İlişki kurma – kalıcı ilişkiler kurma adımları

İlişki kurma – kalıcı ilişkiler kurma adımları

[ad_1]

İlişki, varoluş halidir. Yolu geçtiğimiz her insan onlara yaptığımız izlenimini veriyor. İş dünyasında başarının büyük bir kısmının “bildikleriniz değil, bildikleriniz” olduğunu iddia ediyorlar. Bu ifade, eğer birisi sizi tanıyorsa ve onlarla iyi bir ilişkiniz yoksa, kısmi bir gerçektir, sizi bilmediklerinden çok daha fazla yaralayabilir.

Yaşamın başında insanlarla tanışmaya ve ilişkiler kurmaya başlarız. Yetişkinler olarak bizleriz, ancak hayatta kalmak için hala insanlara ve ilişkilere ihtiyacımız var. İşte tanıştığınız kişilerle olumlu bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak bazı adımlar.

1. Gülümseyin.

Sadece bir ilk izlenim alıyoruz, bu yüzden iyi yap. Gülümsemek kimseye zarar vermez. Kendinizi iyi hissetmez veya stresli hissetseniz bile, gülümsemek de size yardımcı olabilir. Çekim yasası çok gerçektir. Mutlu ve davetkar hissettiğinizde insanlar sizi tanımak ister.

2. İnsanlar konuşurken dinleyin.

Tüm insanlar önemlidir ve hayatınıza değer katabilir. Bazen insanlar havalandırır ve bazen tavsiye ister. Ne istedikleri önemli değil, dinlemeyi önemli kılıyor, aslında söylediklerini dinliyorsunuz. İnsanlar söylediklerinizi ve hatta yaptıklarınızı unuturlar, ancak her zaman onlara nasıl hissettirdiğinizi hatırlarlar. Dinlemek onları iyi hissettirmenin bir parçasıdır.

3. Sözüne saygı duy.

Ne olursa olsun, yapmak istediğini söylediğini yap. Sözünü tutamazsan iletişim kur. Sözüne saygı duymak güvenilirlik gösterir. Güvenilirlik, şirket, arkadaşlık ve romantik ilişkilerde uzundur.

4. Her zaman dürüst olun.

Bazen, gerçeğin bir insanı incittiğini veya bir kişinin sizi olumsuz bir ışıkta görmesini sağladığında gerçeği söylemek zor olabilir. Ama gerçeği söylemek, bir insana onlara saygı duyduğunu söyler. Eğer gerçeği incitirse, onu ifade etmek için Şok’u yumuşatacak kelimeler bulmaya çalışın. Bir kişi incinirse, dürüstlüğünüzü takdir edecektir. Dürüstlük ilişkilere güvenir.

5. Kendinizi sorumlu tutun.

Hepimiz insanız. Kimse mükemmel değil. Bazen hata yaparız. İlişkiyi ileriye taşımak için bahanelere ihtiyacımız var. Eğer yanılıyorsanız, yanıldığınızı itiraf edin ve özür dileyin. Hesap verebilirlik her zaman savunma yeteneğinden daha iyi kabul edilir.

İlişki kurmak bir zorluktur, ancak neredeyse her iki tarafın da yararına olabilir. Yeni insanlarla tanıştığınızda onlara gülümseyin. İnsanları konuşurken dinleyin. Gerçekten dinle. Sözlerine saygı duyan güvenilir bir kişi olun. Dürüstlük en iyi politikadır ve sorumluluk her zaman iyi karşılanmaktadır.

[ad_2]

20 Nisan 2020 - 09:22

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli