Eşcinsel ilişkilere olan güveni geri kazandırmak

Eşcinsel ilişkilere olan güveni geri kazandırmak

[ad_1]

tanıtım

Güven, sağlıklı bir ilişkiyi teşvik etmenin muhtemelen en önemli bileşenidir ve bir ilişkiyi çimentolayan tutkal olduğu iyi bilinmektedir. Güven, eşinizin size saygı duyacağı ve sizden faydalanmayacağı veya size zarar vermeyeceği sevgi ve güvendir. Gerçek, otantik, güvenilir ve samimi gibi hissediyor. Bu bağlantı tamamen engellenmenize ve güvenlik açığına açık olmanıza ve en samimi düşünce ve duygularınızı – mermi ve her şeyi paylaşmanızı sağlar! Eşinizle zaman ve deneyim, birbirinizle ve çevrenizdekilerle ilgili olarak onur ve karakterin gücünü sürekli olarak gösterdiğiniz için, ilişkinizin güvenli bir iklimde gelişmesine izin verdi.

Güvenin oluşturulması zaman alır ve başarılı bir ilişkinin ayırt edici özelliği olmasına rağmen, desteklenmezse çok hızlı bir şekilde zayıflatılabilir ve kararsızlıkla uğraşan bir ortaklığın geleceği için ciddi sonuçları olabilir. Güven zarar gördüğünde, onarılması çok zor olabilir ve bazı durumlarda hasar geri döndürülemez olabilir. Bu makale, boşluğu kapatmaya ve ilişkilerindeki zayıf güveni geri kazanmaya yatırım yapan çiftler için ipuçları sağlar.

Kırık temel

Bir ilişkinin kurulduğu her şey, bir güven ihlali sonrasında çöküyor, bu yüzden genellikle hızlı bir düzeltme değil ve düzeltmek için çok zaman ve enerji gerekiyor. Belki seni aldattı. Belki ona beyaz bir yalan söyledin. Sözünü kırmış olabilir. Bir suç ne kadar olası veya ciddi olursa olsun, paylaşılan bir ilişki değiştikten sonra dinamizm ve güvenlik duygusu değişir.

Geçmişte duygusal / sözel / fiziksel kötüye kullanım varsa, bir kişinin duyguları en aza indirilmiş veya yoksayılmışsa veya geçmişte çözülmemiş keder veya incinme varsa, birine güvenmek zor olabilir. Aile geçmişiniz ve önceki ilişki deneyimleriniz, güven sorunlarının yanı sıra önemli stres, düşük benlik saygısı ve bağımlılıkların da bir nedeni olabilir. Eşcinsellerin doğası, kendimizi homofobiden korumak için yıllarca maskelerin veya “dolap kapılarının” arkasına saklandıktan sonra bizi güvensiz hale getirebilir. Ve aşık olduğumuz adam bu yüce kardeşliğin bağına ihanet ederse, her hareketini ve eylemini her zaman takdir ederse ve hastaları tekrar telafi etmek ve korumak için olası sadakat işaretlerine karşı aşırı duyarlı hale gelirse yıkıcı ve neredeyse paranoyak olabilir. Samimiyet acı çekiyor ve katılım düzeyi uzaklaşıyor.

Güveni yeniden kazanmaya yönelik ipuçları

Bu zaman zaman aşılmaz gibi görünse de, kırık bir güvenden kurtulmak ve diğer yandan olumlu bir sonuç ortaya çıkarmak mümkündür. Ancak, öncelikle ilişkinizi kurtarmak için gerçekten yatırım yapıp yapmadığınıza ve bunu doğru nedenlerle yapıp yapmadığınıza karar vermelisiniz. Temel inanç ve değerlerinize karşı bir ihlal söz konusuysa, bu gerçekten iyi bir ortak seçimi midir? Yalnız olmak ve baştan başlamak kim olduğunuza ve neye karşı olduğunuza karşı uygunsuz davranışlardan vazgeçmek için yeterli bir neden değildir. Güdülerinizin doğru yerde olduğundan ve hepinizin bu zorluğun üstesinden gelmek ve üstesinden gelmek için ortak bir vizyona sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü ilişkiniz buna değer.

İşte bu sürece yatırım yapan çiftler için bazı ipuçları. Bu öneriler, güveni yeniden inşa etmenin önündeki engellerle hayat boyu sürecek bir ortak olarak yeni bir fırsat yaratılmasına yardımcı olabilir:

· Geçmişin tetikleyebileceği projeksiyonlarla iyi başa çıkın; erkek arkadaşın eski sevgilin ya da geçmişte sana zarar vermiş olabilecek baban değil. Buraya ve şimdi odaklanın ve hala üzülmek ve sona erdirmek zorunda olduğunuz dikkat dağıtıcı şeylerle değil, doğrudan bu mevcut gerçeklikle ilgilenin.

· Başkalarıyla bağlantı kurun. Hiçbir şey, insan ruhuna ihtiyaç duyanlara hizmet etmekten veya harekette nezaket görmekten daha iyi yardımcı olamaz. İnsanlarda iyilik olduğu gerçeğini yenilemeye yardımcı olur ve bu, örneğin, bir hayır kurumu için gönüllü olarak veya örneğin manevi gelişim alanlarına katılarak yapılabilir. Ayrıca destek sisteminize erişim.

· Siz ve partneriniz birbirinizle iletişim kurmalı ve dinlemelisiniz; bunu nasıl yapacağınızı bildiğinizden emin olun ve gerekirse eğitimli bir terapistin yardımını alın. Birçok zor tartışma var ve hepinizin birbirinizin görüşlerini ifade edebilmesi ve anlayabilmesi gerekiyor. Ayrıca, birbirinizin sorunla ilgili deneyimlerinin farkında olmanız ve doğrulamanız ve kullanışlı bir soruna odaklanarak sorunun nasıl ve neden olduğunu anlamanız gerekir.

· Hem gelişigüzel oynadığınız rollerden hem de birbirinizden özür dilemeye ve affetmeye hazır olmalısınız.

· Sorunlarınızı çözerken, adil ve haksız davranışları kabul ederek ve hepinizin aynı tanımlara sahip olmasını sağlayarak yeni bir ilişki anlaşması oluşturmanız gerekir. Sabotaj ortamlarından kaçınmak için gerçekçi olmayan beklentileri belirleyin.

· İlişkilerinizde iyileştirici bir iklim yaratın. Rekabet, kıskançlık, suçlama veya savunma için yer yoktur. Daha fazla hassasiyet ve dikkatle birbirlerinin ihtiyaçlarını tanıtın. Her ikinizin de birbiriniz için öncelikli olduğunuzu sürekli kanıtlayın ve ilişkinize koyduğunuz şeyi (çekim yasası) geri aldığınızı unutmayın.

· Söylediklerinizi gözlemleyin ve ilişkilerinize ve benlik saygınıza müdahale edebilecek olumsuz düşüncelerle yüzleşin. Risklere maruz kaldığınız ve tekrar savunmasız olduğunuz güvenli bir kimliği geri yükleme işlemini başlatın.

· Herkesin büyümesine ve değişmesine izin vermek için tüm acıların “bırakılmasını” öğrenin. Eşinizin dengeli ve umutlu kalmasını sağlamak için partnerinizin olumlu anılarının, davranışlarının, etkileşimlerinin ve niteliklerinin bir listesini yapın.

Sonuç

Kırık bir güvenden iyileşmeye giden yol, ilişkinizin sürekli çabası ve olumlu düşünmesiyle çok fazla kendini keşfetmeye ve büyümeye yol açabilir. Sizinle eşiniz arasında güven sorunlarının nasıl ortaya çıktığını, engelleri aşmak için gereken davranışları belirleyin ve sizi hedeflerinizden uzak tutabilecek bloklarla yüzleşin. Son olarak, ilişkide güvenin beslenmesi gerektiğini ve şu anda dünyada yapmanız gereken en zor şeyin, ileriye doğru ilerlemenin ve tekrar savunmasız hale gelmenin önemli bir bileşeni olduğunu anlayın. Ancak kendinizi açarak, gerçekte kim olduğunuzu sevip sevmediğinizi görebilir ve yaşamda daha aktif ve daha mutlu bir katılımcı olabilirsiniz.

[ad_2]

19 Nisan 2020 - 13:45

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli