İlişkiler: Partneri cevap vermezse birinin kapanması normal midir?

İlişkiler: Partneri cevap vermezse birinin kapanması normal midir?

[ad_1]

Bir ilişkinin başlangıcında, partnerinin adil veya hatta son derece açık olduğu görülebilir. Bu, kişinin söylediklerini dinlediği, üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunda belirli şeyleri yapmayı bıraktığı ve diğer şeylerin yanı sıra geri bildirime açık olduğu anlamına gelir.

Başka bir deyişle, bir kişi onu gördüğünü ve duyduğunu hisseder ve etraflarında olduklarında var olduklarını öğrenir. Bununla birlikte, bir kişi büyük olasılıkla o kişinin etrafındaki gibi davranacaktır.

Deneyimi onaylama

Zihinsel ve duygusal sağlık birisi etrafında çok olumludur. Onların varlığı sırasında nasıl hissettikleri ve olmadığında nasıl hissettikleri olacaktır.

Bu kişiyi düşünürlerse, ne kadar mükemmel olduklarını ve hatta böyle bir kişiyle tanıştıkları için ne kadar minnettar olduklarını düşünebilirler. Bu, sadece kısa bir süre onlarla birlikte olduklarını gösterebilir.

Kaldırma etkisi

Bu kişi ile birlikte değilse, onlar hakkında düşünmek ve kendileriyle yaşadıkları olumlu duyguların üstesinden gelmek için çok zaman harcayabilirler. Bu, her zamanki gibi mevcut olmadıkları anlamına gelse de, enerjileri normalden çok daha iyi olabilir.

Sonuç olarak, arkadaşları, aileleri ve meslektaşları hayatlarında bir şeylerin değiştiğini öğrenirler. Muhtemelen yine de öğrenecekler, ancak bir ilişkinin var olduğunun farkında olmasalar bile, genel davranışları bunu az çok açık hale getirecektir.

Harmonik akış

Eğer ilişkilerini başka bir şeyle karşılaştırırlarsa, onu dansla karşılaştırabilirlerdi. Bunun nedeni, birlikte dans eden iki kişi gibi, hem biri hem de partneri birlikte çalışır.

Dansta, bir kişi bedenini, diğeri kısa bir süre sonra hareket eder; ilişkilerine gelince, bunlardan biri örneğin, diğeri dinler. Sonra bir ve partneri birlikte çalışmaya başlar, birbirlerine karşı çalışmazlar.

Uyanık kalıyoruz

Bu ilişkiler ilerledikçe, her ikisi de bunu yapmayı çok daha zor bulabilir. Ancak, birbirlerinin büyümelerine olan sevgileri ve bağlılıkları sayesinde, kapanmadıklarından emin olmak için ellerinden geleni yapabilirler.

Bu, bir veya her ikisinin ilişkiyi daha iyi tanıması gerektiği veya her ikisinin de bir terapist / şifacı ile çalışması gerektiği anlamına gelebilir. Sonuçta, birbirleri için olması ve olması gereken her şeyi yaparlar.

Başka bir senaryo

Bu sadece bazı açılardan gerçekleşirken, çok farklı bir şeyin gerçekleştiği başkaları da var. Burada, zaman içinde eşlerinin daha az duyarlı hale geldiği görülebilir.

İlk başta, oldukça duyarlı veya hatta son derece duyarlı olabilirler, ancak zamanla değişti. Tamamen farklı bir insandaymış gibi olabilirler.

görünmez

İlişkilerinin başında hissetmiş ve duymuş olsalar da, şimdi hissetmiyorlar. Eşleriyle birlikteyken, var olup olmadıklarını merak ettikleri anlar yaşayabilirler.

Nedeni, eşleri artık yokmuş gibi görünebilir. Birisi ortaya çıkarabilir ve onları sadece eşlerinin dinlemediklerini veya söylediklerini hissetmediğini fark ettiklerinde rahatsız eden şeyler hakkında konuşabilir.

Bir sonuç

Ya da söylenenlere dikkat ettikleri zamanlar olsa bile, bir şeyin olacağı anlamına gelmez. Eşleri eskisi gibi davranabilirdi.

Bir süre yaşadıktan sonra, kişi kapanabilir. Sonra enerji dolu olurlar ve bir anları enerjisizdirler ve bir sonrakinde ölü hissederler.

savunma

Biri hala o kişiyle ilişki içindedir, ama onlar gibi, onlar da kontrol etmişlerdir. Fiziksel olarak oradalar, ama duygusal olarak değiller ve bu şimdi onları koruyacak gibi görünüyor.

Birisi hakkında nasıl hissettikleri acı vericidir, bu nedenle haciz onların yaşadıkları acıyı en aza indirmenin bir yoludur. Sorun şu ki, bu onların acı verici duygular yaşamalarını engelleyebilirken, aynı zamanda hoş duygular yaşamalarını da engeller.

Yaşamanın yolu yok

Hareket etmek istemeyen biriyle dans etmeye çalışıyor ve bu onların hareket etmesini engelliyor gibi görünüyor. Enerjileri değişti ve bu konuda bir şeyler yapmaları çok önemli.

Eşleri iletişim kurmak veya davranışlarını değiştirmek istemiyorlarsa bağlantılarını kesmeleri gerekebilir. Gerçek şu ki, hayatı bu şekilde deneyimlemeyi hak etmiyorlar.

farkında olma

Çok düşük bir noktadalar ve iç güçleriyle temaslarını kaybetmişlerse, dış desteğe ihtiyaçları olabilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

Ve eğer birisi bunun ilk kez alınmadığını fark ederse, iyileşen birçok iç yaraya sahip olma şansı vardır. Belki de ilk yılları, ayrılmaz hissettikleri ve Survive için kapanmaları gereken bir dönemdi.

[ad_2]

09 Nisan 2020 - 09:33

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli