Harika ilişkiler neden başarısız oluyor? Ve nasıl harika bir ilişki sürdürmek / almak için!

Harika ilişkiler neden başarısız oluyor? Ve nasıl harika bir ilişki sürdürmek / almak için!

Çoğu insan, bir ilişkinin neden başarısız olduğuna dair basit bir cevap olmadığını düşünür. Bir ilişkinin başarısız olmasının basit ama nadiren bilinen nedenini ortaya çıkarmaya başlamadan önce, önce bu makalede ilişki kelimesini tanımlayalım. Bir ilişki şu şekilde tanımlanır: iki insanın birbirlerine karşı davranış şekli (çoğunlukla düşünme).

İkimiz de ilişkilerin genellikle bir kişinin en iyi ayağıyla başladığını biliyoruz; yani, diğer kişinin en iyisini düşünürler. Sonra bir süre sonra (asla bitmemesi gerektiğini düşündüğüm balayılardan sonra), çift, önceki maruziyetine veya egzersizlerine geri döner; yani ilişki bantlarını (ebeveynlerinden öğrendikleri inançları) sergilemeye başlarlar. Bu son derece yaygın olay genellikle evliliklerin% 60’ını sona erdirecek kadar güçlüdür. Ve 10 yıldan fazla süren evlilikler için, bu ortakların çok büyük bir kısmı uygun olduğu için “birlikte” bir ilişkide kalırlar. Bu nedenle, çiftlerin sadece çok küçük bir yüzdesi aşıktır ve bu nedenle bu kolayca elde edilen evliliğin tadını çıkarın, Ebedi Altın Figür.

Neden sadece iyi ilişkilerdeki insanlarla dolu bir el? Cevap: Düşünme ve hayal güçlerinin ilişkilerinde neler olduğu üzerinde derin bir etkisi olduğunu anlıyorlar. Ayrıca, birbirlerinin merakları ve hayranlıkları için ortak bir zemin ve ortak bir zemin buldular. Ancak bunu yapabilmek için önce kendilerine tamamen aşık olmaları gerekir. Bunu düşündüğünüzde, kendinize aşık değilseniz sizi nasıl sevebilirsiniz? Kendinizi sevmeden bir başkasını sevmek imkansızdır. Denediğimi biliyorum. Ayrıca, mantıklı değil mi? Bunu düşün. Hiç dişlerini bir kriko üzerine kaldırdı ve bu dişlerin çalışmasına izin veren bir dişçiye gittin mi? Umarım değildir!

Bu nedenle, başarısız ilişkinin bu tek basit gerçekten kaynaklandığı sonucuna varabiliriz; ilişkideki insanlar birbirlerine sevgi ve doyumları için baktılar. Anladığını düşünüyorum. Bunun hakkında ne yapabiliriz? Şimdi bir ilişkiniz olsun ya da olmasın, mutlu bir duygu yakalayarak, arkadaşınızla ya da gelecekteki dostunuzla görüntüler ve sahneler üreterek benlik saygınızı ve öz sevginizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Ve sonra evrenin size ve hayatınıza neler getirdiğine dikkat edin. Ayrılmak istemediğiniz sonsuz bir yolculuk.

Başka bir deyişle, bu basit egzersizi zihninizle yapmanız, nihayetinde mevcut veya gelecekteki ilişkinizde çok daha fazla memnuniyet sağlayacaktır. Nasıl bu kadar iyi çalışıyor? Çalışıyor çünkü kimse size düşüncelerinizin anında hedeflerine ulaştığını söylemedi. Örneğin, eşinizin normal olduğunu düşünüyorsanız? Eşinizin öfkeyle işten eve gelme olasılığı nedir? Kitabım üzerine çok fazla araştırma yaptım. Bu gerçekliğin kanıtı aslında düşündüğünüz her düşünce, hayattaki her şeyle olur!

Her durumda, kendinizi koşulsuz olarak sevmeye başladığınızda, arkadaşınızın olumlu niteliklerini de fark ederseniz hiçbir şeyin ötesine bakamazsınız; eşinizle ilk tanıştığınızda yaptığınız gibi. Bu günlük kişisel büyüme, günlük yaşamınıza ve ilişkilerinize, özellikle kendinize ve güçlü yanlarınıza daha fazla mutluluk ve memnuniyet getiren güçlü bir katalizörden başka bir şey olamaz. Muhtemelen yolda olup olmadığınızı bilmenizi sağlayan bir şey, böylece mevcut ilişkiniz veya gelecekteki ilişkiniz şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıkacak ve gelişecektir. Bunun ne olduğunu biliyor musun? Bu senin iyi hislerin!

Hepinizi daha derin anlamınızı anlayabilmeniz için bunu biraz daha paylaşalım. Ortalama olarak, bir kişi ne düşündüğünü ve hissettiğini zamanın yüzde kaçı fark eder? Üzücü ama gerçek cevap: neredeyse sıfır! Çılgınca, ama şimdi insanlar böyle yaşıyor! Hiç kimse, düşünceleri çağrıştıran sonsuz güçlü duygularıyla hayalleri kendilerinden uzak tuttuğunun farkında değildir. Burada düşünceleriniz ve hislerinizle ilgili gerçekleri ve bilimi paylaşmak için yerim yok; ancak bu gerçekleri aşağıda bahsettiğim kitabımda paylaşacağım. Her durumda, düşünceleri çağrıştıran düşüncelerini uyandıran olumsuz bir duygu fark ederse, aslında bedenlerine strese zarar verdiklerini fark ederler mi? İyi bir gelecek deneyimi olasılığını reddetmek? Hayır değiller!

Artık insanlar düşüncelerinin yaşamlarına, bedenlerine ve ilişkilerine ne yaptığını bir saniyeliğine düşünmezler. Örneğin, sizin için kötü hissettiren bir şeye veya birisine odaklanırsanız (olumsuz düşünürseniz); bu son derece yaygın bir stres örneğidir. Stres vücudunuza ve beyninize ne yapar? Stres (olumsuz duygular) iyi kararlar vermeniz için sizi iyi duruma getirir mi? Yoksa daha sonra pişman olduğunuz şeyleri söyleme ve yapma eğilimi var mı? Cevap açıktır. EVET! Her durumda, fikri (gerçeği) anladınız veya en azından ilk kez duyduğunuzu düşünüyorum. Şimdi bu iyi bir şey!

Ama burada daha da önemli bir şey var. Aranızda söylediklerinize yanıt vermeyen, kişisel düşünce ve fikirlerinize ve kararlarınıza, diğer bir deyişle mevcut inançlarınıza yanıt veren sonsuz bir kısım vardır (bazıları Tanrı, yani Kaynak, yani Sonsuz, Yüksek Benlik, vb.). Parlak bilim adamı Albert Einstein bu zamansız mesajı fiziksel olarak canlıyken paylaştı: “Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.” Ayrıca şöyle dedi: “Hayal gücü her şey, yaklaşan manzaraların bir önizlemesi.” Bu kapsamlı açıklamaların altında ne tuttu? Endişe ettiğiniz ya da kutsandığınız her neyse, sonunda deneyimlemek için kendinizi daha yakın ve daha yakın hale getireceğiniz anlamına geliyordu.

Ve işte kicker, duygularınız (olumlu ve olumsuz duygular veya stres), sonunda kendinizi ortasında bulduğunuzda, deneyimi beğenip beğenmediğinizi hemen size bildirecektir. Hiçbir şey kazara olmaz. Söyleyecek ya da söyleyecek şans yok. Siz varsınız ve her zaman deneyimlerinizi yaşamınıza ve bedeninize davet ediyorsunuz. Bu nedenle, genellikle minnettar ve saygılıysanız ve kendinizi ve başkalarını seviyorsanız, ilham verici düşünce ve eylemle hayatınızdaki daha harika deneyimlere yönlendirileceksiniz. İçimizde hepimizin sahip olduğu güzel bir şey.

Genellikle kendinizle ve başkalarıyla tartışıyorsanız veya suçluyorsanız veya şikayet ediyorsanız ya da korku ya da endişe duyuyorsanız ya da kendiniz ve başkaları hakkında olumsuz karar verirseniz, giderek istenmeyen deneyimlere yönlendirileceksiniz. Unutmayın ki her zaman özgür iradeye sahipsiniz; başka bir deyişle, düşünceleriniz (inançlarınız), eylemlerinizi veya konuşulan sözlerinizi değil, durumlarınızı ve koşullarınızı yaratan şeydir. Yaşadığınız tüm olumsuz deneyimler, kendinizi uyandırmak ve sonunda gerçekte kim olduğunuzu öğrenmek için yaratılır ve kendi hayatınıza getirilir. İster inanın ister inanmayın, hayatınızda bir engel ve iyi bir deneyim kurdunuz, başka hiç kimse sizin için yapmadı.

Şimdi arkadaşınızla veya gelecekteki dostunuzla harika deneyimler hayal etmeye başlayın! Yaptığına sevindin!

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

19 Haziran 2020 - 08:14

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli