Uzun mesafe ilişkileri: müdahaleci sorunlar

Uzun mesafe ilişkileri: müdahaleci sorunlar

[ad_1]

İnsanlar genellikle sol parmağımda kalp desenli altın bir yüzük gördüklerinde evli olup olmadığımı soruyorlar. Gülümsüyorum ve “Hayır, nişanlandım” diyorum ya da ayrıntılar için gerçekten havamda değilse, sadece evet diyorum. İnsanların alyans gibi göründüğünü bile söyledim, çünkü altın ve “taşım” yok. “Rock” olmamamın bir nedeni var ve halka saf 24 ayar altın (sonsuza kadar çubuğu şekilden bükmemeye çalışıyorum).

Altından çok değerli ve geleneksel düğün takımları yapmak için en iyi malzeme olduğuna inanılan Hindistan’dan bir adamla nişanlandım. Yüzük nişanlı annemin bir armağanıydı ve hem kültürel hem de sembolik olarak beni oğlunun gelecekteki karısı olarak alma şekliydi. Bir erkeğin bir Amerikan evini ailesine getirmesi ve onu gelecekteki karısı olarak tanıtması her gün geleneksel değildir.

Tabii ki, uzun vadeli bir ilişkimiz olduğunu söylediğimde, şimdi bir sorum var ve en popüler olanı “Nasıl tanıştınız?” “Gerçekten zor olmalı. Nasıl halledebilirsin? Ne zaman evleniyorsun? Neden buraya taşınmıyor? Neden oraya taşınmıyorsun? Ailen yabancıyla evlendiğini ne düşünüyor?

Bu nedenle, yeni tanıştığım insanlarla, özellikle bu tür sorular soranlarla olan ilişkimin ayrıntılarını açıklamaktan kaçınırım. Açıkçası, uzun mesafeli bir ilişkinin ihtiyaç duyduğu daha ince ayrıntıları ve çabayı kavramaya çalışacak kadar açık olmayabilirler. Bayanlar, bu sorunlarla nasıl başa çıkacağım.

Nasıl tanıştın

Günümüz dünyasında, giderek daha fazla çift, sosyal medya web siteleri veya hatta uygulamalar aracılığıyla çevrimiçi olarak buluşuyor. Çiftler Facebook, Instagram ve hatta Twitter’da buluştu. Nişanlım, e-postamı Japonya’daki bir iş arama web sitesinde buldu, bu yüzden en iyi cevabın “O benim kalem arkadaşım” olduğunu düşünüyorum, el yazısı harflerle e-posta alışverişinde bulunmadıkça bu doğrudur. Dürüstlük bu önlem için en iyi politikadır ve eğer soru soran kişi çevrimiçi iletişim ve ziyaretler yoluyla ilişkiyi nasıl geliştirdiğinizi anlamıyorsa, bu onların problemidir.

Ya da belki yurt dışında okurken ya da çalışırken ya da tatildeyken tanıştınız ve eve dönmek zorunda kaldınız. Durumunuz ne olursa olsun, gerçeği gizlemek için hiçbir neden yoktur.

Gerçekten zor olmalı. Bunu nasıl halledebilirsin?

“Bununla başa çıkmaya karar veriyoruz. Sanırım nişanlım her şey gerçekleşene ve her gün birbirimizi görene kadar beklemeye değer. Günlük olarak iletişim kurar ve mümkün olduğunca ziyaretler düzenlemeye çalışırız.” Alaycı hissettiğim zaman, bazen uzun mesafeli ilişkilerin zayıf ve muhtaç olmadığını söylemek isterim. Birbirinizi göremediğiniz zamanlarda ve bir ilişkinin alabileceği bilinmeyen tahmini olaylar ve programlar, güçlü bir kalbe ihtiyaç vardır.

Ne zaman evleniyorsun

Bu benim favorim çünkü gerçekten bilmiyorum. Göç yasalarını duymadınız mı? Ya da belki bir tarih belirlemeye hazır değiliz?

Neden buraya taşınmıyor?

Lütfen yukarıdaki nedene bakın.

Neden oraya taşınmıyorsun?

Sebepleriniz farklı, ama yine, sorularıma dürüst olmak gerekirse, dürüstüm. “Nişanlım ve benim hayatımı Hindistan’da yaşamakla ilgilenmiyoruz ve yaşam tarzım ve sorumluluklarım ABD’de yaşamamı gerektiriyor.”

Bir yabancıyla evlendiğinde aileniz ne düşünüyor?

Bu en rahatsız edici konulardan biri olmalı ve eminim ki kültürlerarası ilişkilerde birçok insan bunu yaşamıştır. Gelecekteki kocamın hangi ülkeden geldiği neden önemli değil? Bu kişisel bir seçim ve belki de ailemin ırkından değil. En sevdiğim cevap “Umursamıyorlar.”

Kendime sürekli hatırlatmalıyım ki, herkes ırklararası ilişkiler kavramını anlayamaz. Bazı insanlar gerçekten meraklı olabilir ve sordukları soruların oldukça müdahaleci veya hatta kaba olabileceğini fark etmeyebilir. Sonra anlayan ve bağlantıda olduğum insanlar var ve ilişkimin detaylarını ve sevdiğim kişiyi paylaşmak istemiyorum.

[ad_2]

15 Nisan 2020 - 00:18

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli