Çok kültürlü veya uluslararası ilişkiler için 10 ipucu

Çok kültürlü veya uluslararası ilişkiler için 10 ipucu

[ad_1]

Farklı bir kültür veya ulusal ortakla ilişki içinde olmak zor olabilir. Aşağıdaki makalede, deneyimimden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için kendi ve müşterilerimin kişisel deneyimlerinden 10 ipucu topladım:

1. İpucu: Soru sorun

Ben şahsen bunun en önemli ipucu olduğunu düşünüyorum. Birbirinize soru sormasına izin verirseniz, günlük olarak birbiriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz.

İpucu 2: Bir şey varsayalım

Kültürleri veya milliyetleri hakkında bir şeyler okumuş olsanız veya bir süredir ilişki içinde olsanız bile, düşündüğünüzde kendinizi durdurun: Bunu zaten biliyorum. Eşinizin tazeliğini ve açıklığını tanıyın.

3. İpucu: Dili öğrenin

Eşinizin evde konuştuğu dili öğreten bir dil sınıfına katılın. Her ikiniz de ana dilinizden başka bir dil konuşuyorsanız, ikinizin de diğer kişinin dünyasına ilgi göstermeniz gerekir ve bir erişim noktası da onların dilidir.

İpucu 4: Farklılıklara açık olun

Gerçek şu ki, her ikiniz de farklısınız, hatta diğer çiftlerden çok daha fazla. Farklı görüşlere, değerlere ve inançlara açık olmanızı hatırlatın. Bu, her şeyi kabul etmeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak kabul etmek çok önemlidir.

5. İpucu: Karşılaştırmayı durdurun

Kültürünüzü veya ulusunuzu sürekli kendinizle karşılaştırırsanız, sonunda kimin daha iyi olduğunu tartışırsınız. Farklılıkları tartışın, ancak rekabetçi hale getirmeyin.

6. İpucu: İletişim kurun

Her ilişkide olduğu gibi iletişim de özünde yer alır. Kriz noktasına gelmeden önce, çocuğunuz Katolik mi yoksa İslam mı yetiştirilsin, farklı görüşleriniz, değerleriniz ve inançlarınız hakkında erken iletişim kurmalısınız.

İpucu 7: Duygularınızı paylaşın

Muhtemelen büyüdükleri yerden farklı bir ülkede veya kültürde yaşıyorlar. Size olanlarla ilgili yolculuk boyunca duygularınızı ve duygularınızı dürüstçe paylaşmanız son derece önemlidir.

İpucu 8: Eşinizin kültürüne ve insanlarına ilgi gösterin

Büyüdüğünüz yerde yaşıyor olsanız bile, partnerinizin kültürünü ve milliyetini tanımayı deneyin. En az bir kez veya mümkün olduğunca çok kez ziyaret etmeyi planlayın. Eşinizin size göstermesine izin verin.

9. İpucu: Gelecek planları tartışın

İlişki için gelecekteki planlarınızı erkenden tartışmaya başlayın: Çocuklarınızı nasıl yetiştirmek istiyorsunuz? Nerede yaşamak istersiniz? Hangi dini uygulamak istiyorsun? Ailenizin başka bir kültür veya milliyetle ilişkisi olması ne anlama geliyor?

10. İpucu: Geçmişiniz hakkında konuşun

Birbirinizin geçmişini keşfedin, çocukluğunuz hakkında bilgi verin, birbirlerine fotoğraf gösterin ve hayatınızın diğer önemli yönlerini paylaşın. Bu birbirinizin dünya modeline girmenizi sağlar.

Bu önerilerin birçoğu çok kültürlü veya uluslararası ilişkiler için geçerli değildir ve kendi kişisel deneyimlerinizden başkalarını da ekleyebilirsiniz.

Neşeyle bağlı!

[ad_2]

The featured image was randomly selected. It is an unlikely coincidence if it is related to the post.

05 Mayıs 2020 - 17:36

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli