İlişkiler: Neden kimse kendine zarar vermeye çalışsın ki?

İlişkiler: Neden kimse kendine zarar vermeye çalışsın ki?

[ad_1]

İlişki sona erdiğinde, iki kişinin ayrı yollarına gitmesine yol açabilir. O zaman saf bir mola olur, yani her ikisi de hayatlarına devam etmekten mutluluk duyar.

Bu, yavaş yavaş parçalandıklarını ve bir arada tutacak hiçbir şeylerinin olmadığını gösterebilir. İlişkiyi bu şekilde sona erdirmek, hiçbirinin senden nefret ettikleri yerden daha önce hiçbir şey yapmamaları anlamına geliyordu.

Kasıtlı ayrılma

Bu onların çok fazla acı ve drama yaşamasını engellerdi. Bununla birlikte, her ikisinin de kendi farkındalık seviyesi yoksa, farklı bir hikaye olabilir.

O olmasaydı, ilişkileri gerçekten bir şey yapılmadan önce gerçekten kötüleşebilirdi. Sonra ilişkinin daha uzun sürmesi ihtimali vardı, ama tamamen farklı bir yol izlemiş olacaktı.

Başka bir deneyim

Aksine, bunlardan biri artık çalışmadığı görülebilecek bir noktaya ulaşmış olabilir. Bir süre onlarla birlikte olduktan sonra, çok farklı yolları takip ettikleri anlaşılmış olabilir.

Yakında kendilerine olanları partnerine açabilirlerdi ve belki de partneri bunu kabul etmişti. Bu, çok fazla kötü hissetmeyi bırakıp daha yumuşak bir şekilde parçalanmalarına izin verirdi.

Ortak sonuç

Bu olursa, diğer deneyimlerden çok daha yaygın bir şey olduğunu söyleyebilirsiniz. Bunun nedeni, her iki insanın da birbirine eşit şekilde çekilmesinin nadir olmasıdır.

Sonuç olarak, bir kişi ilgisini kaybedebilir ve başka bir kişi yine de onu yakından çekebilir. Arıza, bir kişi için nispeten ağrısız olabilirken, diğeri için inanılmaz derecede acı verici olabilir.

Bir odak

İlişkinin nasıl sona erdiğine bakılmaksızın, her ikisinin de eski negatif ışıklarını boyamakla ilgileri yoktu. Bu, her ikisinin de öfke veya incinme hissetmediği anlamına gelmez, ancak diğer kişiyi kötü yapmak istemez.

Eğer onlardan biri iyi bir ruh halinde değilse, acılarından kurtulmak için yapmaları gereken her şeyi yapacaklardır. Başka bir kişinin kendini iyileştirmek için ihtiyaç duydukları enerjiyi almasına izin vermek.

Başka bir odak noktası

Diğer kişinin çok fazla acısı yoksa, bu, üzerinde çalışacak hiçbir şeyleri olmadığı anlamına gelmez. Bununla birlikte, enerjileri artık eski yaşamlarını eleştirmek için zaman harcamanın ne kadar boşa harcayacağının farkında oldukları diğer yaşam alanlarına yönlendirilebilir.

Bu, örneğin yakın bir arkadaşa olanlardan bahsetmedikleri anlamına gelmez, ancak geriye bakmaya çalıştıkları bir zaman değildir. Olanları işlemelerine ve deneyimi yavaş yavaş bütünleştirmelerine izin verecektir.

Farklı bir senaryo

Bununla birlikte, bu her zaman böyle değildir, çünkü kimsenin bu şekilde ilerlemesi her zaman mümkün değildir. Bunun yerine, biri diğerini kötü yapmak için elinden geleni yapabilir.

Bu konuda garip olabilecek şey, en çok kötü olanına bakmaya çalışan kişidir. Yani, her iki tarafta da sorunlar olsa bile, bir kişi kötü ve diğeri tamamen masum gibi görünüyor.

Neler oluyor?

Öyleyse böyle birisinin eskisine önem verdiği görülüyor olabilir; onları önemseyen tek şey iyi görünümleridir. Bu eski itibarlarını yok etmeyi içeriyorsa, öyle olsun.

Gerçekten olduğu gibi görünse de, muhtemelen daha fazladır. Birinin bunu yapmaya çalışmasının nedeni, kendi duygularından kaçınmaya çalışması olabilir.

önleme

Gittikten sonra çok utanç duyabilirler ve bundan sonra olanlar utançlarını korumanın bir yoludur. Eski değerlerini azaltmak, onların tamamen değersiz hissetmelerini önlemeye çalışabilecekleri bir yoldur.

Bu onların içsel değerlerine maruz kaldıklarını gösterir; onların değeri diğer insanların onları nasıl algıladığı ile tanımlanır. Bunu akılda tutarak, neden bu şekilde davrandıkları açıktır.

savunma

Derinlerde, muhtemelen bunu eski sevgililerine yapsaydı, eskisinin onları yanlış yönlendireceğinden korkacaklardı. Sonra bu onların kötü görünmesi ya da birincisinin dünyanın kendileri için ne kadar kusurlu olduğunu açığa vurması meselesiydi.

Bu olsaydı, hiç kimsenin kendini değersiz hissetmesi olası değildir; daha da kötü hissedeceklerdi. Bütün varlıklarına nüfuz eden, sanki insandan daha azmış gibi hissettiren bir şey olurdu.

farkında olma

İdeal olarak, böyle bir kişi, içlerindeki acı içindeki acıdan geçebilmeleri için dış desteğe ulaşabilir. Belki çok kötü niyetli bir ortamda yetiştirildiler.

Bu tip destek bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilir. Birisi bu şekilde davranırsa, muhtemelen farkındalıktan yoksundur ve bu onların acı çekmesini ve daha sonra destek aramasını engelleyebilir.

[ad_2]

14 Nisan 2020 - 19:29

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli