İlişkiler: Birinin başkalarını kurtarması ihtiyacı ilişkilerini olumsuz etkileyebilir mi?

İlişkiler: Birinin başkalarını kurtarması ihtiyacı ilişkilerini olumsuz etkileyebilir mi?

[ad_1]

Birisi arkadaşının zor zamanlar geçirdiğini duyarsa, onları arayabilir veya görmeye gidebilir. Ne yaparlarsa yapsınlar, söyleyeceklerini dinledikleri ve destekledikleri bir zaman olabilir.

Tersine, eğer bir ilişki içerisindeler ve partnerleri zor bir zaman geçiriyorsa, benzer bir kıtada cevap verebilirlerdi. Her iki durumda da, diğer kişinin neler yaşadığından sorumlu olmak veya sorumluluk almak istemezsiniz.

kapsam

Bu nedenle, nereden başladıkları ve bittikleri ve diğer insanların nereden başladığı ve bittiği hakkında net bir fikirleri olduğu söylenebilir. Bu, başka bir kişiden uzaklaşmaya ve kendilerinden sorumluymuş gibi davranmalarını engeller.

Sonuç olarak, diğer kişi herhangi bir şekilde ihlal edilmiş gibi hissetmez. Birisi onlara saygı duyuyormuş gibi hissetmelerini ve kendi zorluklarını karşılayabilmelerini sağlar.

dengeli

Ayrıca bir arkadaş / partner yerine bir ebeveyne benzedikleri ilişkilerin oluşturulmasını da önleyebilir. Buna ek olarak, artık sürekli verdikleri bir durumda sona ermez, ancak karşılığında çok az alırlar.

Sonra verdikleri anlar var ve yapabilecekleri anlar var. Ve yaşlı olmadıkları ve boş çalışmalarını engelleyen kendi ihtiyaçları olduğu için.

Doğru ayar

Kişi daha sonra arkadaşlarını / partnerini kurtarmaya çalışırken endişelenmeden kendilerine neler olduğu hakkında konuşabilir ve hayatlarındaki insanlar da onları kurtarmaya çalışan biri hakkında endişelenmeden açılabilir. Bir rol oynamak ve kim olduklarını gizlemek için bunlara ihtiyaç duymazlar.

Başka bir deyişle, kişi hayatını insanlarla gösterebilir. Bir kişinin bu insanlara bağlı olduğunu hissetmesine ve bu insanların kendilerine bağlı hissetmesine izin verir.

Farklı bir senaryo

Birisi bir arkadaşın neler yaşadığını duysaydı, radikal olarak farklı bir yaklaşım benimseyebilirdi. Onlarla midede konuşuyorlarsa veya şahsen görüyorlarsa, yakında onlara ne yapmaları gerektiğini söyleyebilecekler.

Ne yaşarlarsa yaşasınlar, kendilerini halletmek onların işi olmayabilir. O zaman yanlış bir şey yaptıklarına inanmayın; sadece onlara yardım ediyorlar.

Başka bir bağlam

Eğer bir ilişki içerisindeler ve partnerleri zor bir zaman geçiriyorsa, aynı şey olabilir. Eşiniz için orada olmak ve bir şeyler yapmalarına izin vermek bir seçenek değildir.

Belki de içinde bulundukları tüm ilişkilerde aynı şekilde davrandılar. Aslında, biri hatırladığı sürece bu yolda olabilir, bu da kişinin ne yaptığını ve sonuçlarının farkında bile olmadığını gösterebilir.

Sınır yok

Bu yüzden bir arkadaşının veya partnerinin etrafında mı davranıyorlarsa olsunlar – yani, sahip oldukları zaman – diğer kişinin kendileri tarafından rahatsızlık duyması normal olabilir. Kimsenin nereden başlayıp nerede biteceğini ya da diğer insanların nerede başlayıp nerede biteceğini bilmemesi olasılığı vardır.

Bu nedenle, diğer insanların yaşadıklarından sorumlu hissederler ve temel olarak onları aşarlar. Diğer kişinin neler yaşadığını çözmezlerse, yaşadıklarını aşamayacaklarına inanılabilir.

Dengesiz

Biri ebeveyn gibi olacak, hayatlarındaki insanlar erişilemez çocuklar gibi olacak. Bu, birisinin diğer insanları bilinçli olarak bu şekilde gördüğü anlamına gelmez, ancak geri adım atmaları gerekiyorsa, netleşebilir.

Bu şekilde davranmanın başka bir sonucu, bir kişinin çok şey vermesidir, ancak muhtemelen çok fazla almazlar. Güçlü ve hiçbir şeye ihtiyaç duymayan birinin rolünü oynayabilirler – gerçek samimiyet yaşamalarını engelleyebilecek bir rol.

Kendini ihmal etme

Ve başkalarını geliştirmek için çok fazla zaman harcayarak, ihtiyaçlarını karşılamak için çok az zaman harcayabilirler. Yüzeyde, her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyan bir kişi olarak temas edebilirler, ancak bu görüntü altında çok fazla öfke ve kızgınlık olabilir.

Değişecekleri tek yol, artık bu kıtaya inmediklerinde nasıl hissedecekleri. Birincisi, ebeveyn gibi davranmayı bırakmalılar ve sanki herkesin sorunlarını çözmek ve oynadıkları rolden kurtulmak ve gerçek benlikleri ile temasa geçmek onların işi gibi.

Neler oluyor?

Bu rolü bırakırlarsa, utandıklarını fark edebilirler. Başkalarını iyileştirmeye veya kurtarmaya çalıştığınızda, kendilerinden kaçınmaya çalışmanın bir yoludur.

Bunu akılda tutarak, “orada” olanlara odaklanmak onların içinde olanları değiştirmez. Davranışlarını değiştirmek ve kim olduklarını açıklayabilmek için içlerindeki yaraları iyileştirmeleri gerekir.

farkında olma

Bu kadar utanç duymalarının ve ihtiyaçlarından tatmin olmamalarının nedeni erken gençliklerinde olanlardan kaynaklanıyor olabilir. Yıllar geçti, ancak yaşadıkları acı hala içlerinde.

Eğer bu iletilebiliyorsa ve hayatlarını değiştirmek istiyorlarsa, dışarıdan desteğe başvurmaları gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

[ad_2]

13 Nisan 2020 - 13:26

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli