İlişkiler: Bazı insanlar sadece kontrol edildiklerinde kim olduklarını biliyorlar mı?

İlişkiler: Bazı insanlar sadece kontrol edildiklerinde kim olduklarını biliyorlar mı?

Tabii ki, insanlar hayatlarındaki sınırlarına saygı gösterebilirlerse, birinin hayatı çok daha mükemmel olacaktır. Arkadaşlarınız, aileniz ve hatta bunu yapabilen bir partneriniz olması, kendilerini ifade etmelerini kolaylaştırır.

�

Bu olduğunda, bu insanlar muhtemelen gezegendeki bir kişinin ve diğer tüm insanların onların bir uzantısı olmadığını fark edeceklerdir. O zaman birisine hayatlarını nasıl yaşaması gerektiğini ya da herhangi bir anda ne yapmaları gerektiğini söylemeleri doğru değildir.

özgürlük

Bu insanların maruz kalma biçimleri nedeniyle, kendileri olmak için güvenli oldukları bilinmektedir. Artık onların muhafızlarını kurmalarına veya harekete geçmelerine izin vermiyor.

Tavsiyelerine veya rehberliklerine ihtiyaç duyduklarında, ele alınma konusunda endişelenmeden oraya gidebileceklerini biliyorlar. Bu insanlar daha sonra tavsiyelerini sunacaklar, ama sonunda ele geçirmeye çalışmazlar.

Bir alan

Bir kişinin kontrol altında olmayan biriyle yakın bir ilişkisi olduğunda, bir birey gibi davranma yeteneklerini kaybetmemişlerdir. Alternatif olarak, eşleriyle yapmaya karar verdikleri ve kendileri yapmaya karar verdikleri söylenir.

Bu onların gerçek benliklerini ifade etmelerine izin vererek ihtiyaçları ve duyguları ile temaslarını kaybetmelerini önler. Aynı şey, eşleri için de doğru olduğunu anlar, aynı zamanda kendi ihtiyaçları ve duyguları olan ivnodduals olduklarını kabul eder.

İki yetişkin

Bunlardan biri diğerine kurtarılacak yetersiz bir çocukmuş gibi davranmayacak. Bunun gösterdiği şey, her ikisinin de nerede başladığı ve bittiği ve diğer kişinin nerede başladığı ve bittiğini görebilmesidir.

Aynı zamanda, birinin geri çekildiği ve diğerinin ebeveynleri olmadığını anlayamadığı zamanlar olabilir, ancak bu norm haline gelmez. ilişkileri hakkında.

Geriye dönüp baktığımda

Böyle biri hayatlarına geri dönebilir ve onları kontrol eden kimseyle olmadıklarını keşfedebilir. Ya da sahiplerse, yakında sona eren bir ilişki olabilir.

Diğer kişinin onları ne kadar sevdiğine bakılmaksızın; böyle davranışları tolere etmeyi reddettiler. Ve yine, işareti gerçekten aşan birçok insanla olabilirler.

Yeni bir başlangıç

O zaman bile, bu deneyimi arkalarına koyabildiler ve sonunda sınırları olan biriyle birlikte oldular. Belki de hayatlarının bu alanını değiştirmek için bir süre terapist için çalıştılar.

Eğer öyleyse, bu alana yaptıkları iş karşılığını verdi. Bir terapistle çalışarak büyüyebildiler ve şimdi onları inhibe etmeyen biriyle ilişki kurduğunda büyüyebilirler.

Farklı bir gerçeklik

Ancak dünyada onları kontrol etmeye çalışan insanlarla olmayan insanlar olsa da, bu herkes için geçerli değildir. Dünyadaki birçok insan için, kontrol altında olmayan biriyle birlikte olmak, bir boru rüyasından başka bir şeydir.

Birisi bu pozisyondaysa, kontrol eden biriyle ilişki içinde olabilir. Alternatif olarak, yakın zamanda böyle biriyle bitirmiş olabilirler, şu anda yedeklemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

model

Her iki durumda da, hayatlarına geri dönebilir ve bu tür birçok insanla birlikte olduklarını keşfedebilirler. O zaman onları kontrol etmeye çalışmayan biriyle birlikte olmak için büyük bir ihtiyaçları var, ama bu gerçekleşmeyen bir şey.

Şu anda kontrol altında olan biriyle beraberlerse, öfke, hayal kırıklığı ve hatta çaresizlik hissetmeye alışkın olduklarını görebilirler ve eşleri hakkında arkadaşlarına ve ailelerine şikayet etmek için biraz zaman harcayabilirler.

İki seviye

Açıkçası, hiç kimse böyle biriyle birlikte olmak istemez; bu istedikleri son şey. Öyleyse, birilerinin daha önce olduğu gibi, diğer tüm kontrolörlerde olduğu olduğunu söylemek doğru olur.

Bununla birlikte, daha derin bir düzeyde, birinin kontrol altında hissetme ve diğerine hükmetme konusunda duygusal olarak yer alma olasılığı vardır. Bilinçli olarak, onlara acı verir, ancak bilinçaltında, tanıdık olan ve dolayısıyla güvenli görünen şey olabilir.

kimlik

Daha derin bir seviyede hoş görünen şey bu olduğundan, bu şekilde bilmemek onları rahatsız eder. Bu duygulara ve kontrollü davranışlara son vermek kendi yararınadır, ancak bilinçaltı zihinleri bunu hayatta kalmaları için bir tehdit olarak görür.

Bu, bu kısmının olumlu veya olumsuz duygulara ve etraflarındaki kimliğe bir bağ oluşturabileceği gerçeğine gelir. Bu anlaşıldığında hayatı neden bu şekilde yaşadıklarını anlamak mümkündür; değilse, muhtemelen bir kurban gibi hissedecekler

farkında olma

İlk yıllarda, en az bir kontrol eden bakıcıya sahip olabilirlerdi ve bu, kontrol edilen kişinin neden daha derin bir düzeyde rahat hissetmesinde önemli bir rol oynardı. Bu aşamada yaşamlarında katlandıkları şey, bilinçaltında yetişkinler olarak dikkat ettikleri şeydir.

Neyse ki, bunu anlayarak, olan biteni bitirebileceğinizi anlayabilirsiniz. Daha derin bir seviyede değişmek için bir terapist veya şifacı ile çalışmaları gerekebilir.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

09 Mayıs 2020 - 14:39

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli