Güven – dedektif ve ilişkiler oynamak

Güven – dedektif ve ilişkiler oynamak

Güven sorunları olan insanlar genellikle ağrılı bir çocukluk geçirenlerdir. Birincisi, cinsel istismar gibi çocukluk travması yaşayan çocuklar aile içi şiddete, ihmal, kayıp veya kayıplara maruz kalırlar genellikle duygusal olarak uyuşurlar. Sıkıntı veya hayal kırıklığı, iğrenme veya kendine acıma gibi sadece birkaç duygu hissederler. Eleştiriye karşı duyarlı ve öfkeli. Genellikle öfke patlayana kadar hayal kırıklığını bastırırlar. Genç yaşlarda keder yaşayan çocuklarla ilgili güven sorunları da vardır. Çocuklar, bazıları inkâr ve depresyon durumunda, bazıları öfke ya da rıza ile kendi başlarına kederle başa çıkmaktadır. Uzun süreli keder aylarca veya yıllarca sürer. Yardım ve destek olmadan, bu tür keder izolasyona ve kronik yalnızlığa yol açar.

İkinci olarak, kalıtsal ve çevresel faktörler de rol oynar. Bazı çocuklar genetik olarak etkilenirken, bazıları olumsuz çevre ve toksik ilişkilerden etkilenir. Bu çocukların dikkatsiz düşüncelerinden kurtulmak için yardım eli gerekir. Güvensizliklerini ve şüphelerini aşmalarına yardımcı olmak için güvenilir kalmak için ihtiyaç duydukları tek şey budur. İşteki bir ilişkide güven sevgiden daha önemlidir. Erken bir aşamada güven eksikliği, istikrarsız bir ilişkiyi gösterir. Sevgi ve dürüstlük çimento ilişkileri. İki kişi ciddi bir ilişki içerisindeyken, birbirleriyle yakın oldukları anlamına gelir.

Cinsel tacize uğramış veya kederli çocuklar hayatlarında hiç sevgi ve samimiyet yaşamamışlardır. Samimiyet duygular gerektirir ve içlerindeki eksikliği karmaşık kişisel ilişkilere neden olur. Bu çocuklar paranoyak kişilik bozuklukları ile büyürler. Çalışmalar, paranoid kişilik bozukluğunun da kalıtsal olduğunu göstermektedir. Paranoid kişilik bozukluğu genellikle yetişkinlikte teşhis edilir. İlişkiler, paranoyak kişilik bozukluğu olan bir kişi, eşine her güvenmek zorunda kaldığında bir dedektif oynadığında etkilenir. Sıkıcı hale gelir ve ilişkileri sadece stresli değil aynı zamanda toksik hale getirir. Egemenlik toksik bir ilişkiyi karakterize eder. Belirsizlik, benmerkezlilik ve kontrol her iki ortak için de zararlıdır

Ortaklık, bağ veya evlilik kurmaya yardımcı olan bir güven. Bu akıl hastalığından muzdarip insanlarla ilişkileri sürdürmek imkansız değildir, ancak tedaviye ve izlemeye ihtiyaçları vardır. Sorun şu ki, bu bozukluğu olan birçok insan tedavi görmüyor. Profesyonel bakım ve terapi yoluyla, her iki ilişki ortağı da olumlu şefkat ve anlayışı öğrenir. Hatayı açıkça anlayabilmeleri için terapiye ihtiyaçları vardır. Şüphe, kötümserlik, inatçılık ve kontrol etme davranışlarına ilişkin yanlış anlamalarını tanımayı ve anlamayı öğrenirler. Bu ayarlamayı kolaylaştırır. Stresli, olumsuz ya da yalnız yaşamaya çalıştıklarında bir doktora görünmeleri gerekir. Paranoid kişilik bozukluğu olan hastalar klinik tanı ve tedavi almalıdır.

Geçmişinizi ve semptomlarınızı değerlendirerek, doktorlar ve terapistler bunları iyileştirmeye yardımcı olabilir. Onları başkalarıyla etkileşime girmeye ve sağlıklı bir sosyal yaşam sürmeye teşvik ediyorlar. Akıl sağlığı merkezleri tedavi için en iyi yerlerdir. Profesyonel bir terapist tarafından yönlendirilen bilişsel davranışçı terapi, hastaların rahatsız edici düşünce süreçlerinden daha fazla haberdar olmalarına yardımcı olur. Düşüncelerini daha iyi gelişime yönlendirmeye yardımcı olur. Her iki ortak da ayrı ayrı ele alınır. Her ikisinin de birbirleriyle ilgilenmesi ve olumlu alışkanlıklar geliştirmesi gerekir. Bunu yapmamak paranoyalarını gerçeğe dönüştürür

Bireysel terapi, çift terapi, bilişsel terapi, diyalektik terapi, aile terapisi ve profesyonel klinikler, terapistler ve danışmanların desteği ile paranoid kişilik bozukluğu olan hastalar etkili iyileşme gösterir. Daha iyi duygusal ve bilişsel işlevler geliştirmek için kapsamlı psikolojik testler geliştirirler. Paranoid kişilik bozuklukları için en çok önerilen tedavi psikoterapidir, ancak antipsikotik ilaçlar kısa bir süre için verilmektedir. Aile öyküsü hastayı daha iyi anlamaya ve tedavi etmeye yardımcı olur.

İlke, ebeveynlerin çocuklarını her zaman sevmesi ve saygı duyması ve özgüvenlerini arttırmasıdır. Asla güvenlerini kırmamalıdırlar.

” Çocukların kendilerine inandıklarına göre yaşaması muhtemeldir. ” Lady Bird Johnson.

Sadece onlara inan. Çocuğunuza kaliteli zaman vermek, onun güvenli ve güçlü büyümesine yardımcı olacaktır. Ebeveynler çocuklarını her zaman onlar için orada olduklarına ikna etmelidir. Çocuğunuzun erken yaşamında sevgi ve bakım tohumlarını ekmek, en çok ihtiyacınız olduğunda meyveleri toplamanıza yardımcı olacaktır.

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

06 Mayıs 2020 - 22:42

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli