İlişkilerde duygusal şeffaflık: kalıcı bir ilişkinin anahtarı

İlişkilerde duygusal şeffaflık: kalıcı bir ilişkinin anahtarı

Harika bir ilişkinin anahtarlarından biri duygusal şeffaflıktır. Genellikle ifade edilmeyen bu duygular, korku, üzüntü ve özlem gibi daha derin olabilir.

Samimiyet kendinizi eşinize göstermek anlamına gelir. Benim için, samimiyetin tam olarak ne olduğunu görüyorum.

Duygusal tepkileriniz için partnerinizi suçlamamayı öğrenmeniz gerekir. Duygularınız için kişisel sorumluluk almanız da önemlidir. Küfürlü bir adamla yaşıyorsanız, durumunuz için onu veya kendinizi suçlamak yerine her zaman ayrılabilirsiniz.

Suçlama olmadan iletişim kurmanın en iyi yollarından biri, “Bunu yaptığınızda, içimde üzüldüm. Genel olarak, erkeklerin korku, üzüntü ve özlem hakkında daha fazla iletişim kurmayı öğrenirken, kadınların öfke hakkında konuşmaları gerekir.

Duygusal şeffaflık anları bir ilişkiyi daha iyi hale getirebilir. Çoğumuz açıklık uğruna cesaretlendirmeye ihtiyacımız var. Çünkü ortağımızın tepki vermesini istemiyoruz. Olumlu duygu ortağımıza güveniyoruz. İşleri adım adım alıyoruz ve gerçekten ne hissettiğimizi ifade etmiyoruz.

Büyük sırları bir sevgiliden saklarsak, çok fazla enerji tüketir. Eşinize duygularınızı söyleme sanatı, bu gizli duyguları korumak için sizi geçmişe bağlayan bir enerji açığa çıkarır.

Acı veya üzüldüğümü söylemek neden bu kadar zor? Çoğumuza duygusal şeffaflığın önemi öğretilmemiştir. Birçoğumuz duygularımızı tetikleme ve öfke gibi daha olumsuz olanlardan kaçınma eğilimindeyiz.

Bununla birlikte, olumsuz duygularla karşı karşıya kaldığınızda, sevinç ve mutluluk gibi duyguları tam olarak hissetmemek için eğitirsiniz.

Olumsuz duyguları tamamen hissettiğinizde, 5-10 saniye içinde kaybolurlar. Bu ilişkilere karşı hissettiğinizde, bunlar vücudunuzda bir düzeyde saklanır.

Ortağına öfkenizi fiziksel olarak ifade etmenizi önermiyorum. Eğer kızgınsan, “Öfke hissediyorum” ve “Biraz alana ihtiyacım var” demek en iyisidir. Tamamen güvenli bir kıtada öfkeni ifade etmek için odadan çık ve yürü, dans et ya da yatağa çarp. Artık işten kovulmuyorsanız, geri dönün ve partnerinizle iletişim kurun.

Sorulması gereken en iyi soru, “Eşime söylemediğim önemli konular hakkında kimseyle konuştum mu?”

İlişkilerinizde duygusal şeffaflığa bağlı kalmak cesaret ister. Eşiniz yanıt verdiğinde sakinleşmek, yetişkin bir yetişkin için gerçek bir beceridir. Söylemekten hoşlanmıyorum.

Kontrol edemediğiniz bir duruma duygusal olarak tepki verirken zihninizi tutmaya çalışın. Tepkinizi gördüğünüzde onu izleyebilir ve yaklaşık bir dakika içinde çözüldüğünü fark edebilirsiniz. Derin nefes alıp vücudunuzu hareket ettirdiğinizde, duyguları uzak tutmaya da yardımcı olur.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

19 Haziran 2020 - 03:25

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli