Evliliğin ve ilişkilerin karmaşıklığını anlama

Evliliğin ve ilişkilerin karmaşıklığını anlama

Akrabalık adına kurulan bir evlilik, bir erkek ve bir kadın arasındaki yasal bir sözleşme veya sosyal birlik olarak tanımlanır. Kurum, hem cinsel hem de samimi kişiler arası bir ilişki olarak algılanmaktadır. Evlilik için başka bir terim evliliktir. İki kişi evlendiğinde yapılan olağan ritüele düğün denir. İnsanlar farklı nedenlerle evlenirler. Yasal bir faktörü var. Ayrıca, sosyal ve duygusal bir yönü var. Ayrıca ekonomik bir şey olarak kabul edilir. Ve daha da önemlisi, maneviyat ve dine dayanır.

Bazı evlilikler olmasına rağmen, bazı insanlar evliliği bir aileyi başlatmak ve çoğaltmak için başlangıç ​​noktası olarak görürler. Evlilik hiyerarşinin en tepesinde yer alırken, yasal bir kurum olarak aile ve yasal anlamda çocukların korunması ele alınmaktadır. İnsanlar ayrıca evliliği halk tarafından tanınan bir taahhüt olarak görürler. Evlilik dünyanın farklı ülkelerinde yaygın bir uygulama olmasına rağmen, her kültürde hala benzersiz uygulamalar vardır. Evlilik biraz karmaşıktır çünkü iki kişi yasal ve ekonomik olarak birbirleriyle sınırlıdır. İki tür evlilik vardır: sivil ve dini.

Evliliğin özü, esasen iki kişi arasındaki bağ olan ilişkide yatar. İlişkiler romantik veya platonik olabilir. Ancak evlilik bağlamında ilişkiler güven ve açıklık üzerine kuruludur. Evlilik çok fazla uzlaşma ve iş gerektirdiğinden, bir erkek ve bir kadın arasındaki ilişki güçlü ve değişmez olmalıdır. Geleneksel olarak, bir koca bir patrik olarak kabul edilirken, bir kadın ev ve çocuklarla ilgilenir. Fakat zaman değişti ve roller eskisi kadar net değil.

Bugün evde kalan çocukların ve evin tüm ihtiyaçlarını karşılama eğilimi gösteren babalar var. Öte yandan, Ekmek Memuru olan ve dokuz ila beş işte çalışan kadınlar var. Kadınların güçlendirilmesi, kelimenin her anlamında bağımsız olmak isteyen daha fazla kadının yükselişine katkıda bulundu. Bazı babalar aslında evcilleştirmeyi ve anneliği sevdiklerini fark ettiler. Bununla birlikte, ilişkiler ve evlilik el ele gider. Her iki eş de birbirinden sorumlu olduğu için gerçekten hokkabazlık yapıyor.

Evlilik ve ilişkilerin zorlukları her bireyin günlük ve duygusal ihtiyaçlarında yatmaktadır. Ailenizi desteklemek için yeterli para kazanmanız gerekir. Fakat aynı zamanda, birbirlerine duygusal güvenlik sağlamak gerekir. Ancak maalesef evlilik bozuldu ve bozuldu. Bazı evlilikler sadece mali kazanç içindir. Diğerleri ebeveyn evlilikleri nedeniyle vardır. Ve vatandaşlık elde etmek için var olanlar bile var. Evlilik ve ilişkiler karmaşık ve çok katmanlıdır, ancak görüşmelerimiz sırasında hala ilerleyen uzun bir geçmişi vardır.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

19 Haziran 2020 - 17:54

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli