İlişkiler: Neden bazı insanlar duygusal olarak dengesiz insanları çekiyor?

İlişkiler: Neden bazı insanlar duygusal olarak dengesiz insanları çekiyor?

[ad_1]

Bazı insanlar, güvenilmez, öngörülemez ve önlerinde ve güvensizlik içinde tutulması gereken biriyle ilişki içinde olup olmadıklarını umursamazlar. Eğer bu pozisyonda olsalardı, gitmeden önce sadece zaman meselesi olabilir.

Öyleyse böyle biriyle birlikte olmak, şeylere dayanamayan bir kişiye koyu çikolata sunmak gibidir; onları yok eder. Yürüyüşe çıkmalarına izin vererek hızlı bir karar verilir.

Orada bulundum, bitti

Böyle bir kişi geçmişte zihinsel veya duygusal olarak sağlıklı olmayan birçok insanla birlikte olabilir. Sonuç olarak, başka birinin böyle olup olmadığını anlamak uzun sürebilir.

Sonuç olarak, diğer kişinin sağlıklı olup olmadığını görmek uzun sürmeyebilir, bu da olmayan biriyle etkileşime girmesini engeller. Belki oraya ulaşmak için çok şey yapmak zorundaydılar.

Bilinçli süreç

Bu durumda, böyle biriyle birlikte olma arzusunu kaybetmediler; oldukça fazla zaman ve çaba gerektiren bir şey. Belki birisi yanlışlıkla böyle insanlarla karşılaşmadıklarını ve olanlarda rol oynadıklarını gördü.

O zaman, sadece olan biteni gözlemleyen değil, ortak bir paydaya sahip oldukları açık olurdu. Bu noktaya ulaşmak kısa vadede egolarına zarar verebilir, ancak uzun vadede gerçek benliklerine fayda sağlayacaktır.

Zorluk

Bu süreç gerekenden daha zor olabilirdi, arkadaşlarından ve ailelerinden gelen geri bildirimler. Bu insanlar onlara sadece kurban olduklarını ve olanlarda hiçbir rol oynamadıklarını söyleyebilirler.

Durum böyleyse ve bu görüşe katılmış olsalardı, onların ilerlemelerini engellerdi. Bunun yerine, oradaki insanların değişmesi ve böylece yaşamlarının bu alanı hakkında bir şeyler yapmalarını önlemek gerekli olacaktır.

Başka bir deneyim

Öte yandan, bu tür kişilerle de ilgilenmeyen insanlar var, ancak henüz bir sonraki aşamaya ulaşmadılar. Böyle biri sadece sağlıklı bir şeyden başka bir ilişki içinde olabilir.

Artık bekar olduklarına göre, yaşadıkları her şey için oldukça fazla zamana ihtiyaçları varmış gibi hissedebilirler. Ancak, bazıları hala birlikte oldukları kişiyi ister.

Garip senaryo

Böyle biriyle ayrıldıklarında ilk kez böyle bir deneyime sahip olmayabilirler. Bazıları daha sonra eski olanlarının sağlıklı olmadığını öğrenir, bir kısmı da onlarla birlikte olmak ister.

Eğer bunun farkındalar ve kendilerini içeri çekemezlerse, onlarla geri dönmemelerini sağlayabilirler. Bununla birlikte, eski eşleriyle geri dönmek isteyenlerin oranı gerçekten güçlü ise, geri dönmeden önce sadece bir zaman meselesi olduğunu görebilirler.

karışıklık

Bu olmazsa ve duygusal olarak öngörülemeyen biriyle tanışmaları gerekiyorsa, sıkıldıklarını görebilirler. Daha sonra istedikleri şeye sahip olurlar – örneğin güvenilir, tutarlı ve oyunla ilgilenmeyen biri – ve kabul edemez.

Ondan önce kendilerine farklı birini istediklerini söyleyebilirler ve arkadaşlarına aynı şeyi söylerlerdi. Neden bu şekilde hissettiklerini anlamaları zor olabilir.

Daha derin bir bakış

Bu tür bir yaşamı nasıl deneyimlediğinden, oldukça fazla iç çatışma yaşadıkları anlaşılmaktadır. Eğer iç dünyaları daha uyumlu olsaydı, kendileri için iyi olmayan biriyle birlikte olmak istemezlerdi.

Böyle biriyle birlikte olmak istemeyenlerin küçük bir kısmı, yapanların çoğunluğu için atılır. Bunun gösterebileceği şey, böyle olmanın birine aşinadır ve bu nedenle daha derin bir güvenlik düzeyinde olmakla ilişkilidir.

İşlevsel olmayan ilişki

Eğer bir kişi asla temasta olmayan biriyle ilişki içindeyse, onlara yüksek bir değer verdiğini öğrenebilir. Bu, savaş veya uçuş modundayken içinde salınan adrenalinden kaynaklanıyor olabilir.

Bu adrenalin onları canlı hissettirir ve bu onların beyinlerinin ve bedenlerinin istediği bir şeydir. Daha derin bir düzeyde, adrenalin yaşamak ve kenarda hissetmek, sevgi ile ilişkili olan şeydir.

Zamanda geriye

Birinin neden böyle bir bağlantısı olduğu garip gelebilir; ne de olsa aşk bu değil. Bunun gösterebileceği şey, ilk yıllarının güvenli olmayan bir ortamda yaşadıklarıdır.

Belki de bakıcılarından biri onları bir şekilde istismar etti, bu da savaş veya ışık modunda olmalarının normal olacağı ve sistemlerinin adrenalinle sular altında kalacağı anlamına gelecektir. Bu deneyimleri kazanmak varlıklarını travmatize ederdi, ama yaşadıkları şey bilinçaltı zihinlerine aşina olanlarla ilgili olmalıdır. Bazıları, ister sağlıklı ister sağlıksız olsun, güvenli olmakla ilişkili olanlara aşinadır.

farkında olma

Yetişkin bir çocuk olarak deneyimlediklerini yeniden yaratmak da olanları çözmenin bir yoludur. Bununla birlikte, bunu yapmanın tek yolu, birisinin noktaları birleştirebilmesi ve iç yaralarından geçebilmesidir.

Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile yapılabilir. Doğaları bir gecede yeniden yapılandırılmaz, ancak ihtiyaç duydukları yardımı aradıklarında ve kendilerinden vazgeçmediklerinde olur.

[ad_2]

20 Nisan 2020 - 14:12

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli