İlişkiler: Birinin kırık parçaları onlar için bir şeyler yapabilir mi?

İlişkiler: Birinin kırık parçaları onlar için bir şeyler yapabilir mi?

Bir ilişkiyi sona erdirebilecek bir dizi şey vardır ve bazıları halka açık olarak diğerlerinden daha fazla görünür. Örneğin, kötü niyetli bir ortağı olan birini ve ilişkilerini nasıl sona erdirdiğini duymak nadir değildir.Yasadışı ilişkilere ek olarak, onları sürekli aldatan biriyle ilişki içinde olanlar var. Bazı insanlar bundan geçmesine rağmen, şüphesiz şu anda bu tür şeyleri yaşayan insanlar var.

gizli

Bir kişi şiddet uygulayan bir kişiyle ilişkiliyse, öğrenmesi muhtemeldir (yani, bu şekilde tedavi edilmesi normal değilse ve bu nedenle öne çıkmazsa). Bununla birlikte, bir ilişki içinde olan veya rutin olarak hile yapan biriyle ilişkiniz varsa, bunun farkında olmayabilirler.

O zaman sadece vücutlarını başka insanlarla paylaşan bir ortağa sahip olmak için iyi giden bir ilişkide yaşadıklarına inanabilirler. Neler olup bittiğine dair çok az bilgi sahibi olmaları, en azından kısa vadede onları biraz acıdan kurtarıyor.

Bu bir zaman meselesi

Ama er ya da geç kesinlikle neler olup bittiğine dair bir fikir edinecekler. Eşlerinin yanlış olduğunu açıkça belirten bir şey görebilirler ya da sadece bir şeyin yanlış olduğunu tahmin edebilirler.

Şu anda yaptıkları birçok farklı faktöre bağlı olabilir. Bir kişi oldukça güçlü ve kendine güveniyorsa, eşleriyle doğrudan aklında olanları konuşabilir.

Başka bir yaklaşım

Alternatif olarak, eşlerinin idealize edilmiş versiyonuna o kadar yakalanmış olabilirler ki, gözlerinden önce olanları tam olarak kucaklayamazlar. Olanları uzlaştırmak acı vericidir, ama gerçekte olup bitenlerle yüzleşmeleri onlar için daha da acı vericidir.

Belki kişi içeride çok güçlü hissetmez, bu da eşlerini dünyanın merkezi olarak görmelerini sağlar. Yumurtaları tek bir sepet içinde, tabiri caizse onları eşlerine duygusal olarak bağımlı kılıyor.

Karmaşık dinamik

Bu, bazı insanların neden eşlerini aldattığını ve bu konuda hiçbir şey yapmadığını gösterir. Bu durumda, olanları çözmeye bile çalışmazlar; sadece davranışlarına katlan.

Diğer tarafta, elbette, birisinin neden sürekli dolaştığının büyük sorusu var. Birinin bunu yapmasının birkaç nedeni vardır.

Bir sebep

Bunun olmasının çeşitli nedenlerini ele alan yüzlerce liste var. Atıfta bulunulan bu yaygın nedenlerin yanı sıra, genellikle gözden kaçan başka bir nedenin farkındalığına yer açar.

Dışarıdaki insanlar bir kişi gibi görünse de, bu onların içeride bir kişi oldukları anlamına gelmez. İçeride, hayatın farklı anlarında birçok farklı benliğe, farklı anlara sahip olabilirler.

Yakından bakış

Diyelim ki bir ilişki iyi gittiğinde ortaya çıkan bir benlik ve iyi gitmediğinde ortaya çıkan bir benlik vardır. İlk kısım kendi kendini kontrol edebilirken, ikinci kısım hiçbir zaman kendi kendini kontrol edemedi.

Bu ikinci kısım ortaya çıktığında, dürtüleri sonunda devralabilir ve dirençlerini aşağı yukarı imkansız hale getirebilir. Bununla birlikte, bazıları devralındıktan sonra direnmek istemeyebilirler.

İç uyumsuzluk

Eğer bu kısmı artık kontrol etmiyorsa ve açıkça düşünebiliyorlarsa, kendilerini suçlu hissedebilirler. Sanki bir daha sahip olma vaadiyle bir şeye sahipmiş gibi görünebilir.

Ancak, günler veya haftalar geçebilir ve aynı şeyi tekrar yapabilirler. Daha sonra bu kısmın mücadele edilmeyeceği açıktır; ikinci bir yaklaşıma ihtiyaç vardır.

Kendimi paylaştım

İçlerindeki farklı benliklere ek olarak, farkında olanların, basitçe görünen kısmı da olacaktır. Onları ele geçiren ve kontrolü kaybetmelerine neden olan benlik, örneğin erken çocukluk çağındaki travmanın sonucu olabilir.

Belki de onlar için çok acı veren bir deneyimdi ve o zaman nasıl hissettiği bilincinden çıkarılmış olurdu. Daha sonra deneyimleri, yaşadıkları acıyla baş edebilmeleri için paylaşılacaktı.

Entegrasyon eksikliği

Ancak bu kısmı yıllar önce ayrılmış olmasına rağmen, hala hayatları üzerinde bir etkisi var. Sonra, bu bölünmüş parçanın, rüzgarın içinde hiçbir yerde olmayan bir kağıt parçası gibi olduğu zaman gelir, bazen formundayken, net bir şekilde görmelerini engeller.

Bu parçanın, tüm diğer parçalarla birlikte, her zaman içlerinde olduğu gibi, bilinçli bir insan gibi davranmaya zorlanmaları gerekir. Kendileri ve başkaları için yıkıcı bir şekilde hareket etmeleri normaldir.

farkında olma

Birisi onunla iletişim kurabilir ve daha entegre bir kişi olmak istiyorsa, dış destek bulması gerekebilir. Bu, örneğin bir terapist veya şifacı yardımıyla sağlanabilir.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

06 Mayıs 2020 - 12:54

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli