İlişkiler: Reddetmeye bağımlı olan var mı?

İlişkiler: Reddetmeye bağımlı olan var mı?

Terk etmenin yaşamın bir parçası olmasına rağmen, onu diğerlerinden daha fazla deneyimleyen insanlar olduğu söylenebilir. Şimdi bu bazen birinin hayatını nasıl yaşadığından kaynaklanıyor.

Örneğin, birinin fikirlerini sürekli olarak farklı insanların önüne koyan bir girişimci olduğunu varsayalım. Böyle bir kişi sonunda daha fazla risk (hesaplanmış riskler) alacaktır, bu da normal çalışmadakiyle aynı derecede kabul etmeyecekleri anlamına gelir.

alıştırma

Alternatif olarak, biriyle ilişki kuracak birini aradığı anda birisi hayatınızda olabilir. Daha sonra onlarla tanışmak için düzenli olarak dışarı çıkabilirler.

Bir erkeğin ona gelmesini bekleyebilecek bir kadın değil, farklı kadınlara yaklaşan bir adam söz konusu olduğunda, doğal olarak adil bir reddedilir. Ancak bu gibi durumlarda, tecrübe ettikleri ret, basitçe bir sonlandırma aracıdır.

Büyük fark

Bu, elbette, zaman zaman reddi deneyimlemeyen, ama aşağı yukarı daima reddi deneyimleyenlerden farklıdır. Dışarıda olanlarla birlikte, belirgin bir nedenden ötürü kendilerini reddetme eğilimi de olabilir.

Bu yüzden dışarıda ne olduğu önemli değil, çünkü kabul edilmiyor ve değersiz olduklarını hissetmelerini engellemiyor. O zaman gelip gitme duygusu yoktur; onların varlığından kaynaklanan bir şeydir.

bilinçsiz

Bu, hayatlarının büyük bir parçası haline gelen bir duygu olsa da, kimsenin anlayacağı anlamına gelmez. Bu nedenle, hayatı yalnızca dışsal bir şekilde deneyimliyormuş gibi görünebilir.

Ve başlarına gelenler nedeniyle, reddedilmeseler bile reddedilmiş hissediyorlar. Özel gözlükler takıyorlarmış gibi görünüyor, bu gözlükler diğer insanların davranışlarını nasıl yorumladıklarını tanımlar.

Genel tekrar

Birisi ilişkide ise, eşinin onlara çok iyi davranmadığını fark edebilir. Bu konuda bir şeyler yapmak veya ilişkiyi sona erdirmek yerine, olanları kabul etmeye karar verirler.

Bu kişi tarafından en son kabul edildiğini ve değer verildiğini hatırlamakta güçlük çekebilirler, bu da ilişkilerinin ne kadar rahatsız olduğunu gösterebilir. Eğer hayatlarına tekrar bakarlarsa, önceki ilişkilerinin farklı olmadığını görebilirler.

Başka bir senaryo

Alternatif olarak, böyle bir kişi, birkaç ay önce sona ermesine ve işlevsel olmamasına rağmen, son ilişkilerinden şikayet edebilir. Bu onların reddedilmesine ve görünüşte hiçbir değerinin olmamasına yol açabilir.

Ergo, tam teşekküllü bir ilişki olmasa da, onlara kötü davranan birisini hala istiyorlar. Bunun yanı sıra, farklı bir insanla olmanın nasıl bir şey olacağını düşünürlerse anlar yaşayabilirlerdi.

Doğru hissettiriyor

Ancak, başka biriyle tanışacaklarsa ve daha da ileri giderse, yakında ilgilerini kaybetmeleri için iyi bir şans var. Bu kişi onlara içsel olarak nasıl hissettiklerini destekleyecek şekilde davranmayı düşünmüyor.

O zaman ilişki başlamadan önce onları kabul eden biriyle birlikte olmak isteyip istemedikleri önemli değil, çünkü çoğu istemiyordu. Bu kısmı sadece içeride nasıl hissettiklerini doğrulayan biriyle birlikteyken rahat hissediyor.

İki parça

O zaman bilinçli olarak birisinin başkaları tarafından kabul edildiğini ve kabul edildiğini hissetmek istediğini söyleyebilirsin, ama bilinçaltı güvenli hissetmez. Çünkü daha derin bir düzeyde reddetme kendini güvende hissediyor, sanki kim olduğunu hissediyor.

Sonuçta, egoları her şeyin etrafında bir kimlik oluşturabilir; bunun bir yetkilendirme veya indirim olması önemli değildir. Önemli olan tek şey tanıdık olması, tanıdık olması, güvenlidir.

ölüm

Bu nedenle, bir kişi bu duyguyu bırakacak ve artık her zaman dışlanmış hissetmeyecek olsaydı, sanki kendini kaybetmiş gibi olurdu. Sadece reddedildiklerini hissettiklerinde kim olduklarını bilirler, böylece artık kaybolmuş hissetmezler.

Hayatlarının bir noktasında, egonun tüm üyeleri kendilerini güvende göründüğü gibi dışlanmış hissetmek için bir araya gelmelidir. Ve günler ve haftalar boyunca, bu his yavaş yavaş kimliklerinin bir kısmını hissedecekti.

Dönüş yolunda

Bunun gösterebileceği şey, ilk yıllarının istismar edildiği ve / veya ihmal edildiği bir zamandır. Bu şekilde davranarak, çok fazla acı çekeceklerdi, ancak bu konuda yapabildikleri hiçbir şey yapamazlardı.

Tüm bu acıyı ve kötü muameleyi yaşamak onlar için iyi olmazdı, ama sonunda rahat hissettiren şey olurdu. Farklı tedavi, sevgiyle tedavi edilmek anlamına gelse bile, hayatta kalmaları için bir tehdit olarak kabul edilirdi.

farkında olma

Birisi tüm bunları hesaba kattığında, neden kendini kötü hissettiğini anlamalarını sağlar. Davranışları eskiden mantıksız kabul edilirdi, ama şimdi daha mantıklı.Eğer bu iletilebiliyorsa ve hayatlarını değiştirmek istiyorlarsa, dışarıdan desteğe başvurmaları gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımıyla yapılabilir.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

08 Mayıs 2020 - 18:57

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli