İlişkiler: Birinin yetişkin ilişkisi erken yaşta olanları yansıtıyor mu?

İlişkiler: Birinin yetişkin ilişkisi erken yaşta olanları yansıtıyor mu?

• Birisi çok tatmin edici olmayan, hatta küfürlü olmayan bir ilişkiye girme eğilimindeyse, acı hissetmeleri yaygın olabilir. Ayrıca olup bitenlerden dolayı mutsuz hissedebilirler.

Öyleyse hayatlarının bu alanı az çok kendi kontrolleri dışında olacak, yani onlar için çok az şey mümkün. Bu görünüm nedeniyle, öyle hissettiklerinde bile mağdur hissedebilirler.

Harici destek

Eğer bu görünüme sahiplerse, hayatlarında görüşlerini onaylayan birçok insan olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, arkadaşlarının çoğu benzer bir durumda olabilir.

Daha sonra bir araya gelip ne kadar talihsiz olduklarından bahsedebilir ve mutluluklarının değişip değişmediğini merak edebilirler. Sonra bunları yapmak için çok az şey kaldı, çünkü değiştirilmesi gereken “dış”.

Popüler kültür

Filmlerde ve TV dizilerinde, birinin hayatlarının bu alanında sadece bir gözlemci olduğu ve içinde bir rol oynamadığı iddia edilmektedir. Birisi kötü bir ilişkiyle bitmiş gibi görünebilir.

Ve genellikle eğlence endüstrisinde sunulduğundan, birçok insanın bu görüşe sahip olması şaşırtıcı değildir. Bu görüşle ilgili sorun, bunun sadece bir yetkilendirme olmamasıdır.

Umutsuz bir yer

Böyle bir bakış açısıyla, ilişkiyi son derece kıskanabilir. Sanki bu insanların kendilerinin yaptıkları bir şey varmış gibi görünebilir.

Eğer durum böyleyse, o zaman bu bölgedeki yaşamlarının değişmesinin kesinlikle bir yolu olmadığına inanılır. Yaşamın bu alanında yaşadıkları acı, yaşamın diğer tüm alanlarını etkileyebilir.

İki seviye

Ancak bu bilinçli zihin mutlu olmadıklarına ve hatta kurban olduklarına inansa bile, bu bunun doğru olduğu anlamına gelmez. Fakat yaşam alanlarının neden şimdi böyle olduğunu öğrenmek için şimdi kendi derinliklerine inmek zorundalar.

Bunun nedeni, bilinçaltında olanların ve bilinçaltı zihinlerinde olanların olmasıdır. İkincisinde olanlar, ikincisinde olanlardan çok daha büyük bir etkiye sahiptir.

kurbanı

Bir kişi bunu anladığında, kurban olmadığını fark ederler, bu da yaşamın bu alanı üzerinde kontrol sahibi olduklarını görmelerini sağlar. Dezavantajı, hiç kimse hayatlarının başka bir bölümünün nasıl etkilediğinin farkında değilse, güçsüz hissetmeleri için tamamen normaldir.

Görünüşe göre orada bir şey onları geride tutuyor; içeride olup bitenler aslında onları geri tutar. Bu, dolu bir hayat yaşama konusunda kişisel farkındalığın önemini vurgular.

Tamamen gözden kaçtı

Belki de bilgi eksikliğinin temel nedeni eğitim sisteminin buna dokunmamasıdır. Genel olarak, bu sistemin tüm amacı insanları doğası gereği daha iyi bağlanmalarına izin vermemek için aşılamaktır.

Bu süre zarfında, kişi muhtemelen kendisinden daha da uzaklaşmıştı, daha yakın değil. Kendini bilmek, bir kişinin kendini geliştirmesi gereken bir şeydir; başka hiç kimse onlar için bunu yapmayacak.

öncelik

Bilinçaltı zihne gelince, bu kısmı sadece tanıdıklarla ilgili şeyleri deneyimlemek ister. Bu kısım için güvenli kabul edilen şeylere aşinadırlar.

Bu nedenle, bu bölüm bir şeyin güç verip vermediğini umursamıyor, örneğin, sadece tanıdık deneyimlere sahip olmayı önemsiyor. Bunu akılda tutarak, doğasının bu kısmına maruz kalmamışlarsa neden kimsenin acı çekebileceğini anlamak zor değildir.

İki ihtiyaç

Kuyuya muamele eden biriyle birlikte olmak kasıtlı olabilirken, diğer kısmın da olmayan biriyle birlikte olması gerekebilir. Kendini güvende hissedebilecek en büyük etkiye sahip olanların bilinçsiz aklı, şiddet uygulayan birinin etrafında olmalarıdır.

Alternatif olarak, duygusal olarak müsait olan biriyle olabilirsiniz, ancak güvende hisseden biri olmayan biriyle olabilir. Eğer daha derine inen şeylerin farkında değilseniz, karanlıkta yürümek gibidir; bir kişi farkında olduğunda, ışık yanıyor gibidir.

Zamanda geriye

Şiddet veya duygusal olarak erişilememesinin nedeni güvenli olabilecek şey, biçimlendirici yıllarında olanlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu kez hayatlarında büyük olasılıkla yetişkin olarak kime çekileceklerinin temelini atacaklardı.

Neyse ki, neler olduğunu öğrendikten sonra, bu konuda bir şeyler yapabilirler. Bir kişinin sadece olanları gözlemlemediğini kabul etmesi zor olsa da, en azından güçlerini kucaklayabilirler.

farkında olmaBununla ilişki kurabilir ve hayatlarını değiştirmek istiyorlarsa, dışarıdan desteğe başvurmaları gerekebilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

07 Mayıs 2020 - 18:06

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli