İlişkiler: Eşi ihtiyaçlarını ifade ettiğinde neden hayal etsin ki?

İlişkiler: Eşi ihtiyaçlarını ifade ettiğinde neden hayal etsin ki?

[ad_1]

Birisi ilişkide olduğunda, eşinin karşılamasını istediği ihtiyaçlara ihtiyaç duyar ve eşinin karşılamasını istediği ihtiyaçlar vardır. Ve bazı ihtiyaçları farklı olsa da, şimdi aynı ihtiyaçlara sahip olmaları muhtemeldir.

Her ikisinin de görülmesi ve duyulması, desteklenmesi, teşvik edilmesi, kabul edilmesi, saygı duyulması, değerlendirilmesi ve güvende olması muhtemeldir. O zaman, diğer şeylerin yanı sıra, sahip oldukları sevgi ve fiziksel ihtiyaçlara ihtiyacınız vardır.

Diğer anlar

Bazen bir veya eşleri belirli bir ihtiyaç veya ihtiyaç sayısının normalden daha güçlü olduğunu görebilir. Sonuç olarak, diğer kişiden aksi halde istemediklerinden çok daha fazlasını beklerler.

Bu, bunlardan birinin büyük baskı altında olduğunu ve bu nedenle çok fazla desteğe ihtiyaç duyduğunu gösterebilir. Örneğin, bunlardan biri yeni bir işe başlamış veya kötü haberler almış olabilir.

Netleştirmek

Bunlardan biri, örneğin eşlerinin ne zaman daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğunu anlasa da, bazen belirsiz olabilir. O anlarda, bunu açıklığa kavuşturmak önemlidir.

Bunlardan birinin fark etmemesinin nedeni, kendilerinin zor bir zaman geçirebilmeleri ve bir şeylerin yanlış olduğunu fark etmelerini zorlaştırmalarıdır. Yaşadıkları stres, eşlerine her zamanki gibi uyum sağlamadığı anlamına gelebilir.

Hayatın bir parçası

Bu yüzden açıkça söylemek gerekirse, birinin diğerini suçlaması ve gereksiz dramaya neden olması gerekli değildir. Zaten stres altında olduklarından, muhtemelen artık hiçbir şey yaratmak istemiyorlar.

Birinin eşine o sırada gösterdiği anlayış seviyesi, eşinin bu anlarda gösterdiği anlayış seviyesiyle aynı olabilir. Sonuçta, her ikisi de elinden gelenin en iyisini yapan kusurlu insanlar.

Başka bir unsur

Bu, her ikisinin de kötü davranışı tolere ettiği anlamına gelmez, ancak birbirlerini anlamaya çalıştıkları anlamına gelir. Sonuçta, hem kalp hem de kafa ile dinleyebilirler.

Kalpten dinlediklerinde, diğerine sempati duyuyorlar ve yargılarını sağ tarafta olma ihtiyacı ile bir araya getiriyorlar. Bu, diğer kişinin söylediklerini duymalarını kolaylaştırır.

Başka bir gerçeklik

Bazı insanlar, eşleri ihtiyaçlarını ifade ettiklerinde genellikle sorun yaşamadıklarına göre, farklı deneyimleri olan diğerleri var. Böyle bir kişi için, bu genellikle başa çıkmakta zorlandıkları bir şey olabilir.

Eşleri daha sonra ihtiyacı ifade edebilir ve kişi sinirli ve / veya öfkeli olabilir. Ayrıca, eşlerine ihtiyaç duyduklarını söyleyebilir ve davranışlarını değiştirmeleri gerektiğini belirleyebilirler.

Bir reaksiyon

Bunu duyduktan sonra, eşleri kendilerini uzaklaştırabilir ve çok fazla beklediklerine inanabilirler. Bu durumda, belirli ihtiyaçları göz ardı edebilir veya başka bir kişide arayabilirler.

Belirli ihtiyaçları görmezden gelirlerse, zihinsel ve duygusal sağlıklarının acı çekmeye başladığını fark edebilirler. Ve eğer onlarla tanışacak birini ararlarsa, mevcut ilişkilerinin acı çekmesi muhtemeldir.

Neler oluyor?

Bir kişi, ortağı belirli ihtiyaçları ifade ettiğinde hayal kırıklığına uğramış ve / veya öfkeli hissettiğinde, kafası karışık hissettiğini ve sınırlarının aşıldığını gösterebilir. Bu, eşleri bir ihtiyaç ifade ettiğinde boğulmuş hissettikleri anlamına gelebilir.

Daha sonra kişi kontrolleri yokmuş gibi hissediyor ve partnerinin başa çıkacak çok şeyi var. Yetişkin olduklarından ve çok fazla şey olup olmadığını kendilerine söyleyebildikleri için, bu şekilde hissetmek için hiçbir nedenleri olmadığı söylenebilir.

Geniş açık

Nasıl hissettikleri göz önüne alındığında, kendilerine ne olduğu konusunda kontrolü olmayan savunmasız bir çocuk gibidirler. Eğer hissettikleri şekilde bir adım geri gidebilirlerse, işte böyle hissettiklerini ve partnerlerini daha eski bir karakter olarak gördüklerini görebilirler.

Bu, eşleri bir ihtiyacı ifade ettiğinde eski bir yaranın tetiklendiğini gösterebilir. Başka bir deyişle, hayatlarında daha erken bir aşamaya dönerler.

Zamanda geriye

Güçsüz ve bağımlı çocuklar olsaydılar ya da o zamandan önce, sınırları olmayan ve ihtiyaçlarını karşılayamayan en az bir bakıcıya sahip olabilirlerdi. Bu nedenle, düzenli olarak boğulmuş hissettikleri bir zaman olurdu.

Belki bu bakıcı, orada olmak yerine ihtiyaçlarını karşılamak için onlara döndü. Bu deneyim sayesinde, bunalmış olmak ve kendini kaybetmekle başkalarına yakınlaşmak için bir araya gelmek gerekir.

farkında olma

Küçük bir çocuğun doğumundan bu yana uzun yıllar geçti, ama olanlar hala hayatlarını etkiliyor. Bunun nedeni yerleşik inançlar ve travmalar olabilir.

Onunla iletişim kurmak mümkünse ve hayatlarını değiştirmeye hazırlarsa, dış destek almak gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

[ad_2]

20 Nisan 2020 - 19:01

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli