İlişkiler: Neden bazı insanlar kendilerini ancak bir ilişki içerisindeyken iyi hissediyorlar?

İlişkiler: Neden bazı insanlar kendilerini ancak bir ilişki içerisindeyken iyi hissediyorlar?

[ad_1]

Bir ilişkide olmasalar bile kendilerini iyi hissedebilirler. O zaman olumlu duygular yaşamak için başka kimseye bağımlı olmadıkları anlaşılmaktadır.

Bu şekilde olmak, muhtemelen birilerini aşağı hissettikleri için bir ilişkiye başlamalarını engeller. Gerçekten birlikte olmak istedikleri biriyle tanışana kadar beklemeleri nispeten kolay olabilir.

Farklı ihtiyaç

Yani biriyle tanıştıklarında, hayatlarını gerçekten onlarla paylaşmak istediklerini gösterir. Aralarında sadece cazibe değil, aynı zamanda ortak değerler de vardır.

Bu kişi daha sonra, bir başkasının hayatına bir şey kattığı gibi, hayatlarına bir şey ekler. Bununla birlikte, aralarında olup biten, kendilerine sunmaları gereken bir şeye dönüşmeyecektir.

Büyük fark

Sonuçta, bir kişi, kişiye bağlı olarak değil, birbirine bağımlı bir kişi gibi davranır. Kendilerine verebilecekleri şeyler var ve veremedikleri şeyler de var.

Bir partnerden olumlu geri bildirim almak doğal olarak onları etkiler. Buradaki fark, bu kişinin ortadan kaybolması durumunda içlerinde yanan ateşin dışarı çıkmamasıdır.

analoji

Bunu anlamanın bir yolu, bu kişiyle tanışmadan önce, birinin köpeği olduğunu, eğer varsa, bir köpeğe sahip olduklarını ve eğer varsa, bir köpeklerinin olduğunu hayal etmek olacaktır. Bu köpekler bu farklı aşamalarda farklı muamele görürler, ancak yine de orada kalırlar.

İlişkiyi sonlandırırlarsa, benlik saygısı biraz değişebilir, ancak tekrar yükselmesi uzun sürebilir. O zaman kendilerinden nefret etmeyecekler.

Dengeli bir insan

Bir anlamda, onurları, ilişkileri sona erdiğinde diplerini bitirmelerini engelleyen bir güvenlik ağı görevi görür. Aksi halde olduğundan çok daha dayanıklıdırlar.

Kendi gelişimlerine ulaşmaları birkaç yıl alabilir. Hayatlarının çoğu için başka birine emanet edilebilirler; olumlu duyguları deneyimleme yeteneği yoktur.

Farklı bir senaryo

Öte yandan, birisi ilişki hakkında iyi hissetmediklerini fark ederse, olumlu duygular yaşarken diğer insanlara duygusal bağımlılık göstermesi muhtemeldir.

Şimdi birisi böyle biriyle sonuçlanabilir veya çok daha seçici olabilir. Her iki durumda da, nihayetinde diğer kişinin iyi hissetmesi için adil baskı uygulamak zorundadırlar.

fakir

Bunu anlamadan, başka bir kişi ana karakter olarak görülebilir. Daha sonra biri bir şey eksik olan bir çocuk olur ve eşleri, müdahale ettikleri şeyi sunmak için mevcut olan bir yetişkindir.

Kişiyi bir ilişkiyi sürdürmek için yapabileceklerini yapan şeylerden biri, ilişkinin sona ermesi durumunda ne olacağı korkusudur. O zaman onlar için en önemli şey bekar olmadıklarından emin olmaktır.

Harika etki

Yukarıda belirtilen kişinin aksine, kişinin bir ilişkide bir köpeği vardır, ancak daha önce sahip değildir ve bundan sonra kesinlikle yoktur. Bir ilişkide olmak, zaten yaşadıkları duyguları ortaya çıkarmak anlamına gelmez; normalde deneyimlemedikleri duygulara neden olur.

Ve genellikle bu duyguları hissetmedikleri için, eşlerine bağımlı olmaları normaldir. Bu kişi bu iyi duyguların kaynağı olarak kabul edilir.

Uzun yol

Bu nedenle, bu kişi ilişkiyi sona erdirirse, kişi çok düşük hissedecektir. Telafi etmek için çok fazla yiyebilir / içebilirler ya da içlerindeki deliği bağlayacak başka birini bulabilirler.

Eğer hayatlarına bakmak istiyorlarsa, kendilerini iyi hissetmekte her zaman zor olabilirler. Bu, genç yaşlarının düzgün bir şekilde geliştirilmesi gereken bakım türünü almadığı bir zaman olduğunu gösterebilir.

farkında olma

Başka bir deyişle, daha genç yaşta istismar edilmiş ve / veya ihmal edilmiş olabilirler. Ama şimdi en önemli şey, olanlar hakkında bir şeyler yapmaları.

Örneğin, bir terapist veya şifacı yardımıyla, yavaş yavaş kendilerini iyileştirebilirler. Her şey ilk adımı atmak ve pes etmemekle başlar.

[ad_2]

08 Nisan 2020 - 13:30

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli