İlişkiler: Neden bazı insanlar ilişkilerdeki gerçek benliklerini saklıyor?

İlişkiler: Neden bazı insanlar ilişkilerdeki gerçek benliklerini saklıyor?

[ad_1]

Birisi bir ilişkide olduğunda, varlığın her bir parçasını paylaştığı biriyle beraber olduklarını gösterebilir. Bu, zihinlerinde neler olduğu hakkında konuştukları, kalplerinde neler olduğunu ortaya çıkardıkları ve bedenlerini paylaştıkları anlamına gelir.

Sonuç olarak, rolleri genellikle o kişiyle birlikteyken ortaya çıkar. Bu kişinin etrafında bulunduklarında, görülmelerini, duyulmalarını ve bağlantılarını hissetmeleri normaldir.

İki parça

Bir kişinin bu kişinin etrafında tam olarak görünmesinin muhtemelen en az iki nedeni vardır. Birincisi, o kişinin etrafında kendileri olacak kadar güvende hissediyorlar ve ikincisi cildinde rahat hissediyorlar.

Dolayısıyla, birinci kısım önemli olmakla birlikte, ikinci kısım kadar önemli değildir. İkinci kısım yerinde olmasaydı, kişi o kişinin etrafında tamamen mevcut olacak kadar güvende hissetmezdi, bu da onlarla bir ilişki kurmasını engellerdi.

Ana bölüm

Bunu akılda tutarak, bir insanın doğada sahip olduğu şey, başka bir varlıkla derinden bağlantı kurmalarına izin veren şeydir. Kişi duyguları ve kim oldukları ile rahat hisseder, böylece duygularını ve kendilerini eşleriyle paylaşacak kadar rahat hissetmelerini sağlar.

Buna bakmanın bir yolu, bir kişinin kendisiyle samimi olduğunu ve bu nedenle başka biriyle samimi olabileceğini söylemek olacaktır. Eşleri muhtemelen farklı değil.

Alternatif yok

Şimdi, bu, kişinin yanı sıra ortağı olduğu kadar savunmasız olduğu anlamına gelir, ancak bu tam bir ilişki için gerekli olanın sadece bir parçasıdır. Başka bir seçenek, onlar için parçaları gizlemek olacaktır, ancak bu, diğer kişi ile derin bir bağlantı kurmalarına izin vermez.

Biri bir eldir, güven alır, öte yandan içsel gücü alır. Güven, ilk adımı atmalarına izin verir ve iç güç, onlara durum böyle değilse neler yapabileceğine dair güven verir.

norm

Eğer hayatlarına bakmak istiyorlarsa, ilişkilerinin genellikle bu şekilde gittiğini görebilirler. Neyse ki, yaşamlarında insanların etrafındakileri saklamak zorunda kalmadılar.

Başka bir kişinin neden başkalarından saklandığını anlamak zor olabilir. Eğer bu şekilde yaşamayı hayal etselerdi, Görünmez Hapishanede yaşıyorlarmış gibi olabilir.

Farklı bir gerçeklik

Bazı insanlar bu yaşam tarzını deneyimlemekle birlikte, bunu yapmayan birçok insan olması muhtemeldir. Bu durumda, kişi biriyle ilişkilidir, ancak tüm doğası gösterilmez.

Böylece, zihinlerini ve bedenlerini onlarla paylaşabilirlerdi, ama gidebildikleri kadarıyla. Varlığın duygusal kısmı – kendilerine gerçekte ne olduğunu etkileyen kısım – sonra gizli kalır.

Ağır yük

Birincisi, hayatlarında birine sahip oldukları bir durumdadır, ancak onlarla gerçekten ilgili değildirler. Nasıl hissettiklerini ve desteklendiklerini paylaşmak yerine, kendilerine saklıyorlar.

İçeriden, mutlular ve her şey yolunda gibi görünebilir, ancak bu maskenin arkasında depresif ve hatta intihar hissedebilirler. Bunun nedeni, eşlerinin ilgilenmediklerini açıkça belirtmiş olması olabilir.

Birlikte yalnız

Sonra tekrar, bu maskeyi takabilirsiniz, çünkü kendi duygularınız veya kim oldukları ile rahat hissetmezler. Partneriyle tanıştıkları andan itibaren birisi maskeyi takabilirdi.

Dünyaya sundukları görüntüde, içlerinde olup bitenlerle çok az ortak noktaları var. Eşinizi açıklamamak muhtemelen ilişkilerinin derinlikten yoksun olduğu ve inanılmaz derecede yalnız hissettikleri anlamına gelir.

tuzağa

Bir kişinin eşiyle gerçekten bağlantı kurabilmesinin tek yolu – yani, o kişi yaşam evresinde daha derin bir bağlantı yaşayabiliyorsa – rollerini bırakabiliyorsa. Bu olduğunda, bir kişi değil, bir kişi yaparlar.

Maske takmak, başka biriyle gerçekten bağlantı kurmalarını engellerken, muhtemelen güvenli görünen şeydir. Bu maskeyi düşürmenin hayatları için herhangi bir yararı olmadığı düşünülmektedir; bu onların reddedilmelerine ve reddedilmelerine yol açacak bir şey olarak görülebilir.

Daha derin bir bakış

Maskeyi hatırladıkları sürece giyiyorlarsa, bu önceki yıllarının çok cesaret verici olmadığını gösterebilir. Hayatlarında bir tür istismar ve / veya ihmal yaşadıkları bir zaman olmuş olabilir.

Onları doğal olarak yanlış bir şey olduğuna inandırmaya itecekti, bu yüzden saklamak zorunda kaldılar. Yıllar geçti, ancak bu aşamada hayatlarında yaratılan vizyon hayatlarını daha da tanımlamaktadır.

farkında olma

Eğer bu iletilebiliyorsa ve hayatlarını değiştirmek istiyorlarsa, dışarıdan desteğe başvurmaları gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

[ad_2]

08 Nisan 2020 - 23:37

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli