İlişkiler: Birisi neden bir ilişkide kendini kaybetmeli?

İlişkiler: Birisi neden bir ilişkide kendini kaybetmeli?

[ad_1]

Birinin bulabileceği şey, yani bir ilişkiye girmeleri gerekiyorsa, kim oldukları ile olan bağlantılarını kaybetmesidir. Yani haftalar ve aylar sonra, başlangıçta oldukları gibi olamazlar.

Veya daha kesin olmak gerekirse, bu kişiyle ilk tanıştıklarında oldukları gibi olamazlar. Sonuç olarak, hayatlarının da eskisinden çok farklı olması muhtemeldir.

Bir kısmı

Tabii ki, bir ilişkide olduğunda kişinin değişmesi ve yaşamının değişmesi normaldir. Bu olsa bile, elbette, değişim olup olmadığı ve nasıl başka biri olunabileceği ile tüm yaşamlarının nasıl değişeceği arasında büyük bir fark vardır.

Geri adım atmak ve yaptıklarını düşünmek zorunda kalırlarsa, neler olduğunu anlamak için çok çalışabilirlerdi. Artık kendilerini veya yönettikleri hayatı hissetmeyebilirler.

başında,

Bu kişiyle ilk tanıştıklarında, kendi ihtiyaçlarını dinlemeleri ve onlarla uyumlu şeyler yapmaları normal olurdu. Bu, kişinin iç dünyasıyla iyi bir bağlantısı olduğu anlamına gelir.

Bu bağlantı sayesinde yaşamları kim olduklarını ifade ederdi. Ya da eğer yaşamları istedikleri gibi olmasaydı, çoğu nasıl olmasını istediklerini yansıtırdı.

Bir süre sonra

Birkaç hafta veya ay içinde, birileri eşini memnun etmek için ellerinden geleni yapmaya başlamış olabilir. Aynı zamanda, eşlerinin sevdiğini düşündüklerini yapabilirlerdi.

Bu nedenle, içlerinde olup bitenlerin ve etraflarında neler olup bittiğinin farkında olmak yerine, içlerinde olup bitenlerin dışında olacaklardı. Bu, kendilerini ihmal ettikleri ve eşlerinin ihtiyaçlarını ilk sıraya koydukları anlamına gelirdi.

Olumlu deneyim

Ancak, eşlerini memnun eden şeyler yapmakla çok meşgul oldukları için, muhtemelen ihmal edilmiş olduklarını fark etmeyeceklerdir. Ayrıca, kulağa hoş gelmiş olabilir.

Kolayca birlikte gitmeleri ve eşlerinin istediklerini elde etmeleri sayesinde, şimdi çok olumlu geri bildirim alacaklardı. Bir noktada iyi olan, başka bir yerde kötü bir şeye dönüşürdü.

Bir Outlook

Hiç kimse geri adım atıp neler olup bittiğinde rol oynadıklarını göremezse, kendilerini kurban olarak görebilirlerdi. O zaman başka bir kişi onları kullanırdı.

Bu sonuca varmak, en azından bir süre kendilerini iyi hissetmelerine izin verecektir, ancak muhtemelen yapamayacakları hayatlarını değiştirmelerine izin verecektir. Neyse ki, bu tür bir düşünceye düşmediler.

kök kurtuluş

Bakabileceğiniz ilk şey, neden ortaklarının ihtiyaçlarına odaklanma ve kendi ihtiyaçlarını görmezden gelme ihtiyacı duyduklarıdır. Olmasaydı, kendilerini kaybetmek için hiçbir nedenleri olmazdı.

Ve partnerleri bunu yapmalarını isteseler bile, kendilerini iddia edebileceklerdi. Bir ilişkiye girmeden önce iki ayrı kişi olacaklardı ve başka biriyle başka bir ilişkiden sonra birleşmeleri için hiçbir sebep olmayacaktı.

Daha derine inmek

Birinin partneri üzerinde sevinmesi, süreçte kendini tamamen görmezden gelmesi, muhtemelen bunu yapmamanın hayatta kalmasını tehlikeye atacak bir şey olarak kabul edildiğini gösterir. Bu, bilinçli düşüncelerini taşıyan bir şey olduğu anlamına gelmez.

Bununla birlikte, bazıları hayatta kalmak için o kişinin istediklerini yapmak zorunda olduklarına inanırdı. Bu kısmı çocuğunuzun benlik veya iç çocuğu olarak görülebilir.

İki deneyim

Bilinçli zihinleri bu kişiyi sadece ilgi duydukları kişi olarak görse de, bilinçaltı onları bakıcı olarak görürdü. Bunun gösterebileceği şey, gerçek benliklerini erken yaşta ifade etmede güvenli olmadıklarıdır.

Hayatın bu aşamasından bu yana uzun yıllar geçti, ama bir zamanlar oldukları çocuk şimdi onların içinde yaşıyor. Onlar için hayatta kalmanın tek yolu kendi ihtiyaçlarını görmezden gelmek ve diğer insanların istediklerini yapmaktır.

farkında olma

Bir kişi yetişkin olduğu için, diğer insanların hayatta kalmayı sevmesi zorunlu değildir, ancak iç yaralarını iyileştirmeye başlayana kadar, zorluk onu doğasının kalbinde kabul etmektir. Bu gerçekleşene kadar, bazıları bilinçli zihinleriyle kaçırmaya ve dinlemelerini zorlaştırmaya devam edecek.

Eğer bu iletilebiliyorsa ve hayatlarını değiştirmek istiyorlarsa, dışarıdan desteğe başvurmaları gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

[ad_2]

13 Nisan 2020 - 23:21

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli