Travma bağları – sömürücü ilişkileri anlama

Travma bağları – sömürücü ilişkileri anlama

Travma, travma alanına taşınacak kadar maksatlı ve bencil olan ihanet ile karakterizedir. Travma bağları, bir kişiyi sömürücü, tehlikeli, küfürlü ve / veya toksik olan birine bağlayan bir güven zinciri oluşturur. Travmatik bağı olan bir kişi ilişkileri hakkında çok karışıktır, ancak yine de ondan kurtulamazlar.

İşte toksik bileşenlerin açıklamasına uyan oranın bazı özellikleri:

1) İlişki manipülatif ve sömürücüdür
2) Sözleşmeler belirsiz, belirsiz ve geçicidir
3) Duygular endişeli ve yoğundur
4) Anlaşmalar kısa vadelidir ve ilerlemesi zordur
5) Güven genellikle abartılı veya gerçekçi olmayan vaatlere bağlıdır
6) Primler gelecekteki ve genellikle şartlı
7) Risk genellikle tek taraflıdır
8) Hiçbir duygu yoktur ve faydaları minimumdur

Travmanın bazı örnekleri cinsel istismar veya cinsel istismar durumlarıdır. Ek olarak, samimi ve ömür boyu başlayan birçok ilişki travmatik bir bağa geçebilir. Diğer travma vakaları kürtaj veya kaçırma içerir.

Böyle travmatik bir ilişkinin birkaç bileşeni vardır. Yukarıda açıklanan ilişkide olabileceğinizi düşünüyorsanız, durumunuzun gerçekliğini görmeye başlamanız çok önemlidir. Travma bandajında ​​olmak kimliğinizi soyar ve sizi sadece duygulardan ve aslında iç ruhunuzun kapanmasından kaçabilecek hapishanede kilitli tutar.

Durumunuzun gerçeğine bakın

Yardım ve umut var. İlk adım, durumunuzun gerçekliğini görmeye başlamaktır. Hissedebileceğiniz karışıklığa karşı tek panzehir gerçeği yaşamaktır. İlk başta zor ve korkunç; Ancak, sürekli olarak kendinize “durumunuzun gerçekliğini” sormak, göz atmanız gereken ilk sorudur. Yukarıda açıklandığı gibi kölelik içinde yaratılmadınız.

12 Nisan 2020 - 20:33

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli