Bir çatışmadan sonra ilişkileri kaydetme

Bir çatışmadan sonra ilişkileri kaydetme

Çatışma yönetimi, farklılıkların çözümünden daha fazlasını içerir. İlgili kişilerin duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılayamıyorsanız, çatışmaya geri dönebilirsiniz ve / veya ilişki ciddi şekilde zarar görebilir.

Çatışmanın ciddiyetine ve çözümün her aşamasında nasıl çözüldüğüne bağlı olarak, anlaşmazlıktan önceki ilişkinizdeki noktaya geri dönmek mümkün olmayabilir. Bu olasılığı azaltmanın anahtarı, çatışan sorunları olabildiğince erken tanımlamak ve çözmek. Sorun ne kadar uzun süre çözülmezse, o kadar çok zarar verebilir. Mümkün olduğunda, sizinle ve iş arkadaşlarınız, amiriniz ve müşterileriniz arasındaki ilişkiyi korumak için aşağıdaki stratejilerden birini veya daha fazlasını kullanın. Bir çakışma meydana geldikten sonra ilişkiyi kaydetmenin ana adımları şunlardır:

Oran değerini tekrar onaylayın. Başkalarının sizi aynı şekilde bilmesini veya iletişim kurmazsanız niyetinizi anlamasını bekleyemezsiniz. Onlara ilişkinize ne kadar değer verdiğinizi söyleyin. Bu özellikle müşterilerle uğraşırken önemlidir.

Bağlılığınızı kanıtlayın. İlişkinizi sürdürme veya güçlendirme isteğinizi sözlü olarak ifade etmelisiniz. Bu, müşterilerle hizmet restorasyonu yoluyla veya güven ve ilişkiyi geri yüklemek için müşteriyle birlikte yapılabilir.

Gerçekçi olun. Davranışlar bazı insanların “affetmesini ve unutmasını” zorlaştırır. Güvenlerini geri kazanmaya sistematik olarak yardım etmelisin. Bunu başarmak biraz zaman alabilir, ama çabaya değer.

Esnek kalın. Sağlam bir ilişki verme ve alma yeteneğini içerir. Siz ve dahil olan diğer kişilerin çatışmadan sonra taviz vermeniz özellikle önemlidir.

İletişimi açık tutun. Çatışma ve kopuk ilişkilerin en büyük nedenlerinden biri zayıf iletişimdir.

Bir taahhüt alın. Bütün bunları kendiniz yapamazsınız. Diğer taraflardan mutabakat çatışmasıyla uzlaşın.

İlerlemeyi izlemek. Çatışma çözüldüğünden beri böyle kalacağını düşünmeyin. Özellikle kararlılık sağlanamadığı zaman, derin yerleşimli sorunlar ortaya çıkar.

16 Nisan 2020 - 16:17

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende Cinseltr.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Cinseltr.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli