Mentorluk İşi Yapma

Mentorluk İşi Yapma

Mentorluk ilişkileri birçok vaatle başlar. Mentor ve mentee, ilişkiden en iyi şekilde nasıl yararlanacağını bilmedikleri için genellikle teslim edilmezler. Profesyonel Sosyal ve UC Berkeley Haas İşletme Fakültesi Küresel Sosyal Girişimcilik Yarışması için bir mentor olarak, son yıllarda mentorluk ilişkisini başarılı kılmak için düşüncelerimi ve bu ekibi ve mentorları en baştan başlatmak için ipuçlarımı paylaşmam istendi.

Başarılı bir mentorluk ilişkisinin üç anahtarı

Diğer kişinin söylediği her şeye inanma.

Kendinizi diğer kişinin söylediklerine başını sallarken bulursanız – mutlaka aynı fikirde olmasanız bile – tam olarak dahil olmayacaksınız. Başka birinin varsayımlarına meydan okuyun. Özellikle, “gerçekler” olarak gördükleri şeye meydan okuyun. Mentorluk ilişkisinin bir parçası olarak, çok açık görüşmelere katılın. Bu istenen sonuçları elde eder ve kalıcı ve etkili bir ilişki için temel oluşturur.

Aptal olmayı kabul et

Eğer bir kişiyseniz, mentorluk ilişkisinde başka bir kişiye iyi bakmak doğal bir arzudur. Ancak, bu bir ilişkiden çok fazla verimlilik alan bir tuzaktır. Ne öğretmenin ne de akıl hocasının tüm cevapları bilmesi gerekmiyor. En iyi sorular basit ve aptalca bile sorulabilir. Konunun merkezinde sadelik 14 parçalı bir sorudan daha hızlı ve daha derindir, ki bu genellikle çok fazla gönderme içerir.

Miss Miss Alışkanlıkları & # 39; politika

Sohbete davet edilmek için beklemeyin. Bir sorunuz varsa arayarak veya bir fikriniz varsa size e-posta göndererek müzenizi takip edin. Eğer bir bilinç akışı olmazsa, diğer kişiyi düşündüğünüzden daha az rahatsız eder. Bu an bir ilham kaynağıdır, kucaklayın ve rehberlik ilişkinizi daha da geliştirin.

Telif Hakkı 2010 Michelle Randall. Tüm hakları saklıdır.

11 Nisan 2020 - 09:34

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli