İlişkiler: Utanç birinin yetişmesini engelleyebilir mi?

İlişkiler: Utanç birinin yetişmesini engelleyebilir mi?

İnkar edilemez, hiç kimse kendi adası değildir; insanlar birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden bazı insanlar bağımsız olduklarını söylese de, bunun bir yanılsamadan başka bir şey olmadığı söylenir.Bunu kabul etmeleri zor olsa da, birbirlerine bağımlı oldukları gerçeğini değiştirmez. Birisi kabul ederse ve başkalarının ihtiyacı ile ilgili yanlış bir şey olduğuna inanmazsa, yaşamları başka türlü olduğundan çok daha kolay olacaktır.

Küçük bir bölüm

Beş algıları diğerlerinden ayrı oldukları izlenimi verebilmesine rağmen, bir sistemin parçası olduklarının farkındadırlar. Yani bir otomobilin binlerce bileşenin çalışmasını gerektirmesi gibi, hayatlarını yaşamasına izin veren birçok farklı unsur vardır.

Ve eğer bu unsurlar ortadan kaybolmaya başlarsa, başka şeyler için ne kadar güvenilir olduklarını çok açık olurdu. Birbirine bağımlı olduklarını ve başkalarına ihtiyaç duyduklarını kabul ederek, her şeyi kendileri yapmaya çalışmak için hiçbir nedenleri yoktur.

Yükün hafifletilmesi

Şimdi bir kişinin yapacak çok şeyi olduğu ve sadece başka bir kişiye açılmak istediği zaman geliyor. Bu zamanlarda, başka bir kişinin onlara tavsiyede bulunması veya ne yapmaları gerektiğini söylemesine gerek yoktur.

Bu, “Paylaşılan bir sorun yarıya bir sorundur” demenin bir örneğidir. Bu deyiş, diğer insanlara yayılmanın önemini mükemmel bir şekilde kapsamaktadır.

İki taraf

En iyisine sahip olmadıklarında başkalarına ulaşmanın yanı sıra, başka ihtiyaçları da olduğunda ne olur? Bu, yakınlık deneyimlemeleri gerektiğinde olabilir.

Yine hiçbir şeye ihtiyaçları yokmuş gibi hissetmiyorlar. Onlara olanların bir sonucu olarak, biriyle ilişki kuracak birini arıyor olabilirler.

Bağlantıları kapat

Aynı zamanda, hayatta kalabilecekleri düşüncelerini ve duygularını paylaşabilecekleri birkaç kişi olabilir. Samimi bir ilişkide olmak, başka bir kişiyle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmanın tek yolu değildir.

Kendileri için zaman geçirmek ve örneğin bir şey yüklemek veya yüklemek istediklerinde bunu yapabilirler. Ama eğer başkalarının etrafında vakit geçirmek ve bu şekilde indirmek istiyorlarsa, bunu yapabilirler.

ideal

Birisi hayatı bu şekilde deneyimlediğinde, sessizlik içinde daha az acı çeker. Hayatlarında ne olursa olsun, bunu kendilerine saklamak ya da olmasa bile her şeyin yolunda olduğunu düşünmek zorunda değiller.

Başka bir deyişle, bir kişi doğasına aykırı olmak zorunda değildir, her şeyi kendisi yapmaya çalışır ve böylece başkalarına ihtiyaç duyduklarını inkar eder. Bu şekilde yaşamak, doğaları ile uyum içinde yaşamalarına izin verse de, bu şekilde yaşamayan birçok insan var.

Tamamen farklı bir yaşam

Birisi kendi doğası ile çatışırsa ve başkalarına doğru uzanmakta rahat hissetmezse, omuzlarında çok fazla ağırlık taşır. Kendi başlarına yönetmek için çok fazla zihinsel ve duygusal bagaja ihtiyaçları var.

Bu, başkalarına asla ulaşamayacakları anlamına gelmez; yani, istisna değil, norm değil. İhtiyaçlarının normal kabul edilmesi pek olası değildir; şimdi muhtemelen utanç verici bir şey olarak kabul ediliyorlar.

Büyük bir meydan okuma

Bu nedenle, iyi bir konumda olmadıklarından veya yakınlık hissetmek istemelerine bakılmaksızın, nadiren bununla ilgili herhangi bir şey yapabilirler. Bu varlık yüzünden, hayatlarının çoğunu bunalmış hissediyorlardı ve boş kalıyorlarmış gibi harcayabilirlerdi – bu, elbette, duygusal olarak çok fazla zaman harcamıyorlarsa.

Farkına varabilecekleri ya da bilmeyecekleri şey yanlış şekilde yaşadıklarıdır. Belki bir kişi hatırladığı sürece bu şekilde yaşamış ve durumun böyle olduğuna inandırmıştır.

İkiden az kötülük

Bir şeyin ihtiyaçları ile ilgili yanlış olduğunu hissetmenin yanı sıra, bu şekilde hissedeceklerdi. Sonra başkalarıyla temasa geçmek hoş kabul edilen bir şey olamaz, acı veren bir şey olarak görülür.

Başkalarına ulaşmak, hatta düşünmek bile onlar için büyük bir utanç olabilir. Başkalarına ulaşmamak bir yandan acı çekmelerine neden olurken diğer yandan utanmalarını engeller.

Yakından bakış

Birisi hayatı bu şekilde yaşarsa, bakıcılarının ihtiyaçlarına çok iyi yanıt vermediğini gösterebilir. Daha sonra ilk yılları, bakıcılarının kıtadaki ihtiyaçlarına olumlu yanıt verme eğiliminde olmayacakları bir dönem olurdu.

İhtiyaç duyulduğunda genellikle göz ardı edilebilir, reddedilebilir ve / veya reddedilebilir. Bu, yavaş yavaş onların ihtiyaçlarını bırakmaya ve onları bırakmaya ve sadece ihtiyaçlarının kötü olduğuna değil aynı zamanda kendilerinin de kötü olduğuna inanmaya yol açacaktı.

farkında olma

Hayatlarında diğer insanlarla güçlü bir bağlantı kurmasına izin vermesi gereken zaman, bağlantılarını koparmalarına neden olan zamandı, çünkü onları kucaklamak zorunda olan insanların dövüldüğüne dair deneyimleri vardı. . Bu önemli bağlantı, acı çekmeyecek şekilde geliştirilemezdi.

Birisi onunla iletişim kurabiliyorsa ve hayatlarını değiştirmek istiyorsa, dış desteğe ulaşması önemlidir (sürpriz, sürpriz). Örneğin, bir terapist veya şifacı yardımıyla yaralarını yavaş yavaş iyileştirebilir ve daha derin bir düzeyde kendileri veya ihtiyaçları ile ilgili yanlış bir şey olmadığını kabul edebilirler.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

08 Mayıs 2020 - 09:08

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli