İlişkiler: Birisi bir ilişkiye başladığında ne yapabilir?

İlişkiler: Birisi bir ilişkiye başladığında ne yapabilir?

[ad_1]

Birisi biriyle zaman geçirmeye başlıyorsa, neredeyse her şeyin yolunda gittiğini görebilir. Böylece başka biriyle birlikteyken kendilerini iyi hissedebilir ve hatta rahatlayabilirler.

Bu aşamada, bunun her zaman böyle olduğuna ve bu kişiyle asla bir çatışma yaşamayacaklarına inanabilirler. Haftalar ve aylar geçebilir ve bu şekilde kalabilirler.

Farklı bir deneyim

Bir süre bu şekilde kalsa bile, farklı duyguları deneyimlemeye başlayacakları zamanın gelmesi muhtemeldir. Buradaki büyük rol, partnerinin yaptığı gibi geri çekilmeye başlamasıdır, bu da daha özgün hale geldikleri anlamına gelebilir.

Bu nedenle, sonunda, daha önce söylenmeyen veya yapılmayan şeylerin yapıldığı söylenebilir. Aynı zamanda, zamanla düşen savunma mekanizmaları onları daha fazla açtı ve süreçte daha savunmasız hale getirdi.

Güçlü reaksiyon

Çok olumlu olmayan duygular yaşarlarsa, eşleri bir şey söyledikten veya bir şey yaptıktan sonra olabilir. Burada, biri öfkeli olabilir ya da gerçekten üzgün olabilir.

Bundan sonra eşlerini suçlayabilirler; oysa ortaklarının yanlış olduğu açıktır. Bu siyah ve beyaz olabilir ya da çok daha fazlası olabilir.

Yakıt yanıyor

Ancak, eşleri yanlış bir şey yapmış olsalar bile, aşağı düştüklerinde onlara iyi geleceği anlamına gelmez. Eşleri onları serin tutabilir veya bir koruma haline gelebilir.

Onları serin tutarlar ve zarar gördüklerini açıklarlarsa, yakında harekete geçebilirler. İç dünyalarının tekrar her yerde olması çok uzun sürmeyebilir.

Aynı deneyim

Geçmişte, insanlar çok benzer bir deneyime sahip olabilirlerdi ve bir kez daha eşleriyle ilişki kurabilirlerdi. Bu olduğunda, birileri duygularına sahipmiş gibi olabilir.

Ancak, eşleri daha iyi hissetmek için ellerinden gelen her şeyi yapabilir. Eşleri yanlış bir şey yaptıysa, çok çalıştıklarının ve suçlu olmadıklarının tamamen normal olduğu söylenebilir.

Geri çekilin

Bununla birlikte, birisi iç dünyalarını gözlemleme yeteneklerini geliştirmeye başladığında ve artık nasıl hissettiğiyle kontrol edilmediğinde, eşinin her zaman hissettikleri şekilde olmadığını görebilir. Buldukları şey, partnerinin zaten içlerindeki acıya zarar verdiği zamanlar olmasıdır.

Onları dışarıya yönlendirmek yerine hissetmelerini engelleyebiliyorsanız, ilişkilerinde ortaya çıkan çatışmaların sayısını azaltması muhtemeldir. Bir şey başlar ve Hiiumaa’nın dağa dönüşmesini önleyerek hissettikleri gibi olabilir.

kapsam

Bu, bir kişinin başka biriyle ilişki içinde olmasına rağmen, kendi gerçekliğine (yanı sıra eşlerine) sahip olmasıyla elde edilir. Kim olduklarına dair güçlü bir anlayışa sahip oldukları ve nereden başlayıp bittiklerini net bir şekilde anladıklarında, nasıl hissettiklerine sahip olmaları daha kolaydır.

Bu şekilde, iç dünyalarını gözlemleme ve sınırlar üzerinde çalışma yetenekleri sayesinde iç yaralarını iyileştirebilirler. Güçlü bir reaksiyon yaşarlarsa, yaranın ortaya çıkma ihtimali vardır.

Zamanda geriye

Duygusal bir yara, yetişkinlik döneminde olanlara geri dönebilir veya daha gençken olanlara geri dönebilir. Her iki durumda da, daha entegre bir insan olmak istiyorlarsa tedavi etmeleri önemlidir.

Çünkü yaralı olsaydı, şimdi bazıları muhtemelen izole edilmiş olacaktı. Böylece, kendilerinin bir kısmını geri alabilmeleri için onu kucaklamalı, acıyı hissetmeli ve yavaş yavaş bütünleştirmelidirler.

Yeni bir anlam

Acılarını bu şekilde görünce, salım hala acı vericidir, ancak artık kötü veya negatif olarak görmeyebilirler. Onların nasıl hissettiklerini ve büyüdüklerini bırakmaları çok daha kolaydır.

Aynı zamanda, birisine çekilmelerinin nedenlerinden birinin kendilerini iyileştirmek olduğuna inanabilirler. Birlikte oldukları kişi, evriminde eşlerine hizmet etmek için evriminde olacaklardır.

farkında olma

Öz farkındalık olmadan, hiç kimse başka bir kişinin sadece içinde tutulanları yüzeye getirdiğini anlayamaz. Onları özgürleştiren öz farkındalıktır; Mağdurun zihninden, gücünü bırakmadan veya reaktif bir yaşam sürmekten kurtulun.

Bir kişi iç yaraları olduğu görülebilecek bir noktaya ulaştığında ve bu yaralar işlevlerini zorlaştırırsa, dış yardım istemek gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

[ad_2]

13 Nisan 2020 - 08:18

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli