İlişkiler: Birinin iç eleştirmeni, onları küfürlü davranışlarla tolere edebilir mi?

İlişkiler: Birinin iç eleştirmeni, onları küfürlü davranışlarla tolere edebilir mi?

Eğer birisi şiddet uygulayan kişilerin etrafında vakit geçirmeye alışıksa, kurban oldukları sonucuna varabilirler. Öyleyse, birinin olanlarda rolünü oynaması söz konusu değildir; hayatları sadece budur.

Bu insanlar hayatları üzerinde kontrole sahip olsalar da, kesinlikle hayatlarını değiştirecek hiçbir şey olmuyor. Bu nedenle, kendilerini tamamen güçsüz hissetmeleri normaldir.

Bir deneyim

Bu, bir kişinin sözlü olarak şiddet içeren biriyle ilişkisi olduğu ve hatta zaman zaman fiziksel olarak istismar edebileceği anlamına gelebilir. Birini bu şekilde değiştirmek, refahı kendileri için aşağı yukarı imkansız hale getirir.

Fakat o kişiyle ilişkiye girmeden önce, onlara benzer bir kıtada muamele eden birçok insanla birlikte olmuş olabilirler. Ergo, ilk kez onlara pislik gibi davranan biriyle değiller.

Diğer ilişkiler

Hayatlarındaki diğer insanlar hakkında konuşurken, oldukça destekleyici olabilirler veya bu insanlar oldukça kritik olabilirler. Bu kişilerden bazıları destekleyici ise, neden sadece partnerlerinden ayrılmamaları gerektiğini sorarak çok zaman harcayabilirler.

Kişi bu insanlarla hemfikir olabilir ve ayrılmak istediklerini söyleyebilir, ancak sadece aynı kişiyle kalmalıdır. Bazı tanıdıkların da hayat veren ilişkilerde olma şansı da vardır.

Başka bir senaryo

Tersine, böyle bir ilişkide olduktan sonra, bir kişi bir süre yalnız kalmaya karar vermiş olabilir. Başka birini bulmaya hazır olana kadar hayatlarının diğer alanlarına odaklanabilirler.

Birkaç ay veya birkaç yıl ara vermelerine bakılmaksızın, yine de başka bir kötü niyetli ilişkiye girebilirler. Bir kez daha, birlikte olmak istemedikleri kişi ile sonuçlandılar.

direnç

Bu gerçekleşmeden önce, muhtemelen kendilerine böyle biriyle birlikte olmak istemediklerini söylediler ve hatta insanlara hayatlarında aynı şeyi söylemiş olabilirler, ancak hayatları üzerinde çok fazla etkisi olmadı. Nedense kaçınmaya çalıştıkları insanlarla temasa geçtiler.

Yine de, sanki bir seyirci gibi görünse de, çok daha fazlası var. Bunu anlamaları için akıllarından uzaklaşmaları ve içlerinde neler olup bittiğini düşünmeleri gerekir.

ayna

İçlerinde olup bitenlere dikkat ettiler ve bir süre akıllarını izlediyse, şokta olabilirlerdi. Yakında kendileriyle olumlu bir kıtada nadiren konuştuklarını fark edebilirler.

Ancak adapte oldukları bir şey olduğu için neler olduğunu fark edemediler. Dışarıdan olan şey, dahili olarak olanı yansıtır.

Bu bir eşleşme

Bu nedenle, kendilerini içe doğru ne kadar kötüye kullandıklarını; birisi dışarıdan suistimal ettiğinde göze çarpmaz veya bu olduğunda, yerde durmaları veya uzaklaşmaları yeterli değildir. Başka bir kişi onlara ne kadar kötü davranırsa davransın, kendilerine nasıl davrandığı kadar kötü gitmeme şansı vardır.

Ayrıca, onlara iyi davranan biriyle zaman geçirmenin onları doğru hissetmeyebileceği anlamına da gelebilir. O zaman ilişki bitmeden sadece zaman meselesi olabilir.

Olumsuz bağlanma

Bu, kimliklerinin doğal olarak değersiz biri oldukları gerçeğine dayandığını gösterebilir. Kendilerini bu şekilde gördüklerinden, iç eleştirmenlerinin onlara söylediklerine direnmek için hiçbir nedenleri yoktur.

Aslında, içsel eleştirmenleri, parazitten başka bir şey olmak yerine, kim olduklarının bir parçası olarak bile görülebilir. Olmasa da, vicdanları olduğuna bile inanabilirler.

Bırak gitsin

Bunu akılda tutarak, zihinleri yaşamı farklı şekilde deneyimleyebilmeleri için değişmelidir. Kendinizi artık değeri olmayan biri olarak görmüyorsanız, bu bir kısım olabilir, diğer kısım ise iç eleştirmeninizi hayal kırıklığına uğratmaktır.

Onların içsel değerlerini kucaklamalarını ve sevgi dolu ve destekleyici bir kıtada kendileri hakkında konuşmalarını sağlar. Bu onların iyi hissetmelerini sağlar ve kötü davranışları tolere etme isteklerini sonlandırır.farkında olma

Birisi onunla ilişki kurabiliyorsa ve hayatlarını değiştirmek istiyorsa, dış desteğe başvurmak iyi bir fikir olabilir. Bu bir terapist veya şifacı yardımı ile sağlanabilecek bir şeydir.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

07 Mayıs 2020 - 03:34

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli