İlişkiler: Duygusal durumunuz diğer insanların ruh halleri tarafından kontrol ediliyor mu?

İlişkiler: Duygusal durumunuz diğer insanların ruh halleri tarafından kontrol ediliyor mu?

[ad_1]

Birinin başka bir kişinin duygusal durumu ile birlikte gitmesinin iyi bir fikir olup olmadığı, içinde bulundukları duruma bağlıdır. Bu kişi mutlu ise, aynı durumun benimsenmesi refah üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Öte yandan, eğer o kişi öfkeli ya da sefil ise, bu durumu benimsemenin onlara iyi gelmesi olası değildir. Sonra bir kişinin duygusal durumunun başka bir kişinin duygusal durumunu taklit etmesine izin vermek için iyi bir fikre sahip olduğu zaman ve başarısız olduğu zamanlar gelir.

Duygusal bulaşma

Durum böyle olsa da, nasıl hissettiklerini kontrol edemedikleri zamanlar olabilir. Ergo, diğer kişiye ne olursa olsun, sonunda çekilir.

Başka bir kişi iyi bir yerdeyse sorun olmaz, ancak değilse sorun değildir. İkincisi için, birinin diğerinden uzaklaşması gerekebilir.

Zaman ve yer

Bu, zor bir zaman geçirirken birinin birinden uzak durması gerektiği anlamına gelmez. Bunun nedeni, diğer kişinin hayırsever olmadığı zamanlar olması ve onlara destek vermek için iyi bir fikirdir.

Belki birisi bu kişinin hayatında çok düşük bir noktaya koymuştur. O zaman, ruh hali düşebilir, ancak toplantılarının bitiminden hemen sonra, olduğu gibi dönmelidir.

kapsam

Kuşkusuz, başka bir kişinin ruh haliyle bağlantı kurma yeteneğinin ilişkileri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Aynı zamanda, statülerini korumak insanların davranışlarını da sağlar.

Eğer bu fırsata sahip olmasalardı, sanki başkalarının bir uzantısı gibi davranırlardı. Kendilerini iddia etmek yerine, diğer insanların ruh hallerinde olacaklardı.

Gerçek

Örneğin, bir başkasının iyi bir yerde olmaması veya çok öfkeli olması, birinin onlara katılması gerektiği anlamına gelmez. Nihayetinde, diğer kişinin neler yaşadığından sorumlu hissetmelerine gerek yoktur; tabii ki, başlarına gelenlerde herhangi bir rol oynamamışlarsa.

Ve başka bir kişi yaşadıkları şey için sorumluluk aldığında, kimsenin kendi rolünü oynamış gibi davranmasını beklemezler. Bu, diğer kişinin sınırlarının iyi tanımlandığını gösterebilir.

Farklı bir gerçeklik

Herkes onunla iletişim kuramaz, bu da duygusal durumlarını başkalarının etrafında tutmayı zor bulan insanlar olduğu anlamına gelir. Böylece, birey olarak hareket etmek yerine, sanki başkalarının bir uzantısı gibi davranabilirler.

Duygusal durumlarını koruyabilirlerse, bunun nedeni sadece diğer kişinin duygusal durumunun aynı olması olabilir. Diğer kişi onlara aynı duyguları yaşamak için ihtiyaç duydukları izni verir.

Yumurta kabuklarında yürümek

Kendinizi başkalarının etrafında onaylamak, muhtemelen onlar için bir meydan okuma olacaktır; onların temel kaygısı, başka birinin yaşadıklarını ayarlamaktır. Derinlerde, kim olduklarını söylemenin güvenli olmadığına inanabilirler.

Herkesi mutlu etmek için elinden geleni yapan bir garson gibi; diğer insanların mutlu olmasını sağlamak bir görevdir. Bir nedenden dolayı, diğer insanların nasıl hissettiklerinden sorumlu olduklarına inanıyorlar.

İşlevsel olmayan ilişkiler

Bazı insanların hayatlarında sınırları olmayabilir, bu da kendilerini nasıl hissettikleri için onları suçlar. Ancak insanların sınırları olmadığı için, bu tür davranışları tolere etmeye başlarlar.

Samimi bir ilişki içerisindeyken, partnerlerinin etrafında dinlenmek zor olabilir. Dışarıdan neler olduğuna odaklanmak, eşlerinin ne zaman ortadan kaybolacağını tahmin etmelerine yardımcı olur ve olanları yapmalarını kolaylaştırır.

Yakından bakış

Başkalarını memnun etmek için ellerinden geleni yapmak rahat görünüyor, ama bu onların gerçek benliklerini gizlemelerini sağlıyor. Bir adım geri atarsanız ve yaşamlarının bu şekilde ne kadar süredir devam ettiğini düşünürseniz, yetişkinlik döneminde olanların ilk yıllarında olanların bir devamı olduğunu fark edebilirler.

Yaşamlarının bu aşamasında, duygusal olarak öngörülemeyen en az bir bakıcıya sahip olmuş olabilirler. Sonuç olarak, bedenlerinde rahatlayamaz ve kendi ihtiyaçlarını dinleyemezlerdi; kenarda yaşamalı ve dışarıda olanlara odaklanmış olmalılardı.

gelişmemiş

Bu bakıcının diğer insanları nasıl hissettikleri için suçlaması olasıdır ve bu onların mutlu olup olmadıklarından sorumlu olduklarına inanmalarını sağlayacaktır. Çocuktan ziyade bakıcı gibi davrandıkları için ihtiyaç duyulacak bakım sağlanamazdı.

Bu nedenle, bir kişinin sınırları sınırlıdır ve iç dünyasıyla zayıf bir bağlantısı vardır. Sınırları geliştirmek ve gerçek benliğinizle iletişim kurmak onların iyileşme sürecinin önemli bir parçasıdır.

farkında olma

Birisi onunla ilişki kurabilir ve hayatlarını değiştirmek istiyorsa, dışarıdan desteğe başvurmaları gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

[ad_2]

18 Nisan 2020 - 08:12

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli