Yakın ilişki tesisini sulama

Yakın ilişki tesisini sulama

Bugün topluluk hakkında konuşmak istiyorum. Bu hepimizin daha fazlasını istediğimiz ve çoğumuzun bugünün kültüründe eksik olduğu bir şey. Arkadaşlarımız, aileniz ve hatta bize en yakın insanlarla gerçek ilişkilerimiz yok: ortaklarımız.

Toplumumuz bağlantı kurmayı bir öncelik haline getirmiyor. Elbette, telefonlar, kısa mesajlar ve sosyal medya var, ama bahsettiğim bu değil. Yürekten kalbe konuşuyorum, bu sadece telefonlar yerine yerleştirilirse ve birbirimizi gerçekten içine alacak kadar yavaşlayabiliriz.

Çocuklarınız varsa, bağlantı alanı oluşturmak daha zordur. Peki ya bağlantıya öncelik vermezsek?

İlişkilerimiz, bir yere gidip nihayetinde ölene kadar büyümek ve gelişmek için uygun bakıma ihtiyaç duyan bitkiler gibidir.

Son zamanlarda bağlanmakta sorun yaşıyorum. Kocam ve ben inanılmaz (ve bulaşıcı) iki yaşındaki bir çocuğun ebeveynleri. Koçluk işim var ve üniversitede ders veriyorum. Kocamın zorlu bir işi var. Bazen ebeveynler gibi ebeveynlermiş gibi hissedebilir ve geceleri gemiler gibi geçebiliriz.

Bir blog yazısı yazmamak veya evi temizlemek anlamına gelmese bile, yavaşlamak ve bağlanmak için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğunu anlıyoruz. Mükemmelliği bırakmak ve ilişkiyi sulamak için zaman ayırmak önemlidir.

Bir ilişki sulamanın süslü bir akşam yemeği ve bir Broadway şovu gibi görünmesine gerek yoktur (olsa da). Günün sonunda, yan yana oturmak, kaydolmak ve birkaç dakika kardiyo yapmak için on dakika meşgul olabilir. Kapıyı fırlatmak ve “Seni seviyorum!”

Ortaklarımızla iletişim için yer açtığımızda her şey daha kolay hale geliyor. Bağlantı yükümüzü hafifletir ve bunu tek başına yapmadığımızı hatırlamamıza yardımcı olur. Başlangıçta bu kişiye aşık olmamızı sağlayan şeyle yeniden bağlantı kurmamıza yardımcı olur. Ve günlük rutine daha fazla kolaylık katıyor. Minnettarlıkla bağlantı kurmamıza yardımcı olur ve sahip olduğumuz şey için minnettar olduğumuzda, dünyayı tamamen farklı bir şekilde görürüz.

Bir ortağı veya arkadaşınızı yavaşlatmak ve bağlanmak için bu hafta yapabileceğiniz bir işlem nedir? Bunun algınızı nasıl değiştirdiğini ve sizi dahili olarak tam hissettirdiğine dikkat edin.

18 Nisan 2020 - 03:18

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli