İlişkiler: Öz-farkındalıktan yoksun olan birileri ilişki sorunları yaşayabilir mi?

İlişkiler: Öz-farkındalıktan yoksun olan birileri ilişki sorunları yaşayabilir mi?

Birinin araba kullanmak için doğru yerde olması gerektiği gibi, ilişkileri de doğru yerde olmalıdır. İlkinden bahsetmişken, kimse araba kullanamazsa veya sarhoş olsaydı, araba kullanmaları iyi bir fikir olmazdı.

Öte yandan, ikincisine gelince, eğer birisi genellikle ihmal edip hayatlarının hiçbir anlamı olmadığını hissetseydi, bir ilişki kurmaları iyi olmaz. Kişi iyi bir yerde olmaz, bu yüzden sonunda iyi durumda olan birini bulmaları pek olası değildir.

Sorun değil

Ancak, olanlardan kopma ve kendilerini daha nesnel bir kıtada görme yetenekleri varsa, mevcut durumları hakkında bir şeyler yapabilirler. Bu nedenle, araba sürmeden önce araba kullanmayı öğrenmek zorunda olduklarını ve bunu kendileri yapmak zorunda olduklarını anladıkları gibi görüyorlar.

Kısa vadede onları hayal kırıklığına uğratabilir, ancak aynı zamanda uzun vadede buna değer olduğunu görürler. Zaten gitmeleri ve birini bulmaları gerekirse, onlar için daha da zor olacağını görebilirler.

Her seferinde bir adım

Hemen ilerlemez ve sabırlı olursanız, sorunlarıyla başa çıkmaları için onlara daha fazla enerji verecektir. Yani, onları tatile koymak, muhtemelen hayatlarına daha fazla drama eklemek yerine, kendi evrimine yardımcı olacak biriyle temas kurmalarına izin verecektir.

Bu süreç, kitap okuyarak ve öğrendiklerini uygulayarak gerçekleşebilir ve dış desteğe ihtiyaçları olabilir. Arama motoruna erişilirse, herhangi bir bilgiye erişebilir.

Bir sonraki adım

Ve birisinin araba kullanmak için doğru yerde olması gerektiği gibi, arabadayken neler olduğuna dikkat etmelidir. Aynı şekilde, birisi bir ilişkiye girmeden önce ne olmalı ve sonra birlikte olduklarında ne olmalı.

Araba kullanırken, etraflarında neler olup bittiğini ve gösterge tablosunda neler olduğunu unutmayın. Bir ilişkide, bir kişi davranışlarının başka bir kişi üzerindeki etkisinin farkında olmalıdır.

Diğer unsurlar

Aynı zamanda ihtiyaçları ve beklentileri konusunda farkındalık yaratılmasına yardımcı olur. Bu, eşlerinin gerçekten belirli bir ihtiyacı karşılayıp karşılamadıklarını ve belirli bir beklentileri olup olmadığını görme şansı verir.

İyi bir duygusal zeka seviyesi de nasıl hissettikleri konusunda sorumluluk almalarına izin verdiği için yardımcı olur. Bu, duygularını eşlerine yansıtma veya kapanma ve çatışmalar ortaya çıktığında huysuz olma olasılığını azaltır.

Bu oldukça açık

Bir kişinin sadece belirli bir öz-farkındalık seviyesi değil, aynı zamanda öz-farkındalık seviyelerini sürekli olarak iyileştirme ve yaraları iyileştirme arzusu varsa, sorunlarının çoğunu çözmenin ve onlara iyi uyan biriyle temasa geçmenin bir yolunu bulabilirler.

Bu varlık sayesinde, içlerinde olup bitenler ve olan bitenler olmadan başa çıkabilirler. Başka bir deyişle, nasıl sürüleceğini biliyorlar ve sürüş sırasında bir mermileri var.

Tamamen farklı bir senaryo

Alternatif, eğer birisinin tek bir kişi olarak çok az öz farkındalığı varsa ve bu durumda olup olmadığıdır. Daha sonra olanlardan uzaklaşmaya ve kendilerini nesnel olarak görmeye zorlanırlar.

Onlara ne olursa olsun, yine de ilişkinin sonunu yakalayabilirler. Bu, iyi bir yerde olan birini buldukları anlamına gelebilir veya onlara çok fazla soruna neden olan birini buldukları anlamına gelebilir.

Sonraki bölüm

Bu aşamada partnerin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılamasını bekleyebilirler. Bu olmazsa, başka bir kişinin onları vurduğuna inanabilirler.

Ayrıca, hiçbir şey yoluna gitmediğinde, duygusal zekaya sahip olmadıklarını göstererek, eşlerini nasıl duygulandıklarını ve davrandıklarını suçluyorlar. O zaman kişi davranışlarının eşini nasıl etkilediğinin tam olarak farkında olabilir.

farkında olma

Sorun şu ki, eğer birisi kendini tanımadığı takdirde, bir şeyler ters giderse kurbanı oynayabilir ve bu da hayatlarını daha da kötüleştirebilir. Öz-farkındalığı geliştirmeye ne kadar erken başlarlarsa, hayatları o kadar iyi olur.

Neyse ki, web’de birisinin bunu yapmasına yardımcı olacak her türlü kaynak var. Kimsenin kendini tanıma yeteneğini geliştirmesinin bir nedeni yoktur.

17 Nisan 2020 - 07:24

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli