Kitap Eleştirisi: Boşanma İlişkileri Gary M Douglas

Kitap Eleştirisi: Boşanma İlişkileri Gary M Douglas

[ad_1]

Bazı insanlar ilişki kurmazlar. Böyle bir suç neden izole edilir ve bir kişinin değeri neden başka önemli bir şeye sahip olup olmadığına göre değerlendirilir? Bekar olmak sadece bir seçimdir – sizi doğru ya da yanlış yapmaz, başarılı ya da başarısız yapmaz. Seni neyin mutlu ettiğini seçmelisin.

Bazı insanlar (ve bu çoğumuzun bir noktasında olabilir), kendilerini “ilişkiyi işe sokmak”, “başka bir kişiyi sevdiklerini göstermek”, “iyi sevgili olduklarını ve sevildiklerini” güvence altına almak için kendilerini feda eder. Çoğu ilişki sorununun başladığı an değil mi?

Sevgi dolu eylemlerimizin veya düşüncelerimizin çoğu sadece yargılara dayansaydı ne olurdu?

Bazı insanlar medyanın çekici olarak tanımladığı şeye (diğer insanların kararları), ailelerinin ve arkadaşlarının kendilerine ne istediklerini (diğer insanların kararları) söylediklerine göre karar verir, ama gerçekten ne istediklerine değil. Hiçbir mucize, ilk başta aşık olduklarını düşündükleri kişiyi bulamaz, giderek daha az arzulanır hale gelir … çünkü gerçekte olduğu kişiyi hiç görmediler!

Kelimenin kendisinin pratik bir tanımı ile başlayarak – “ilişki”

  • iki veya daha fazla kavramın, nesnenin veya kişinin bağlı olma şekli veya bağlı bir durumda
  • kan veya evlilik yoluyla bağlantı koşulu
  • iki veya daha fazla kişi veya kuruluşun birbirlerine karşı davranış ve davranış biçimleri

iki nesne (veya insanlar) arasındaki mesafeyle ölçülür ve her zaman bir miktar ayrım vardır.

Bu gerçekten istediğimiz yakınlık, deniz ilişkisi değil. Gerçek yakınlık ancak tüm engeller aşıldığında ve aralarında karar olmadığında ne olur? Diğer kişinin neyin iyi, kötü ve çirkin olduğunu ve kendi kalbindeyken sihirli bir şekilde benzersiz olduğunu kabul etmek …

Kitaptaki bazı bölümler ilk okumada ve doğru amaç için kafa karıştırıcı ve düşünüyor. Bu harika AHA anına gelmeden önce metni duraklatacak ve metne dönecekler ve daha fazlasını okumaya başlayacaklar …

Ancak, genel yazar Gary Douglas bunu, başkalarını mutlu etmek için kendimizi parçalara bölerek anlıyor ve en önemli ilişkilerde kendimizi ayırmamız gerekmiyor. Kendisiyle bir ilişki ya da daha çok bir arkadaşlık.

Bu kitapla, sizi yeniden keşfederken neşeyi ve mutluluğu hayatınıza geri getirebilirsiniz.

Daha bilinçli, neşeli, mutlu bir yaşam sürmek isteyen herkese tavsiye ederim. Sadece okuyun ve ilişkilere bakış açınızı değiştirip değiştirmediğine bakın.

[ad_2]

08 Nisan 2020 - 08:41

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli