İlişkiler: Bir ilişki için hazır olup olmadığını nasıl bilebilir?

İlişkiler: Bir ilişki için hazır olup olmadığını nasıl bilebilir?

[ad_1]

Nasıl birinin bir şey almak istemesinin birçok nedeni olduğu gibi, birisinin de bir ilişki istemesinin birçok nedeni vardır. Birisi bir şey yemek istiyorsa, sadece aç olduğunu gösterebilir.

Bu yine örneğin günün saatinde yemek yediklerini ve kendilerini hissettiklerini gösterebilir. Bu gibi durumlarda, bir şey yemeleri gerekli değildir.

Birçok kullanım

Bu nedenle, yiyeceğin sadece bir amaca hizmet ettiğini söylemek doğru olmaz. Bu modern toplumda geniş ölçüde anlaşılan bir şeydir; yiyecek satan ve insanları daha iyi hissettirmeyi amaçlayan birçok şirket ile.

O zaman amaçları insanlara hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları şeyi vermektir; insanların zihinsel ve duygusal refahlarını geliştirmeyi amaçlıyorlar. Çikolata, bazı insanların ruh halini değiştirmek için sık sık yaptıkları şeylerden biridir.

Başka bir örnek

Birisi bir ilişki isterse, başka biriyle bağlantı kurma ihtiyacı hissettiğini gösterebilir. Aynı zamanda duygularından kaçınmaya çalıştıklarını gösterebilir.

Bu nedenle, başka biriyle bağlantı kurmak temel önceliği değildir. Aslında, başka biriyle bağlantı kurmanın en son düşündüğü şey olduğunu söylemek doğru olabilir.

Kötü bir yerde

Birisi geri çekilip onlar için neler olduğunu düşünebilseydi, iyi hissetmediklerini görebilirler. Bununla birlikte, genellikle kendilerini yalnız hissediyorlar ve dahil olmuyorlarmış gibi hissedebiliyorlar.

Bu farklı parçalar daha sonra onlara başka birini bulma ivme kazandırmak için orada olacaktır. Genellikle günlük yaşamlarında hissettikleri seviye nedeniyle, çok seçici olmayabilirler.

Mükemmel uyum

Bir anlamda, kurtarılmaları gerektiğine dair bir mesaj gönderirler ve bu da onları yetenekli ve sahip olan birine çekmeye yönlendirebilir. Bu kişi sonunda onları kurtarabilir; kendinizi daha iyi hissetmek için elinizden geleni yapın.

Sonunda karşılaştıkları kişi muhtemelen kiminle iletişime geçecek birini aramıyordu; aradıkları şey, onu düzeltir. Onlarla tanışmadan önce de hissedebilirlerdi.

Farklı ihtiyaç

Aksine, birileri kendilerini çaresiz hissedebilir ve değerlerinden şüphe ederek onları kurtaracak birini bulmak isteyebilir. Yani, yukarıdaki örnekten farklı olarak, başka bir kişiyi geliştirmek istiyorlar.

Başka biriyle birlikte olmak, onlar için yakınlık yaşamak anlamına gelmez; bu onların değer ve güç deneyimlemelerinin bir yoludur. Bu örnekte ve yukarıdaki örnekte, hiç kimse gerçek benliklerini tam olarak gösteremez ve açığa çıkaramaz.

Kum üzerine inşa edilmiş

Sağlam temeller üzerine inşa edilmemiş bir ev gibi, böyle bir ilişkinin zaman testine dayanması olası değildir. Eğer birisi yalnız ve yalnız hissettiği için sadece başka biriyle birlikteyse, daha iyi hissettiği zaman yakında ilgisini kaybedebilir.

Artık aynı kişi değiller, farklı ihtiyaçlara neden oluyorlar. Öte yandan, birisinin kurtarılması gerektiğinden başka biriyle birlikte olması durumunda, o kişinin buluşması gerektiğinde ilgisini kaybedebilir.

Sosyal tedarik

Birisi cildinde rahat hissetmediğinde ortaya çıkabilecek bir başka şey de, iyi görünen birini çekebilmesidir. Bu kişinin hayatlarında varlığı, sahip olmadıkları başkalarından (yabancılardan) sevgi almaları için bir yoldur.

Bu kişi güzel bir arabadan veya kıyafetten farklıdır; iyi görünmelerini sağlamak için oradalar. Nihayetinde, diğer insanların kendileri hakkında düşündükleri, kendilerinin düşündüklerinden çok daha önemli hale gelir, bu da doğal değerlerine maruz kalmaktan uzak olmanın doğal bir sonucudur.

önleme

Tüm bu örneklere bakmanın bir yolu, birinin başka biriyle ilişki kurmaya hazır olmadığında olan şey olduğunu söylemek olacaktır. Birincisi, kendileri ile sağlıklı bir ilişkileri olmadı.

Duygularını değiştirmek için başka bir kişiyi kullanıyorlar ve bu onların aslında bir ilişkiye sahip olmalarına ilgi duymalarını engelleyecek gibi görünüyor. Bir yanlış anlama, bir kişinin bir çocuğun rolünü ve diğerinin bir ebeveynin rolünü oynamasına neden olabilecek başka bir yanlış anlama ile ilişkiyi denemek olabilir.

Nasıl öğrenilir?

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, bir ilişki tamamlanmadan önce birkaç şeyin olması gerektiği söylenebilir. Kendi cildimde hissediyorum ve tamamen ve bütün hissediyorum. Bu, onları tamamlamak veya iyi hissetmek için başka bir kişiye ihtiyaç duymadıkları anlamına gelir.

Dolu bir yaşam da yardımcı olur, çünkü onları mutlu etmek için başka bir kişiye ihtiyaç duymalarını engeller. Hayatı bu şekilde deneyimlemek, onları bir ilişkide bile gerektirmeyebilir ve bu onların hazır olduklarını gösterebilir.

farkında olma

Birilerini bulma konusundaki bağları büyük ölçüde azalır ve sonunda kendileri için doğru olanları bulmalarını kolaylaştırır. Hayatları dolu olacak, bu yüzden onları tehlikeye atmaya ve kimsenin hayatlarına girmesine izin verme.

Örneğin, birisi kendini iyi hissetmediğini veya boş hissettiğini fark ederse ve hayatını değiştirmek isterse, dış desteğe başvurmak gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile yapılabilir.

[ad_2]

11 Nisan 2020 - 14:27

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli