin yanlış olduğunu söylemekten daha rahatlatıcı ve eğer bir problemleri yoksa, bunu düzeltmek için çaba göstermeleri gerekmez, değil mi? Ölçek veya kot veya suçlu üreticiler oldukları sürece, kendilerine bakmak veya değişim için çalışmak zorunda değildirler.

Kendini aldatma sağlıksız bir duruma geldiğinde, kişi gerçekte kim olduklarını görmek istemez. İstedikleri kişiyi temsil eden kendi gerçeklerine inandıklarını ve başkalarının da olduklarına inanmalarını istediklerini söylediler.

İnsanların davranışlarını her zaman haklı çıkardıklarını ve rasyonelleştirdiklerini biliyoruz ve küçük dozlarda genellikle kendimize veya başkalarına zarar vermiyoruz, örneğin birkaç kilo alıyoruz ve bununla yüzleşip bunun hakkında bir şeyler yapıyoruz. Eğer daha zorsa, kendini aldatmanın en yakın ilişkisinin sona ermesine yol açabilir, çünkü bir noktada diğer kişi “ölçeklidir” çünkü sadece onları iyi tanıyacak kadar yakın olan ve onlara önem veren biri, özellikle de doğrudan etkilenirse, yapabilir ve yapacak. .

Eğer negatif kişi gerçeği kendilerine en yakın olanlardan kabul etmezse, “ölçek” hatalı olur ve aldatmaya devam edebilir. Çoğu durumda, en yakın kişi eşiniz veya başka bir önemli kişidir ve bu kişi sizseniz çok dikkatli olun. Kendinize yakın olmak, kendi imajlarını ilişki ve esenliğiniz pahasına sürdürmeye karar verirse çok fazla acıya neden olabilir.

Şahsen ben birçok kez “ölçekte” bir ilişki içindeyim çünkü ilişkimin otantik, ilham verici ve yüzeysel olmamasını istiyorum. İnsanlar şimdi bir ilişkide ne istediklerini söylese de, büyüdükçe ve şeyleri ayakta tutmaya çalışırken eşleriyle yüzleşmek zorunda kalıyorlar – ya da kendi imajlarına meydan okumayan birini arıyorlar.

Kendini aldatmaya izin veren insanlar var – bunu yaptığınızda göreceğinizi size söylemeyenler. Daha derin bir seviyede, en iyi şekilde değil, dolaşmanıza izin vermekten çok daha fazla hasar verebilir. Kim olduğunu biliyorsun; kişiye hakaret etmemeyi tercih edersiniz, bu yüzden yalan söylersiniz; bu doğru, yalan söylüyorsun. Bir insanla ilişkiniz o kadar hassastır ki, onlara karşı dürüst olamazsınız ve dokunulmamış, onlara görmek istedikleri görüntüyü vermelisiniz, aksi takdirde hayatlarından atılacaksınız. Hiç kimse sevilen birinin yapıcı bir eleştirisiyle başa çıkamazsa, duygusal olarak sağlıklı olmadıklarının ve gerçekliği kontrol etmekten faydalanabileceklerinin iyi bir işaretidir.

Maalesef, otantik bir şekilde yaşamak isteyen herkes, aşağılayıcı davranış sorunuyla karşı karşıyadır.

Buna harika bir örnek, kendini ve başkalarını aldatmanın ustası olan ve yıkıcı davranışlara devam etmek için kolaylaştırıcılara ihtiyaç duyan bir alkolik ile. Alkolikler o kadar çok aldattılar ki etraflarındaki insanlarla dalga geçebilirler. “Bunun doğru olduğuna inanmak gerçekten yanlış değil” demesini biliyor musunuz? Bir alkolik, kendilerine tek olmadığını söyleyen en az bir kişiye sahip olduğu sürece, inanmak istediklerine inanmayı seçerler, bu da her zaman parlak ve daha kolay bir versiyonudur – bir sorun veya görev olmadan. bazı özsaygı ve değişim için çabalamak. Aynı kişinin hayatta bir problemi olduğunu söyleyen herkesi olduğunda, gerçeği önlemek çok daha zordur. Sonuç rehabilitasyon ve umarım daha sağlıklı bir yaşamdır; Etrafındaki herkese fayda sağlayan bir sonuç, çünkü alkoliklerin sadece kendilerine değil sevdiklerine de zarar verdiğini biliyoruz.

Her ne kadar bu patern alkolizmde daha kolay görülse de, ciddi bir kendini aldatma davranışı için aynıdır ve size en yakın olanların sonuçları aynıdır. Projeleri reddeden bir kişi, şu anda mevcut olan hedefe kendi eksikliklerini ele alma acısını ve onları günah keçisine dönüştürdüğünde zarar görüyorlar.

Bazen vaizler yardım için aileye veya arkadaşlara başvurabilir ve daha kötü bir haber sahibinin tepkisine kurban olabilirler. Promisers da kendini aldatıcıya yakın olabilir, ancak başarıyla aldatılmış veya kınanmışlardır ve bir şeyin yanlış olabileceğini veya onlara yakın birisinin bir problemi olduğunu önerirseniz sizi açabilirler. Onlar, gerçeğe sorunu olandan daha yakın olmak istemezler ve eğer onlar hakkında “çirkin” gerçeği temsil ederseniz, işlevsel bir kolaylaştırıcı-ceza ilişkisinde sizin için yer yoktur.

Kendini aldatma, yeterince yakın ve dürüst olmaya özen gösteren tüm sevilenleri kovma döngüsünü sürdürür. Aynı zamanda, herhangi bir yardım aranmaz veya ilerleme kaydedilmez, suçlu yakın oldukları insanları ağırlaştırır ve başkaları üzerindeki etkisini unuturken zarar vermeye devam eder. Etkinleştiriciler, eylemleri için sürekli olarak sorumluluk almasına izin vermezler veya kendi yıkıcı davranışlarının acısını hissetmezler. Kendi kendini aldatan biriyle ilişkisini sürdürmek için düşüncelerini ve duygularını ifade edemezsen, davranışlarına söz veriyorsun ve kendinden de dahil olmak üzere iyiden daha fazla zarara ve bildiğinden daha fazla zarara sebep olursun.

Bir ilişkiniz varsa ve kendinizi etiketlediğinizde, suçladığınız veya partnerinize saldırdığınızı düşünüyorsanız, aynaya uzun süre bakın. Mutluluğunuz sadece sizin sorumluluğunuzdur, eşinizin değil. Bir duygu hissediyorsanız, eşinizin size şu anda insanların ne düşündüğünü hissettirdiği anlamına gelmez. Bunun yerine duygularımız kişiseldir ve kendi eşsiz geçmiş deneyimlerimizle ilgilidir. İnançlarımız ve yanıtlarımız bu olaylara bağlıdır ve hissettiğimiz duyguları tetikler. Eşinizi suçlamak yerine, duygularınız ve eylemleriniz için sorumluluk almayı öğrenebilirsiniz.

İlişkimizde bu kişiyi seçtik çünkü onlara bir sebepten dolayı çekildik. Genellikle, yakın olmak istediğimiz kalitedir, çünkü sahip olmadığımız veya geliştirmemiz gereken bir kalitedir. Büyümemize yardım edebileceklerini bir düzeyde bilerek bu kişiyi seçtik, ancak bir ilişkide bu meydan okuma ile karşı karşıya kaldıklarında, insanlar buna birçok kez direniyorlar, çünkü kabul eden değişimin başlamak için yeterli olmadığını düşünüyorlar. Durum böyle olmasa da, birçok insanın bir kişi olarak ve eşlerinin etkisi altında bir ilişki içinde büyümeleri gerektiğini düşünmeleri imkansızdır, ancak bu yüzden onları seçtiler. İlişki, karşılıklı büyümeye meydan okumak, ilham vermek ve teşvik etmek için tasarlanmıştır.

İnkar içinde yaşayan ve kendini aldatan biri, etrafındaki diğer insanlara sundukları imaj olduğuna inanarak, onu en yakın bakıştan geri yansıtmak yerine, sonunda ilişkiyi sona erdirir. Her ne kadar bu kişinin büyümesine meydan okuyan insanlarla ilişki araması muhtemel olsa da, kandırıldığı sürece, asla devam eden birini bulamaz – kendi imajını hiç sorgulamayan biriyle olmadığı sürece. ; Onaylayan. Bu ilişki her zaman kırılgandır, çünkü ilişkinin kalitesini korumak yerine, aldatıcı kişinin imajını korumaya odaklanılmaktadır. Karşılıklı saygı, güven ve sevginin sağlam bir temeli olmadan, her iki insan da doymamış hissederler ve daha fazlasını ister.

Büyümekten ve daha farkında olmaktan korkanlar, biriyle gerçek ve anlamlı bir bağlantıya sahip olma ve paylaşma fırsatını kaçırırlar. Kendini aldatmayı sevenler veya sevenler için de kaybederiz, çünkü umursadığımız biriyle büyümemize ilham vermeyen veya ilham vermeyen bir ilişkiye yatırım yaptık, onu bastırırız. İster bir kolaylaştırıcı, ister “ölçek” olun, kendini aldatanla ilişki asla istediğiniz şey değildir; İyi.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

07 Mayıs 2020 - 23:19

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli