Daha iyi ilişkiler, daha iyi bir yaşam kalitesine eşittir

Daha iyi ilişkiler, daha iyi bir yaşam kalitesine eşittir

İlişkiler yaşam kalitemizi belirler. İlişkimiz ne kadar iyi olursa, yaşadığımız yaşam kalitesi de o kadar iyi olur. Bunu düşündüğünüzde, neredeyse her saniye insanların etrafındayız, bazılarımız yalnız uyumamamaya karar veriyoruz. İçinizde mutlu olmayı ve ilişkinizin kalitesinden memnun olmayı öğrenirseniz, diğer şeyler doğru kalacaktır. Şimdi kiminle zaman geçirdiğini düşün. Eşiniz, iş arkadaşlarınız, çocuklarınız, domuzlarınız mı? Ve bu ilişkinin kalitesi nedir? Bu ilişkileri büyük, kötü gibi bir sıfat, yüzde, sıfatla değerlendirir misiniz? Hatta bunu tüm günlerimiz, haftalarımız hatta hayatlarımız hakkında düşünüyor muyuz? Bu ilişkiler yaşam kalitemizi belirlerse, onların refahına biraz zaman ayırmanın faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?

CEVAP EVET! Tamamen!
Nörobiyolojik olarak başkalarına bağlıyız. Bu nedenle, biyolojik kısım bizi sosyal varlıklara dönüştürüyor ve bu da topluluğa ihtiyaç duyuyor. İlk kez nefes aldığımız andan itibaren insanlarla tanıştığımız ve ilişkiler geliştirdiğimiz bir ailede, bir toplulukta, bir kültürde doğduk. Çoğu zaman, yaşam olayları veya durumlar bu ilişkileri kirletebilir ve dürüst olalım, ilişkiler el kitabı yoktur. Genellikle her zaman en iyi yol olmayan ebeveynlerimizin durumları ve çatışmalarıyla başa çıkma şeklimizi ayarlarız. Eğer anne babamızın yolu değilse, bir arkadaşımızdan, bir kitaptan, belki bir din veya kültürden ya da sadece bir duruşma ve bir gönül yarası olan bir şey öğrenmiş olabiliriz.

Bu yöntemler bile bazen etkisizdir, çünkü kendi kişisel değerlerimiz, deneyimlerimiz veya başarısız ilişkilerimiz, bağlanmak istediğiniz kişiyi daha derinden engelleyebilir. Her insanın kişisel deneyimleri kişisel düşünceleri ve duyguları etkiler, bu da değerlerimizi ve dünyayı görme şeklimizi geliştirir. İlişki akıl hocalığı bu şeyleri dikkate alır ve ilişkinizi derinleştirmek ve güçlendirmek için pratik yollar bulur.

Kimler yararlanır? Siz, hayatınızdaki her şey ve çevrenizdeki her şey, ister her gün ister nadiren tanışma kadar tanışın. Kişisel yaşamınız, sosyal yaşamınız, topluluğunuz ve dünya size ve çevrenizdeki herkese fayda sağlayacaktır.

İLİŞKENİZİ ETKİLEYEN VEYA SİZİN VE ÖNEMLİ OLAN ZAMANLARIN DAHA İYİ OLMASI GEREKENLER
kariyer

kariyer

evlilik

Ebeveyn

iletişim

Eşin ailesi

Çözümler

Neye değer veriyorsunuz?

Temel değerler ve inançlar

Nereden / kimden geldiler?

Ne istiyorsun?

10 Nisan 2020 - 02:44

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli