Yaş ilişkisini anlama

Yaş ilişkisini anlama

[ad_1]

İlginç bir şekilde, yaş aralığı çalışması, bir kadının kocasından daha büyük olduğu vakaların, normalden daha yüksek oranlarda iyi ayarlamalar gösterdiğini ve eşin sekiz veya daha fazla yaşında olduğu vakaları gösterdi. Bununla birlikte, aynı evlilikler uyumsuzluğun en büyük payını da göstermiştir.

En mutlu eş grubunun on iki yaş ve altı kadınlar olduğu, en mutlu kadınların ise kocalarından dört ila on yaş büyük olduğu tespit edilmiştir. Ancak, en mutlu çiftler kocanın üç ila beş yaşlarında olduğu çiftlerdi. Yani tahmin edersiniz. İşte bazı yararlı ilkeler:

1. Eğer bir erkek kız ile aynı yaşta veya bir kızdan biraz daha büyükse, yaşa uygunluk konusunda özel bir sorun yoktur.

2. Eğer kız biraz daha büyükse, hiçbiri hissetmiyorsa özel bir sorun yoktur. O zaman tek soru, “Bu konuda ne hissediyorlar?”

3. İnsanlar yaşlandıkça, yaş farklılıkları daha az belirgin hale gelir. İşler eşit olduğunda, elli kadın ile yetmiş erkek arasında yirmi kız ve kırk erkeğe göre daha az fark vardır.

4. Eğer biri nispeten genç ve diğeri on iki yaşındaysa, çift aşağıdaki hususları dikkatlice düşünmelidir:

Bu yaş aralığı ilişkilerinde, fiziksel aktivitelere karşı çıkarları açısından gerçek farklılıklar olabilir. Adam daha büyükse, çok önemli olmayabilir. Otuz beşinci erkek golf oynayabilir, hatta tenis oynayabilir ve yirmi yaşındaki bir kızın yanı sıra yüzebilir.

Aslında, yaş farkları aslında onları daha da eşit hale getirebilir. Yaşa bağlı ilişkilerle ilgili en büyük sorun, çıkarlarının gerçekleştiği aşamadır.

Genç insanlar genellikle dans etmek, partilere, gece kulüplerine ve diğer benzer etkinliklere gitmek ister. İnsanlar yaşlandıkça, bu tür faaliyetler çok daha az çekici olur ve çok fazla verilirse sıkıcı olabilir.

Bir erkek önemli ölçüde büyük olduğunda ve karısıyla istediği şeyi yaptığında, haklı veya yanlış pişman olabileceği deneyimini kaybedebilir. Şu anda sahip olduğu şeyi yaptıkları zaman, belki de başka bir şeye gitmeye istekli olduktan sonra, aynı deneyimden iki kez sürüklenir.

Bir uzlaşma geliştirilebilir. Öte yandan, her ikisi için de tatmin edici olmayan sosyal bir yaşamla sonuçlanabilir. Aynı sorunun daha derin aşaması kişinin hayata karşı tutumu ile ilgilidir. Daha az deneyime sahip olanlar için, yaş aralığı sorunları gerçekte olduğundan çok daha kolay görünüyor.

Gençler, büyük kuşağın rahibe veya aptal olması gerektiğini ya da savaş, yoksulluk, endüstriyel çekişme ve sivrisinekleri uzun süre kaybedeceklerini düşünüyorlar.

Öte yandan, yaşlı insanlar gençlerin coşkusunun genellikle eğlenceli olduğunu bulur. Onları çocuklarıyla tolere edebilirler, ancak eş olmalarını istemezler. Yaş farkı o kadar büyükse, bir kadın kocasını eski bir kayıp olarak görürse ve kocası karısının, önemli olmayan şeylere çok fazla çaba ve zaman harcayan basit bir çocuk olduğunu düşünürse, durum başarılı bir evliliğe elverişli değildir.

Bununla birlikte, yaşa bağlı ilişkilerin riskli olması, mutlaka denenmemesi gerektiği anlamına gelmez. Yirmi beş yaşında genç bir bayan, iki yaşından büyük bir erkekle evlendi, otuzlu yaşlarında üçüncü sınıf bir adam yerine elli birinci sınıf bir adamla evleneceğini belirtti.

Böyle bir ittifakın başka avantajları da olabilir. Yaşlı bir erkekle evlenen bir kızın ne elde ettiğini bulma şansı daha yüksektir. Her durumda, en önemli husus yaş değil, olgunluktur.

Çağdaşlarının çoğundan daha olgun olan daha genç insanlar aslında daha büyük bir eşin doğduğunu bulabilirler. Tüm yaş farklılıklarında olduğu gibi, çok daha yaşlı arkadaşların tercihi yakından izlenmelidir.

Tehlike, yaşlı kişinin bir eş değil, psikolojik olarak vekil bir ebeveyn olması.

[ad_2]

10 Nisan 2020 - 07:41

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli