Menopozun ilişkiler üzerine etkisi

Menopozun ilişkiler üzerine etkisi

Bazen menopozun ilişkiniz üzerindeki etkisini düşünüyor musunuz? Hızlı ruh hali değişimleri, sinirlilik ve diğer duygusal belirtiler sevdiklerinizi nasıl etkiler? Motivasyon eksikliği ve yorucu yorgunluktan dolayı ailenizin sorumluluklarını neler etkiler?

Eşiniz ya da partneriniz ve henüz evden çıkmamış çocuklarınız olabilir. Her zaman onlar için geldiniz.

Artık ailenizin refahını korumak için normalde yaptıklarınızı yapmak için çok yorgun, depresif veya tahriş hissediyorsunuz. Sevdiklerinizin kafası karıştı. Neler olduğunu anlamıyorlar.

Siz de mutsuz hissediyorsunuz çünkü bu duyguların kontrolü altında çaresiz hissediyorsunuz. Ancak, sevdiklerinizin ve sevdiklerinizin sizinle birlikte acı çekeceği açıktır.

Çiftler için menopozun sonuçları çok geniş olabilir.

Vücudunuzdaki duygusal ve fiziksel değişiklikler, samimi ilişkinizi önemli ölçüde etkileyebilir.

Saç dökülmesi, kuru cilt veya akne gelişimi gibi menopozun fiziksel belirtileri; ve kilo alımı birçok kadını daha önce olmasa bile görünüşlerinden haberdar eder.

Zaten benlik saygısı sorunlarından muzdarip kadınlar güçlü bir şekilde etkilenmektedir ve bu, samimiyet sorunlarına yaklaşımlarına yansımaktadır. Vajinal kuruluk ve libido kaybı gibi menopoz semptomları, bir kişinin yakın ilişkisini önemli ölçüde etkileyebilir.

Bu değişiklikler anlaşılmaz ve ele alınmazsa iletişim kaybedilir; ve ilişki sadakatsizlik, ayrılık ya da boşanma riski altında bırakarak sessizlik ve karışıklık hakimdir.

Ve yeterince kötü değilmiş gibi, menopoz bir kadının hayatında aile yapıları değiştikçe meydana gelir.

Ebeveynler yaşlanırken çocuklar genç yetişkinler olur. Ailenizin ölümü nedeniyle muhtemelen bu aşamada acı çekeceksiniz.

Bu aynı zamanda emeklilik beklentisiyle yüzleşmeniz gerekebileceği zamandır. Tüm bu sorunlar stresli olabilir ve ilişkinize fazladan yük bindirebilir.

Menopoz ile ilişkinizi nasıl korursunuz

İlişkinizi menopozun etkilerinden korumanın yolları vardır.

Genel Outlook’unuzda ve günlük rutinde yapılan küçük ayarlamalar, ilişkiniz bozulmadan kalırsa bunu değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu değişiklikleri yapmanıza yardımcı olacak bazı öneriler şunlardır:

 • Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalın. Yorgun, sinirli veya depresyonda olduğunuzda, sevdiklerinizden çekilmek istersiniz. Yapma! Hissetmeseniz bile birlikte vakit geçirmek için ekstra çaba sarf edin.
 • Yaşam değişikliği sona erdiğinden, olacağı gibi ve sonraki yıllara geçtikçe, arkadaşlar ve aile daha önemli hale gelecek. O zaman onları yanınızda görmekten mutlu olacaksınız.
 • Sağlıklı bir yaşam sürdürün. Menopoz, osteoporoz ve kalp hastalığı gibi zayıflatıcı ve yaşamı tehdit eden hastalıklar riskinde artış ile ilişkilidir. Kötü sağlık sadece ilişkinizi zorlayabilir. Egzersizle birlikte besleyici ve dengeli bir diyet, hastalık ve ilgili yük riskini azaltır.
 • Sağlıklı ve sağlıklı kalmanın yanı sıra, diğer fiziksel aktiviteleri egzersiz yapmak veya yapmak da sevdiklerinizle iletişim kurmanın veya yeni ilişkiler kurmanın harika bir yolu olabilir.
 • Alkol veya sakinleştiriciden kaçının. Alkol ve yatıştırıcıların her ikisi de depresandır. Rahatsız edici ruh hali dalgalanmaları veya depresif ataklar yaşadıysanız, alkol ve / veya yatıştırıcılar bunu daha da kötüleştirebilir veya istenmeyen başka sonuçlar doğurabilir.
 • Üretken eylemde bulunun. Kendinizi kilisenize veya sadaka, spor veya hobinize dahil etmek, iyi olma ve başarı hissi sunar. Daha iyi hissetmenizi sağlar ve aile ve arkadaşlar da dahil olmak üzere başkalarıyla iletişimi geliştirir.
 • İç gücünüzü bulun. Yoga ve meditasyon gibi rahatlama tekniklerini öğrenin ve uygulayın. Kitap okumak. Duada manevi gücü bulun. Yatıştırıcı aktiviteler duygusal dengeyi korumanıza ve ruh hali değişimlerini kontrol etmenize yardımcı olur.
 • Bir yere yaz. Bir günlük ya da günlük tutmak, düşüncelerinizi, problemlerinizi, planlarınızı ya da geçirdiğiniz diğer şeyleri yazmanıza olanak tanır. Durumunuz hakkında bir perspektif edinmenize ve duygusal stresi azaltmanıza yardımcı olur.

Son olarak, yaşadıklarınızın bir aşama olduğunu unutmayın. Birkaç yıl sürecek, ancak geçecek.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

21 Haziran 2020 - 04:44

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli