İlişkiler: Sırada ne var?

İlişkiler: Sırada ne var?

Görünüşe göre bu hafta insanların ilişkiler hakkında konuştuğu ve daha sonra ilişkilerin sona erdirilmesiyle ilgili daha çok şey hakkında konuştuğu zamandır. Bir kişi bu pozisyonda yaşıyorsa, zordur. Tartışmada ortaya çıkan bazı durumlarda benim açımdan, ama önce bir ipucu: gerçekten üzerinde çalışmanız gereken tek ilişki, sahip olduğunuz şeydir. Diğer her şey yerinde kalır.

Birkaç yıldır birlikte olan çiftlerle birkaç tartışma yaptım ve şimdi gerçekten bir ilişki olmadığını fark ettiler. Yıllarca çocuk yetiştirmeye ve kariyerlerine özen göstermeye başladılar. Artık çocuklar büyüdüğüne ve kariyerleri sona erdiğine göre, birkaç yıl önce ilişki kurmayı bıraktıklarını anlıyorlar. Öyle görünüyor ki bir şekilde bir yabancıyla yaşıyorlar. Evlilik ve çocuklar söz konusu olduğunda, önce kendinizle, ikinci olarak eşinizle ve çocuklarınızla olan ilişkinizle ilgilenmeniz önemlidir. Sık sık hepsini tersine çeviririz ve günün sonunda saçmalıklara neden oluruz.

Bir eşe vererek cinsel ilişkide kendilerini kaybeden insanlar var. Ortaklık bir değil iki kişidir, sağlıklı bir ilişki bir değil iki bütün ortaktır. Bir kişi eksik olduğunda hayal kırıklığı, kızgınlık ve öfke yaratmaya başlar, çünkü hayatta istediklerini yapmadığını hissederler. Parmak eşlerine işaret etmeye başlar çünkü açıkçası zihinlerini okuyamazlar ya da etiketlerini istediklerini okuyamazlardı. İlişkinin kayalarda olması şaşırtıcı değil. Kiminle uğraştığınızı bilmek ve kendinizi rahat hissetmek çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişkide, gerçekte kim olduğunuzda kendinizi güvende ve destekli hissedersiniz. Gücünüzü asla kimseye vermeyin, bu sadece acı içinde biter.

İlişki kurmayı seçtiğimiz insanlar, aynaya sahip olanlardır, böylece bakabilir ve öğrenebiliriz. Aynaya bakmak yerine suçluluk aramaya karar verirsek, sadece kendimiz için değil, ilişkiler için de bloklar oluştururuz. İlişkimizde bir sorun varsa, kendimizle olan ilişkimizde de bir sorun vardır. Bu, her ilişkinin çalışabileceği anlamına gelmez, aslında, aksine, bazen ayna size çok daha fazla kazandığınızı veya bu ilişkiden büyüdüğünüzü gösterir. Başka bir kişiyi suçlamak değil, sadece hayatta yaşamanın zamanının geldiğini gösteriyor.

Geçmişteki kızgınlığı ve acıyı korumak bir ilişki için en kötü şeydir. Dün olan bir şeye sadık kalırsanız, bugün gelebilecek iyiliği engelliyorsunuz demektir. Zihnimizde filtreler oluşturmaya başlıyoruz, böylece tüm durumlar, tüm yorumlar akıyor. Neden dünkü acıyı bugünün fırsatlarına eklemek istiyoruz? Affetmek, sağlıklı bir ilişkinin büyük bir parçasıdır. Kendini affetme, partner affı. Bunu başaramazsak, taşıdığımız bagaj çok zorlaşacak ve hayatımızdaki tüm ilişkileri büyük ölçüde etkileyecektir. Geçmişi bırakmak, herkes için bir paspas olabileceğiniz anlamına gelmez, bu da bugün her an yaşamanıza izin verdiğiniz anlamına gelir. Acı devam ederse, vereceğin bir karar var. Dün değil bugün baktığınızdan emin olun.

İnsanlar değişir, insanlar büyür, bundan hiç şüphe yoktur. İnsanları yetiştirebiliriz. İlişkileri büyütebiliriz. Suçlanacak kimse yok, sadece sevgi dolu bir kıtada devam edip bunu yapmaya karar vermeliyiz. Her insan benzersizdir, hepimiz hayatımızda farklı zamanlarda değişir ve büyürüz. İnsanlar büyümemize, öğrenmemize yardımcı olmak için hayatımıza giriyorlar ve sonra hayatlarımızı terk etmenin zamanı geldi. İnsanlar da değişime devam edebilirlerse değişebilir ve ilişki içinde kalabilirler. İki kişi arasında gerçek bir güven vardır, böylece sağlıklı insanlar bir kişinin gitmesine izin verin ve gerçekte kim oldukları gibi olma fırsatına sahip olurlar, sizin düşündüğünüz yerde kalmalarına gerek yoktur. Bir insan hayallerini ve tutkularını yaşamaya ne kadar yaklaşırsa, etraflarındaki insanları o kadar çok sever. Neden kimse bunu engellemek istiyor? Bir ilişkinin gerçekten büyümesi ve gelişmesi için, herkesin büyümesine ve yaşamda kendi alanına sahip olmasına izin vermek önemlidir.

İnsanların ilişkilerden ayrıldıklarını ve bir sonraki aşamaya geçtiklerini görüyorum. Bu sağlıksız bir durum, yetişkinlik boyunca bu konuda uyarıldık, arkadaşlarımızla ve akrabalarımızla gördük, ancak bazıları bunu yapmaya devam ediyor. Belki de bize bunu neden yapmamamız gerektiğini göstermek için yapmaya devam edecekler, çünkü sonuçta herkesin oynayacağı bir rol var. Bir ilişki sona erdiğinde, yas tutan bir işlem yapılmalıdır, acıyı iyileştirmenin, geçmişi salıvermenin, gerçekte kim olduğunuzu tanımanın zamanıdır. Eğer bu zamanı almazsak, aynı bagajı doğrudan bir sonraki ilişkiye sürükleyeceğiz ve bazen neden mutsuz olduğumuzu merak edeceğiz. Şeyler hakkında ne kadar çok düşünürsek, onları görmezden gelebilmemiz için, en az beklediğimizde o kadar çok toplanır ve kabarcıklar oluştururlar. Bu yaşam tarzı sadece size değil başkalarına da zarar verir. Grieve’ye öğrenilen dersleri öğrenmesi için yeterli zaman vermeyi ve başka bir ilişkiye başlamadan önce bagajı bırakmayı unutmayın.

Her gün sahip olduğumuz ilişkilere saygı göstererek zaman harcayabilirsek, diğer tüm ilişkilerde çok daha iyi olacağız. Kendileriyle olan ilişkilerine nasıl saygı duyulur? İşte bazı öneriler:

1. Nasıl hissettiğinin farkında ol ve seni aşağı çeken her şeyi bırak.

2. Fikrinizi söylemeye istekli olun.

3. Kendinizi cesaretlendirin, gün için neye ihtiyacınız olduğunu verin, dinlenin, rahatlayın, ilham alın, motive edin, ödüllendirin, dışarı çıkın ve bir çocuk gibi oynayın.

4. Sizin için neyin doğru olduğunu pratik edin. Mümkün olduğunca sık dışarı çıkın.

5. Taze meyve ve sebzelerle besin dengeli bir diyet yapın.

6. Bol su için.

7. Meditasyon yapın veya sessiz bir zaman ayırın.

8. Kendiniz hakkında olumlu düşünceler düşünün, sık sık onaylayın.

9. Hayallerinizi bilin ve onları hayatta tutun.

10. Kendiniz ve başkaları için sağlıklı sınırlar belirleyin ve bunlara uyun.

Kendinize bakmak sizi bencil yapmaz, ama aslında başkaları için daha erişilebilir kılar çünkü kendinizi sizin için kullanılabilir hale getirmiş olursunuz. Teşvikinizin fazla zaman alması gerekmez, aslında onu oluşturmak için zaman yaratabilirsiniz. Sizi rahatsız eden tüm kırmızı ışıklar hakkında, kendinizle ilgili olumlu şeyleri doğrulamak için zaman ayırın veya sessizce derin bir nefes alın. Gerçekten kolay, sadece hayatı zorlaştırıyoruz.

Bir nedenden dolayı bir ilişkimiz var, her zaman kalbinizi takip edin, oradaki cevaplar asla yanlış olmaz. Eğer çıkmanız gereken bir ilişkideyseniz, bunu sevgi dolu bir kıtada yapın, suçlamadan yapın. Değiştirmek istediğiniz bir ilişkiniz varsa, diğer insanları değiştiremeyeceğinizi, yalnızca değiştirebileceğinizi unutmayın. Bunu değiştirdiğinizde durum değişir, ancak her zaman ilişkinin değişeceğini garanti etmez, beklentiler olmadan sizin için değişiklikler yapar, faydalanırsınız. Eğer bir ilişkiniz varsa ne yapacağınızdan emin değilsiniz, kalbinizi takip edin, biraz içsel iyileşme yapın ve koruyucu meleklerinizden rehberlik, sevgi ve destek isteyin. Hepimiz hayatta neye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz ve başkalarının çok daha iyi olduğumuzu sağlamalarını umduğumuz zaman durmak istiyoruz. Ayrıca, birilerini hayatta istediklerini engellediğimizde veya geri tuttuğumuzda, bırakmalarını, büyümelerine izin vermeyi ve yeniden ortaya çıkan güzelliği görmeyi sevdiğimiz zaman sadece korkudan uzak tuttuğumuzu biliyoruz.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

20 Haziran 2020 - 18:12

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli