Teknoloji ile kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesi

Teknoloji ile kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesi

İnternetin iletişim kurma şeklimizi değiştirdiği bir zamanda, teknolojinin çeviride birçok şeyi kaybedebileceğini görebiliriz. Etkili iletişimin bazı yollarının, alıcının arka planına ve kültürüne bağlı olarak değişebileceğini belirtmek önemlidir. Uygun platformları kullanarak etkili iletişim kurmak çok önemlidir.

Telefon iletişim bilgileri

Telefon görüşmesi, paydaşlarla iletişim kurmanın hızlı ve ucuz bir yoludur. Telefonunuzda bazı ek kısıtlamalar vardır. İnsan yüz ifadelerini, jestleri veya duruşları görmez ve bu nedenle tamamen sesimizin sesine ve kullandığımız kelimelere güvenmelidir. Söylediklerinizi önceden planlayın. Bu, yazılı bir sunum planının konuşmanın ilk saniyelerinde kılavuz olarak kullanılmasına yardımcı olur. Söyledikleriniz, başlangıçta belirlediğiniz hedeflere göre belirlenir. Bir telefon görüşmesinin avantajı, kaba veya saygısız olmasına rağmen, görüşme sırasında not alma yeteneğidir. Aynı sayfada olduğunuzu doğrulamak ve aktif olarak dinlediğinizi göstermek için diğer kişinin söylediklerini tekrarladığınızdan emin olun.

Sesli mesaj

Sesli mesajların artan popülaritesi iş adamları için bir zorluktur. Birçok kişi çok meşgul ve bilinmeyen bir numaraya ancak aramanın sesli mesaj bırakacak kadar önemli olduğunu bildiğinde geri dönüyor. Sesli postayı tahmin etmek ve kayda geldiğinizde tam olarak ne söyleyeceğinizi bilmek önemlidir. Alıcının sizi algılaması, söylediklerinize ve ses kalitesine dayanır. Kişiye geri aramak için ilgi çekici bir neden verin ve ilgiyi teşvik etmek için uygun bir eşya sunun. Sesli mesaj, potansiyel kişilerle yüz yüze görüşmeniz halinde yapacağınız açılış görüşmesine benzer olmalıdır. Son olarak, numaranızı yavaş ve tamamen girin. Numarayı tekrarlamak genellikle daha iyidir.

E-posta:

Birçok potansiyel müşteri ve yerleşik müşteri, e-postanın rahatlığını sever ve telefon kişilerine tercih eder. Ancak, bazı kişilerin veya nesillerin e-postanın bir telefon görüşmesinden çok daha az kişisel ve profesyonel olduğunu fark ettiğini unutmayın. Bir iletişim aracı seçmeden önce kitlenizi tanıdığınızdan emin olun. E-posta kullanırken, muhabirlerin e-postanızı okumasını ve yönetmesini kolaylaştırmak sizin işiniz. Çok sayıda e-posta alan kişiler, konu satırlarını tarayarak ve umursadıklarını silerek ne okuyacaklarını seçebilir. Her zaman alakalı, belirli bir konu satırı kullanın. E-posta okuyucuya ne istediğinizi açık bir şekilde anlatmalı ve ardından yanıt vermenizi teşvik etmelidir. Birinci veya ikinci paragrafta, e-postanızın ana noktasını belirleyin. E-postayı, okunması kolay olacak şekilde biçimlendirin. Bu, notun kilit unsurlarını tanımlamak için başlıkların kullanılmasını gerektirebilir. Son olarak, bir imza dosyası kullanın – tipik bir dosya tam ad, başlık, ilişkilendirme, telefon numarası ve bazı durumlarda bir slogan içerir.

Konferans görüşmesi

Konferans çağrıları sıkıcı ve izlenmesi zor olabilir, ancak işin gerekli bir parçası olabilir. Birçok insan dahil olduğunda, düşüncelerimizde kaybolmak kolaydır. İfadelerinizi kısa tutun ve tüm gruba açık uçlu bir soru sormak yerine genellikle doğrudan geri bildirim isteyin. Ayrıca, gündemin son başvuru tarihinden önce gönderilmesi ve ona bağlı kalması da yararlıdır, böylece herkes çağrının amacını, ne kadar süreceğini ve çağrıdan önce ne hazırlaması gerektiğini bilir. Bazı şirketlerden telefon aramaları Çeşitli nedenlerle, başka şirketlerden insanlarla konuşuyorsanız, aramayı kaydettiğinizi bildirdiğinizden emin olun. Son olarak, arama süresi sınırlarını belirleyin. Bu, görüşme sırasında kaybedilen enerji miktarı toplantıların enerji tüketimini aştığından, yüz yüze toplantılar için son tarihler belirlemekten daha da önemlidir. Geri bildirim eksikliği büyük bir enerji sıçramasıdır. Herkesin ne bekleyeceğini bilmesi için çağrıları makul bir süre ile sınırlandırın.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

09 Mayıs 2020 - 19:28

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli