Duygusal cehennemden kaçın – zor bir ilişkiyi sona erdirin

Duygusal cehennemden kaçın – zor bir ilişkiyi sona erdirin

[ad_1]

En yakın ilişkimiz fikri zor bir efsanedir.

Hayat zor olmalı; yakın ilişkilerimiz yaşamda ilerlememizi desteklemek için tasarlanmıştır. Zor zamanlarda, daha yakından bağlanıyoruz – ilişkinin kendisi zor bir zaman yaratmamalıdır.

Amaçları dış dünyada olup bitenlere rağmen bizi iyi hissettirmektir. Yakın bir ilişkide, bağlı olduğunuz diğer kişileri desteklemek için elinizden geleni yapmanız gerekir, değil mi?

Ancak, herkes böyle düşünmüyor.

Kendinizi “iyi, ilişkinin zor olması gerektiğini biliyorum, ama bunun olması gerektiğini düşünmedim” diye düşündüğünüz bir durumda bulursanız o zor ”ve bunu bir süredir düşünüyorsanız, yüzünüze baktığınızı bilmediğiniz anlamına gelebilir, ancak bununla yüzleşmek için çok acı çekiyorsunuz:

  • buna değecek bir ilişki içinde değilsiniz.

Aslında hiç bir ilişkiniz olmayabilir. İlişki iki yönlüdür. En az iki kişi kendilerini bir “ilişki” içinde görür; bu ilişkiye katkıda bulunmak ve bu ilişkiden faydalanmak, ve her biri deneyimlerini önemsiyor. En önemli faktör güven duygusudur. Onları yüksek düşünerek, bilinçsiz zihninizi bu kişiye açtınız ve şimdi doğrudan boğulup duygularınızı doğrudan etkileyebilirler – bu yüzden güven hayati önem taşır.

Bir ilişkide güven oluşturmak için temel kriterler tüm tarafların birbirine bağlı olmasıdır. Bir ilişki güvensizlik nedeniyle engellenirse, bir ilişki yoktur. Sana güvenmiyorlar mı?

Başka bir kişi veya insan sizinle onlarla ilişkilendirmek istediğiniz gibi iletişim kurmayı reddederse, size güvensizlikle yaklaşıyorlarsa veya güvenilmez bulursanız, bunun farkında olmanız ve buna göre karar vermeniz gerekir.

Bu ilişkinin geleceği için taahhüdünüz, zaman ve sevgi yatırımınız ve enerjiniz, umutlarınız ve hayalleriniz yalnızca sizin olabilir.

Nasıl tedavi edildiğiniz veya tedavi edilmediğinize ve ne hakkında suçlu hissettiğinize veya gerçekten kötü olduğunuza yanıt olarak verebileceğiniz olumsuz duygusal tepkiler üzerinde zaman zaman öfke, ağlama veya keder patlamaları. Bunlar bilinçaltı zihninizin neler olup bittiğini bildiği işaretleridir, ancak bilinciniz onu dinlemeyi reddeder.

Üfürüm olmadan gayet iyi çalışan ilişkilerle çevriliyiz. Bu insanlar onları işe koymakta zorluk çekmiyorlar. Sadece çalışıyorlar. Ayrıca bu tür bir ilişkiye sahip olabilirsiniz – ama sizin için her şeyin doğru olmadığını kabul etmelisiniz; ne yazık ki, kan akrabaları bile.

Hayır, kan akrabalarınızı genetik olarak değiştiremezsiniz – ancak onlarla fiziksel veya duygusal olarak ilgili olup olmadığınızı değiştirebilirsiniz.

Sizi kötüye kullanıyorlarsa, ailenizden ayrılmakla tehdit eden kan akrabalarıyla uğraşıyorsanız, kabul etmekten başka seçeneğiniz olmadığı (kendiniz devam ettirebileceğiniz bir efsane) ve değişmeniz gerektiğini söyleyebilirim) bu ilişkilere meydan okuyor.

Ancak onları kaybetme riski vardır. Ben var. İki kan akrabam yedi yıldır bir hafta boyunca benden sürekli borç alıyor.

Biri benden çalarak ödedi, diğeri, ailemizin sıcaklık ve iletişimden yoksun olduğunu düşündüğüm kadar fazla borç almak istemediğimi açıkladı, para ödünç aldığımda, beğendim, ama para ödünç almadığımda veya para istemediğimde ilişkiyi sona erdirdi Beni yenmek için – iyi bir aile olmamızı istedim. Soğuk, kalpsiz bir köpükle karşılaştım ve “Seni bir daha asla görmek istemiyorum.”

Bu karara saygı duydum.

Benzer nedenlerden kurtulduğum başka kan akrabaları da var, ama aslında ne kadar ilişkim olduğunu öğrendim ve “Tüfeklerime” yapışıp kaldım. Çok duygusal bir hastaydım çünkü bu kadar zor bir karar veremedim ve edemeyecektim – size hizmet etmeyen ilişkiler ve duygusal olarak bağlı olan diğer kişiler kendine güvenen bir işkence sistemidir.

Bu şeylerden tamamen masum bir şekilde uzaklaşmadım – çoğu zaman çok olumsuz duygusal hale geldim. Bununla birlikte, bir ilişkinin işe yaraması konusunda çaresiz hissettiğimde, ilişkinin genellikle işlevsiz olduğunu öğrendim.

Başkalarını yaşamlarımıza katkıda bulunmaya, saygı göstermeye ya da değer vermeye zorlama gücümüz, hakkımız ya da yeteneğimiz yok. Böyle bir durumda çaresiz hissedersek, bunun nedeni gerçekten çaresiz olduğumuzdur!

Bu deneyimi yaşamanın avantajı, ilişkileri tespit etme, katılma ve böylece ilişkileri güçlendirme ve bizi uzun ve kuru ve muhtemelen tekrar duygusal olarak hasta bırakacak potansiyel ilişkilerden kaçınma konusunda daha iyi olmamızdır.

İlişkinizi test etme

Buna değer bir ilişkide olup olmadığınızı test etmenin bir yolu, diğer ikinize doğrudan ikinizin sahip olmaya değer bir ilişki içinde olup olmadığını doğrudan sormaktır – neden sorduğunuzu sorarlarsa, sadece herkes için gittiğinizi söyleyin ilişkinizin test aşaması boyunca.

İkiniz ilişkiniz hakkında ne hissediyorsunuz? Her biriniz, ikiniz de fazla koruyucu olmadan, yüksek ve alçaklar ile ilişkilerin endişeleri ve tarihini inceleyebilmelisiniz. Bu, eğik olmak anlamına gelmiyor – mucizeler inşa eden bir ilişki keşfi. İlişkilerinizin her biri nasıl gelişir?

İlişkinin geleceği hakkında konuşun. Garip, korkutucu bir şey gibi gelebilir, ama bu diğer efsaneyi aşmalıyız: ilişkiler sihir gibidir ve sihir hakkında konuştuğunuzda, sihir artık çalışmaz.

Çalıştığım (ve hala yaptığım) tüm ilişkilerde, bu tür tartışmalar tamamen doğal ve geçerli bir şey olarak kabul edildi. Çalışmayan ve üzerinde çalışmak için aşırı derecede acı çekenler için, bu tür tartışmalar tabuydu ve saldırgan yanıtlarla yanıtlandı.

Benim kişisel deneyimim, yaşamın bu alanında zor kararlar vermenin duygusal öz bakım için çok önemli olduğudur (sadece kendiniz için değil, ilgili diğer kişiler için de).

[ad_2]

16 Nisan 2020 - 01:38

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli